PDA

Zobacz pełną wersję : Pojedynek - Karl Johansson vs. eef - głosowanie!



holka
13-05-2007, 23:32
Temat pojedynku "pospolity mleczyk"


1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/pojedynek/mleczyk1.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/pojedynek/mleczyk2.jpg)


Zapraszam do głosowania

Gawronnek
13-05-2007, 23:34
hmm, cóż mogę napisać, bardzo trudny wybór bo oba zdjęcia na nie

Karl Johansson
13-05-2007, 23:41
No, to "kości zostały rzucone":P

boobass
13-05-2007, 23:47
Zagłosowany, dla mnie 1 ciekawsza. A tak w ogóle to co to za temat jakiś taki...

madmips
13-05-2007, 23:51
z pzykrością stwierdzam, że pojedynki troszkę się staczają, trzeba by zrobić ostrzejszy regulamin. Jakoś od niechcenia powstają coraz częściej prace... pierwszy raz nie głosuję...

Mosquito
14-05-2007, 00:31
a mi się dwójeczka podoba :P

Megazordon
14-05-2007, 01:39
Sam nie wiem, no ale skoro już tu wszedłem, to dwójka, chociaż trochę brak światła słonecznego temu zdjęciu.

adrian
14-05-2007, 02:05
Noo... jakoś mnie te prace niestety nie porwały :( Ale jedna imho nieco lepsza ;)

ArtX
14-05-2007, 06:10
dwojeczka ciekawsza (chociaz ten blur na kwiatku na lewej bandzie troche taki.. hmm...sztuczny?)

Sebastiann
14-05-2007, 08:54
Głos oddany, jedno bardziej przypadło mi do gustu:) pozdrowienia dla Autorów

shadowArt
14-05-2007, 09:07
Jedno wybrałem - ale rzeczywiście - żadnego z nich nie skomentował bym pozytywnie gdyby były wystawione w dziale przyroda.

jakubs
14-05-2007, 09:08
gratuluję odwagi w wyborze tematu, bo jest to spore wyzwanie, jednemu z Autorów gratuluję nawet zdjęcia :)
choć, jak widać 'mleczyk' nie dla wszystkich ...

MsbS
14-05-2007, 09:37
No i głos oddany. Choć w zasadzie to bardziej podobał mi się mleczyk ze "zdjęcia tygodnia 18".

Robert_P
14-05-2007, 10:40
Mleczyki faktycznie nie są za ciekawe , aczkolwiek w pierwszym widać jakiś pomysł z wykorzystaniem odbicia , Drugie foto z gatunku łączkowych, razi to dziwne rozmycie.
Nie zdradzę na co głosuję ale głos oczywiście oddaję.

Lu_natyk
14-05-2007, 22:55
Oddaje głos...
Nie lubię textów typu "nie oddam głosu bo słabe zdjęcia"
Podchodzę do tematu pojedynku na zasadzie wyboru...

Więc wybieram...

... i głosuję.

pozdrawiam i gratuluję koncepcji

Lu_natyk

flyski
14-05-2007, 23:05
No i ja zaglosowałem choć faktycznie prace zbyt mocne nie są

Karl Johansson
15-05-2007, 02:18
Ja tak napiszę a propos głosów, że te zdjęcia "zbyt mocne nie są".
Otóż-nie są. Ja nie uważam się za cudownego i wszech-utalentowanego artystę fotografii.
Jak wynika z kilku moich z Eef rozmów- Ona też nie.
Pojedynek ten "wyrósł" z czatowego "sporu" o to, czyja zielenina jest bardziej zielona (coś w stylu reklam proszków do prania - "Biel bielsza, niż biel").
Ja zdjęcie swoje zrobiłem tak, żeby podobało się mi. Starałem się, podchodząc do tworzenia go. Jeśli podoba się i Wam-bardzo mi miło i doceniam, szczerze.
Ale zdaję sobie sprawę z wielu technicznych niedoskonałości, które trapią moje "dzieło".

Pojedynek ten został urządzony dla czystej zabawy, nie dla morderczej rywalizacji o to, które ze zdjęć jest bardziej idealne technicznie, czy też niesie głębsze przesłanie.


Napisałem to dlatego, że teksty w stylu "prace zbyt mocne nie są" powtarzają się w tym wątku, i uznałem, że wyjaśnienie sytuacji będzie tu odpowiednie.


Pozdrawiam i miłego głosowania :)

jakubs
15-05-2007, 09:39
człowieku, ale czym się przejmujesz? bla bla bla słabe, bla bla bla niezbyt mocne, bla bla bla?

przeważnie jak czytam takie głosy to wyobrażam sobie, jak powinny wyglądać te prace, żeby się podobały... i tu mam kilka wersji podobającego się zdjęcia dmuchawca:

dmuchawiec pokazany dramatycznie na tle nieba ze skłębionymi chmurami, poziom kolorów i kontrast ustawiony tak, żeby było widać, iż mleczyk zwiastuje koniec świata, ogniskowa oczywiście 10mm, mleczyk może lecieć

mleczyk glamour, płatki przyczesane równo, ale nie przylizane, nóżka, przepraszam-łodyżka, koniecznie wydepilowana i zapudrowana, główka z subtelną zmysłowością odgięta w prawo, mleczyk oczywiście w luksusowym pomieszczeniu na fotelu, przed nim drink na stole

mleczyk ekstremalny na desce... tutaj przede wszystkim kontrast na max i zamrożenie zwałów śniegu lub wody, mleczyk w jakiejś akrobatycznej figurze, tak żeby było widać przeciążenie

myślę, że takie mleczyki to wszyscy uznaliby za fajne :)

Sebastiann
15-05-2007, 09:52
Komuś sie nie podobają zdjęcia, mają prawo:) nikt nikogo nie zmusza aby oddawał głos itp:) ... Najważniejsze ze WAM - autorom podobają sie zdjęcia i mieliście/macie frajdę z ich robienia i z samego zmierzenia się ze sobą:)

Pozdrawiam:)

Vadim
15-05-2007, 13:10
Zagłosowałem...:-D

Pozdrawiam

el.dzi
15-05-2007, 13:30
człowieku, ale czym się przejmujesz? bla bla bla słabe, bla bla bla niezbyt mocne, bla bla bla?

przeważnie jak czytam takie głosy to wyobrażam sobie, jak powinny wyglądać te prace, żeby się podobały... i tu mam kilka wersji podobającego się zdjęcia dmuchawca:

dmuchawiec pokazany dramatycznie na tle nieba ze skłębionymi chmurami, poziom kolorów i kontrast ustawiony tak, żeby było widać, iż mleczyk zwiastuje koniec świata, ogniskowa oczywiście 10mm, mleczyk może lecieć

mleczyk glamour, płatki przyczesane równo, ale nie przylizane, nóżka, przepraszam-łodyżka, koniecznie wydepilowana i zapudrowana, główka z subtelną zmysłowością odgięta w prawo, mleczyk oczywiście w luksusowym pomieszczeniu na fotelu, przed nim drink na stole

mleczyk ekstremalny na desce... tutaj przede wszystkim kontrast na max i zamrożenie zwałów śniegu lub wody, mleczyk w jakiejś akrobatycznej figurze, tak żeby było widać przeciążenie

myślę, że takie mleczyki to wszyscy uznaliby za fajne :)

dobre :mrgreen:

eldritch
15-05-2007, 13:46
Faktycznie strasznie słabe obie fotki (a bałagan... że aż strach).

Andre
15-05-2007, 16:43
Niestety muszę stwierdzić, że nie mam na co zagłosować bo fotki są kiepskie.

Imago
15-05-2007, 16:59
słabe, nie ma na co głosować...
Eh... czy wy uważacie, że pojedynkować mogą się tylko profesjonaliści z conajmniej 10letnim doświadczeniem?
Nie sztuka napisać, że słabe. Sztuka napisać to tak, żeby autor nie czuł się urażony i miał mobilizację do poprawy. A także dać mu ewentualnie kilka wskazówek...
Eef, Karl - zagłosowałam na jedno ale trzymam kciuki za oboje. :)

marbed
15-05-2007, 22:38
Głosuję ale czy właściwie ? 1 ma niezbyt naturalne tło ale 2 ma bardziej nie naturalne.

bukowy dziad
15-05-2007, 23:51
Nie sztuka napisać, że słabe. Sztuka napisać to tak, żeby autor nie czuł się urażony i miał mobilizację do poprawy.

hehe - no to ja sproboje sprzedac krytyke na tzw. kanapke - ponoc to lagodny, subtelny i w ogole wypasiony psychologicznie sposob;)uwaga:
autorze drugiego zdiecia: twoja fotografia przyciaga uwage niebanalną kompozycją barwną, wyraznie swiadomie zmierzajaca w kierunku subtelnego balansowania na granicy kontrastu symultanicznego. po prawdzie ukazanie glownego tematu z nie najszczesliwszej pesrpektywy, oraz nienalezaca do udanych proba zamaskowania glebi ostrosci niepasujacej do przyjetej przez ciebie koncepcji, burzą troche potencjalnie entuzjastyczny odbior tego zdiecia, ale wyraznie wskazuja na twoje ambicje i pomyslowosc - jakze wazne i potrzebne kazdemu fotografowi cechy. dalsza praca nad warsztatem z pewnoscią wkrotce przyniesie rezultaty zadowalajace znacznie wieksze niz dzis grono odbiorcow, wiec zycze ci zapalu i wytrwalosci, bys mogl tą prace z radością wykonac!
pozdrawiam serdecznie
adam


no i jak?:)

temporalis
15-05-2007, 23:59
Kolego Bukowy, ty wszystko zobaczyłeś tam swoimi oczami ??? :-D :-D :-D
Miałem już nie głosować bo wydawały mi się słabawe ale skoro tam tyle głębokiej treści ... to może jednak zagłosuje :???:

Niedzwiedz
16-05-2007, 09:35
glos oddany "_)

darekzaw
16-05-2007, 17:03
Niestety muszę stwierdzić, że nie mam na co zagłosować bo fotki są kiepskie.

To nie głosuj. Tylko po to piszesz? Lepiej sie czujesz, jak sobie ulżysz? Czemu to ma służyć? Ani to uprzejme, ani konstruktywne.
Może nie są to najlepsze zdjęcia, może autorów stać na lepsze i takowe robią. Tu zrobili sobie zabawę, mieli z tego frajdę i chcieli się tym (zabawą) podzielić z innymi. Można mieć swoje zdanie, ale nie zawsze trzeba je wyrażać.
Mi jedno z tych zdjęć zdecydowanie się podoba. Właśnie dlatego, że jest takie (z bałaganem w tle)

Semi
16-05-2007, 20:13
Glos oddany :)

motylanoga
17-05-2007, 22:36
"Mleczyk... ostatni w tym sezonie."

Taki piękny temat, tyle możliwości szaleństwa... ;-)
Głos oddany.

michtet
18-05-2007, 13:27
Uważam podobnie jak Lu_natyk; jak sama nazwa wskazuje (Pojedynek) powinno się jedno wybrać, lepsze, a czy ono jest dobre czy nie to sprawa drugorzędna.
Także głos poszedł :)

prz3mo
19-05-2007, 11:18
Głos oddany :)

Sebastiann
21-05-2007, 07:06
Gratulacje dla wygranego:)

Karl Johansson
21-05-2007, 10:20
Dziękuję, choć myślałem, że to Eef wygra.
I tak uważam, że jej zdjęcie jest od mojego lepsze.

flyski
21-05-2007, 10:36
Gratuluję Karlowi zwycięstwa,
Eef "+" za bardzo ciekawą koncepcję

eef
21-05-2007, 10:37
Karl, gratulacje dla Ciebie!
I podziękowania dla wszystkich, którzy brali udział w głosowaniu.

jakubs
21-05-2007, 10:56
gatuluję obojgu, choć nie ukrywam, ze bardziej eef bo na Twoje zdjęcie głosowałem. wydało mi się urocze i hiperfotograficzne ze względu na odbicie w starej suszarce (bo wydaje mi się , że to suszarka) a i kolorystycznie bardzo przypadło mi do gustu :)

pebees
21-05-2007, 10:57
Mnie też, z dwojga złego, zdjęcie eef się bardziej podoba.

Imago
21-05-2007, 21:49
Ha! Gratuluję. :)

eldritch
29-05-2007, 21:45
Do Wszystkich, którzy twierdzą, że w pojedynku należy koniecznie głosować na jedno zdjęcie:

jeżeli komuś się nie podoba ani jedno ani drugie zdjęcie (bo żadne zdjęcie nic nie wnosi), to trudno wymagać od niego by stopniował, które bardziej mu się NIE podoba.

Dla mnie osobiście kategoria zdjęć "niepodobających się" jest niestopniowalna.

Dlaczego się więc w ogóle odzywam? Bo ktoś wystawiając się na pojedynek dopuszcza możliwość, że różni ludzie będą komentowali jego zdjęcie i że zrobią to na różny sposób (sam tego chce).