PDA

Zobacz pełną wersję : kreski w wyświetlaczu d7200



Vinci_
26-07-2015, 13:39
Cześć

Mam takie pytanko: w wizjerze widzę z lewej strony dwie małe kreseczki, które są podświetlane równo z ustawianiem ostrości. Na zdjęciach ich nie widać, w LV też ich nie widać, więc to pewnie jakiś element dodatkowy w wizjerze... Ogólnie to w niczym nie przeszkadza bo na zdjęcia nie ma wpływu, ale czy spotkaliście się z czymś podobnym?

konradd
26-07-2015, 14:06
Pewnie początki linii wizjera. Można włączyć sobie linie, które ułatwiają łapanie poziomu. Nie spotkałeś się z nimi w D90?

raddeli
26-07-2015, 15:36
Przepraszam, ale po prostu musiałem zapytać - instrukcji nie miałeś dołączonej do aparatu?

Vinci_
26-07-2015, 20:31
gdyby było to w instrukcji to był za pewne nie pytał :) są to niesklasyfikowane kreseczki małe bardzo... widać głównie na jasnym tle.

largo
27-07-2015, 07:56
Te kreski to elektrody segmentów LCD, przecież w D90 też je widać.

Vinci_
27-07-2015, 15:58
Te kreski to elektrody segmentów LCD, przecież w D90 też je widać.

tak właśnie myślałem, w moim d90 nie było tych kresek, ... ale właśnie tak myślałem że to elektrody, choć dziwne że są w kadrze i że podświetlają się na czerwono wraz z ustawianiem ostrości