PDA

Zobacz pełną wersję : Nikkor 500/f4 VR z TC1.4 - opinie



tomgol
24-07-2015, 08:55
Witam
proszę użytkowników takiego zestawu o opinie. Interesuje mnie spadek jakości obrazka (kontrast, ostrość)
oraz praca AF po podpięciu do N500 TC1.4. Swego czasu używałem tego TC z N300/f2.8 i złego
słowa nie mogę powiedzieć. Cel - przyroda, a w szczególności ptaki i ssaki, raczej statyka.
Za opinie z góry dziękuję.
Pozdr.
TG

miro60
24-07-2015, 14:20
W takim połączeniu N500+ TC1,4 też złego słowa nie powiesz.

miroko
31-07-2015, 20:51
Nie mam tego szkła ale wiem ze 1.4 z 600ka sprawuje się bardzo dobrze a 500ka jest zdaje się lepsza optycznie of 600ki więc powinieneś być zadowolony.

tomgol
31-07-2015, 20:54
Nie pozostaje nic innego jak poszukać gdzieś nowego TC1.4 i potestować.

Irma
06-08-2015, 13:25
Tomek to jest jak 2 papużki nierozlaczki.
Spadek jakości optycznej to około 5%, a spowolnienie w szybkiej akcji jest prawie nieodczuwalne.
U mnie taki zestaw hula już 3 lata i nie narzekam. Praktycznie tc 1.4x siedzi non stop.Jest ok.
Śmiało brać i podłączac do 500tki.