PDA

Zobacz pełną wersję : Plener modelkowy 10-13 września, Jura Krakowsko-Częstochowska



Jacek_Z
17-07-2015, 15:04
Czas najwyższy zbierać grupę na plener jesienny. Było więcej niż zwykle perturbacji z wyborem miejsca. Pisałem o tym m.in w wątku o poprzednim plenerze.
Wiem, że większość czeka na kolejny plenerek, na oficjalne ogłoszenie terminu. Ja z kolei muszę mieć pewność co do liczebności grupy no i muszę mieć pieniądze na zaliczkę za noclegi.

Zacznę więc ten wpis ciekawie - nie wiadomo gdzie ten plener będzie i nie wiadomo ile będzie kosztował ;) za to wiadomo, kiedy będzie.
Super zapowiedź - nie ma jak dobra reklama ;)
a tak bardziej serio

1. Termin 10-13.09.2015. Od czwartku wieczorem (zjazd uczestników przed kolacją, zakwaterowanie, podział na grupy, przydzielenie modelek na poszczególne dni, rozeznanie terenu itd) do niedzieli do obiadu. Z bardzo pracowitym piątkiem, sobotą (i połową niedzieli).


2. Miejsce jest wybrane - tak jak w tytule. Pensjonat nazywa się Dar Jury - www.darjury.pl
obok są inne przybytki - http://www.gosciniecjurajski.pl (za mało miejsc jak na nas wszystkich, ale cena ta sama) - http://www.rancho-jura.pl - fajne nawet do zdjęć
http://zajazdjurajski.pl oraz bardziej luksusowo - cena też wyższa niz te co ja podam http://www.ostaniec.com.pl
Dlaczego nagle podaje tyle miejsc? Bo w tym wybranym Dar Jury jest 36 miejsc noclegowych, na styk, więc będziemy spali w pokojach 3 i 4 osobowych. Nie można sobie tam zapłacić więcej i spać samemu. Jest tylko jedne pokój 2 osobowy. Reszta to 3 i 4. Jeśli ktoś chce koniecznie mieć pokój 1-osobowy to znajdzie go w tych okolicznych pensjonatach czy nawet w hotelu ***. Jeśli chcecie właśnie spać sami to zaznaczcie mi to zapisując się na plener.
Noclegi z wyżywieniem są tam tanie. Zastanawiam się jednak czy ze względu na możliwość dalszych wyjazdów w teren nie zrezygnujemy z obiadów i tak jak w Łebie - gdzieś w terenie sobie zjemy ten posiłek (w piątek lub w sobotę lub w oba te dni).
Właściciel Daru Jury jednak nie chce trzymać dla nas rezerwacji - żąda przedpłaty i to 1 raty do 1 sierpnia. Stąd mój pospiech teraz - w zakładaniu wątku oraz w zbieraniu wpłat. Od razu rusza zbiórka.

Jeśli nie zbierze się grupy to ... przeniesiemy plener w miejsce nr 2 - czyli pod Poznań - http://villanatura.pl - tu się nie śpieszą z rezerwacjami, obiekt ma 150 łóżek.

3. Modelki. Jak zawsze. Jedna do aktów, cztery do zdjęć w ciuszkach. Mam kilka fotomodelek na oku, nowe dla Was, chcę załatwić te z warsztatów Kustry, z Krakowa. I może wreszcie się zjawi (bo ma blisko - Częstochowa ;)) Kamila Predko - ją kojarzą niektórzy z Centrum Molo.
Na modelkę będzie przypadało 4 albo około 6 fotografów. Tzn będzie tak jak ostatnio. Jest możliwość pracy w grupach mało licznych (4 fotografów na modelkę), ale to się wiąże z tym, że koszt modelki na głowę fotografa jest wyższy (1,5x) od tego jaki jest w grupach, gdzie jest 6 (około) fotografów na modelkę. Na ostatnim plenerze były dwie grupy "6" i trzy grupy "4".
Chcę by plener był przystępny cenowo dla większej grupy fotografów i dlatego utrzymam opcję 6 na modelkę, a dla wymagajacych będzie 4 na modelkę. Dla każdego coś dobrego ;)
Oczywiście będą makijażystki, jak zawsze. I te same co na 2 ostatnich imprezach - Grażyna i Natalia.
Być może tym razem na plenerze będzie też stylistka, fryzjer. A cena - wcale nie będzie nic wyższa - pod pewnym warunkiem, ale o tym niżej.

4. Cena. No właśnie - tu mamy parę opcji. To może być kopia ceny z ostatnich 2 plenerów.
a) część warsztatowa - praktycznie bez zmian - na ekipę - modelki, makijażystki, ich pobyt, wynagrodzenie itd - 305 zł (brutto) w przypadku gdy chcecie być przypisani do grupy około 6 osobowej, lub 457 zł jeśli będziecie w grupie 4 osoby na modelkę. Bez fryzjerki - przedtem ich też nie było.
b) część pobytowa - 300 zł (więc taniej o 80 zł niż poprzednio), ale proponuję dołożyć te 80 zł które płaciliście wtedy i zabrać stylistę/fryzjerkę. Tylko ... jest kłopot by takie osoby znaleźć. Wici sa rozpuszczone, szukam. Może macie kogoś takiego? Dla nich problemem jest urwanie się z pracy na kilka dni.
Załóżmy więc, że pobyt kosztuje też 380 zł jak wtedy, choć to nieprawda. Jak znajdę fryzjera to będzie 380, jak nie znajdę - 300 - czyli kasę - 80 zł - zwrócę.

Wpłacajcie tym razem za część noclegową i za plenerową. Czyli grupa około 6 fot 305 + 380 zł = 685 zł lub grupa 4 fot 457 + 380 = 837 zł.

Jeśli do 1 sierpnia nie będzie nas dość na 5 grup fotografów to nie wpłacę kasy facetowi, a imprezę przenoszę "pod Poznań" tzn do Villa Natura i liczę, że takie grupy się zbiorą do 15 sierpnia. Jeśli ktoś się nie zgadza na drugie z miejsc i odpada w przypadku przenosin do Villa Natura - to proszę napisać, bo inaczej wpłatę automatycznie "przenoszę".
Villa natura ma ceny noclegów z wyżywieniem takie jak przedtem, więc nie będzie luźnej kasy na fryzjerkę. No chyba, że dorzucicie wtedy 50 zł na jedną fryzjerkę - ale jedna może nie wystarczyć. Włosy robi się generalnie dłużej niż makijaże.

Wycofanie się z Jury po 1 sierpnia jest możliwe bez konsekwencji finansowych tylko w przypadku, gdy będzie pełna obsada pleneru, albo gdy będą przenosiny do Villa Natura, a ktoś napisał, że tam nie che być. Dość podobnie jest z wycofaniem się po 15 sierpnia, gdybyśmy mieli być w Villa Natura - bez konsekwencji tylko w przypadku pełnych 5 grup.

Teren jest krajobrazowo ładny. Ale z wolnymi strzelcami, osobami towarzyszącymi może być problem. Zastanawiałem się czy nie zaprosić całego forum ;) na ten plener. Ale i tak u nas może być brak miejsc (no zmieści sie TOP67 jak się zdecyduje ;)). No chyba, że będą sobie mieszkać w tych innych obiektach.

Ruszam z zapisami. Te zapisy z wątku obok się nie liczą. Musze mieć wszystko w kupie ;)
Jak ktoś złozy deklaracje na tak, to dostanie (jak wrócę z działki po weekendzie) PW z kontem do wpłat itd.

Marie
17-07-2015, 15:28
Ja się decyduję - grupa 4 osoby, pokój 1 osoba - miejsce dowolne.

anihil
17-07-2015, 16:27
Ja na pewno jadę :) - grupa 6 - miejsce dowolne

holek331
17-07-2015, 21:08
Miejsce dowolne, grupa 6 osobowa.

Katrina
18-07-2015, 13:39
Troche drogi ten fryzjer....

Jacek_Z
18-07-2015, 14:47
Nie. Tanio. Kilka stow za pobyt (300-380) kilka stow (500-600) wynagrodzenie i nie wiadomo jak z dojazdem. Moze tez do zwrotu. I 1 tys idzie w diably. 2 fryzjerow - trzeba liczyc prawie 2 tys czyli prawie 100 na głowę fotografa. Policz ile oni mają fryzur do zrobienia. 3 dni po 5. A w obiad do poprawy 2x5. Za ulozenie 25 fryzur dostac 500 zl to 20 od sztuki (1 frzyjer. gdy dwóch to 40 zl) . I to wyjazdowo z obcymi i to tracąc dochód w swoim salonie fryzjerskim.
Fatalnie się robi kalkulacje jak nie wiadomo ile weźmie fryzjer i ilu będzie uczestników. Bo w matematyce trzeba coś do wzoru podstawić.
Nie mamy dofinansowania. Jak nie zrobię małego zapasu w kalkulacji to sie moge przejechac. Juz raz tak bylo. Najlepszy plener - Ciechocinek. Nawalily modelki z regionu. Sliczne ale poczatkujace. W efekcie na ostatmia chwile weszły takie profi, ale musiałem im dać więcej kasy - stałem pod ścianą. To nie jest wygodna pozycja a ja nie mogę nawalić choćbym miał stracić.
Jesli nie bedzie frzjera badź fryzjerow na Jurze to bedzie zwrot 80 zl. Za to w okolicach Poznania to nie bedzie fryzjerow bez doplaty. Ale wtedy o to was zapytam i jak nie bedziecie chcieli to nie wezmiemy fryzjera. Na Jurze pomyslalem o fryzjerze bo sa tak tanie noclegi ze moge dac stara cene ktora byla akceptowana. Zysk z noclegow pojdzie do fryzjerow. Patrzac na to od strony matematycznej ;)

Mam ciagle 2 zderzajace sie postawy. Jedna by nie bylo drogo a druga by bylo najbardziej profi. Tego sie nie da pogodzic.
Te plenery nie sa rozreklamowane. Wy przyjeżdżacie chetnie ale znalezc fryzjera dla ktorego to cos nowego to problem. To samo z makijazystkami - dlatego jak są dobre i chcą ponownie to sie ciesze i nie zastanawiam.
A i z modelkami jest bardzo bardzo roznie. Zawsze sa chetne na 1 dzien komercji. Ale na kilka dni z noclegami to juz czesc nie chce. A tu w dodatku to nie jest reklama (w sensie komercja) tylko plener. One nie wiedza co je czeka. Wiekszosc dziewczyn odmawia. Pchają sie (jak daje ogloszenie) desperatki ;) ale tych to ja nie chcę - mają najczesciej slabe pf. Te plenery sa zdecydowanie za tanie. Naprawde podniesienie ceny o 50% daloby mi.luz. Za wieksza kase bylyby modelii robiace komercje. Spokojnie by byli fryzjerzy. Mialbym tez duzy wybor noclegow w lepszym standardzie.
Zobaczcie ile kosztuje zlodziejowo. Ona ma wlasne noclegi. A wiekszosc ekipy ma dojazdowej - nie ma nawet kosztu utrzymania ekipy. Tylko obiad z wlasnej kuchni. No to jaki to koszt? A impreza 2 dni za 1.5 tys. Chcialbym miec choc w polowie taką kalkulacje jak ona tam ma.

fafniak
18-07-2015, 22:14
Nie ukrywam ze po cholernie ciężkim dniu - wprowadziłem 2 piwa i jest mi dobrze ;)

Jaka jest odległość miedzy tymi przybytkami? Czy ew. ktoś by sie pisał na pokój 2 osobowy? Ile kosztuje jedynka 2 tych przybytkach ?
Specyfika mojej roboty jest taka że wpłacanie do 1 sierpnia zaliczki to jak wyrzucanie kasy w błoto...
Do sedna.... jaka jest ew. opcja wpłacania później w okolicach powiedzmy 20-25 sierpnia
grupa 4 osobowa 1ka lub 2ka

Jacek_Z
18-07-2015, 22:41
Do 1.08 decyzja i wplata. Jesli bedzie pelnych 5 grup to sie mozna wpisywac na rezerwe. Zreszta mozna od razu sie na te liste wpisywac by byc pierwszym. Tzn drugim bo jest juz pierwszy rezerwowy UFI :)
Zycie pokazuje ze ktos wypada z pleneru i da sie wejsc z rezerwy. Gwarancji nie ma.
Jesli do 1.08 nie zbierzemy 5 grup to nagle przeskakujemy na inne opcje.
Przenosimy impreze albo okroimy do 4 grup. Bede sie zastanawial w okolicach 1.08. co dalej bo teraz to takie gdybanie.
Teraz sa wakacje i roznie moze byc z zebraniem grup.

Katrina - twoja fryzjerka ma zajete wszystkie weekendy do konca pazdziernika.

fafniak
18-07-2015, 23:08
No to w takim razie wpisz mnie na listę rezerwową ale słabo to wygląda

R3Dsun
19-07-2015, 01:03
Wstepnie jestem zainteresowana :) Wyjezdzam wlasnie na urlop, jak wroce sprawdze ponownie watek i dokladnie okresle ;) pozdrawiam

anita_wlo
19-07-2015, 12:52
Ja też raczej wskoczę na listę rezerwową bo ostateczną decyzję mogę podjąć w drugiej połowie sierpnia. Chyba też nie ma sensu porównywać cen do Złodziejewa. Tam się odbywają warsztaty. Jest osoba prowadząca, jest pomysł, plan i jego realizacja oraz omawianie prac uczestników. Tutaj tego nie ma, bo jak to kiedyś ktoś powiedział to jest plener a nie warsztaty. Każdy ma przyjechać z własnym pomysłem i próbować go realizować. Modelki tego oczekują. Jak tego pomysłu nie ma to one nie wiedzą co mają robić i są zagubione. Wydaje mi się że plener jest tez zwyczajnie za długi. W Tucznie, w ostatnim dniu, pozowała naszej grupie aktowa. Było widać jej zmęczenie i wypalenie. Sama to nawet mówiła że już jej się nie chce. Nie pomagają też nocne imprezy w których uczestniczą modelki :P

Jacek_Z
19-07-2015, 14:24
Koszt osoby prowadzacej to jest okolo 1 tys plus koszt pobytu (przy wlasnej agroturystyce to ile to jest?) . Czyli koszt prowadzacego przy 8 uczestnikach warsztatów to mniej niz 200 zl. Na warsztatach mają jednak najczęściej 1 modelkę, tylko czasami dwie (danego dnia). Makijazystke jedną i to wszystko najczesciej bez kosztow zakwaterowania. W efekcie koszty modelek i makijazystek przeliczone na glowe u nas sa znacznie wieksze niz u nich. I jest to wiecej niz 200 zl jakie by wychodzilo za prowadzacego. My mamy 1 modelke na 4-6 fotografow oni na 8-10. Moje plenery powinny byc drozsze niz warsztaty w zlodziejowie. A są o połowę tansze. Moze w mniejszej grupie i nie na publicznym forum przedstawię taką kalkulację to sie za głowę chwycicie. Z warsztatow mozna zrobic maszynke do robienia pieniedzy a ja ciagle mam klopoty ze spieciem budzetu.

Na ostatnich warsztatach byla u nich jako modelka ... nasza Daria. Przedstawiona jako ich odkrycie. Grazyna z Mariolą zareagowały że to nie tak.

anita_wlo
19-07-2015, 16:04
No nie wiem czy powinien być droższy czy tańszy. Twoje plenery to inna zwyczajnie bajka. Tutaj nikt nikomu nic nie narzuca. Tutaj wspólnie decydujemy co chcemy z tym że wszelkie sprawy do załatwiania zostawiamy tobie. Wiadomo jak chcemy coś więcej to i koszt będzie większy i ty będziesz miał więcej spraw do załatwienia. Pod Poznaniem może byłby większe szanse na znalezienie fryzjerów miejscowych lub z pobliskiej okolicy. Jeśli chodzi o Jurę to może też warto sprawdzić czy są jakieś salony fryzjerskie i może też by się udało jakoś zaklepać termin. Odpadłby koszt ich noclegu. Pytanie czy my chcemy fryzjera? Są osoby które przyjeżdżają z własnymi stylizacjami i jakimś pomysłem na modelkę. Jednak są też tacy co przyjeżdżają bez pomysłów aby coś pstryknąć i się wyluzować. Fryzjer może być zbędny. Tak jeszcze realnie trzeba popatrzeć na to. Jeśli rano modelka zostanie uczesana i pójdzie na jej głowę tona lakieru to po obiedzie będzie musiała ją umyć. Zmyje również cały makijaż. Druga grupa będzie długo czekać na swoja modelkę. Chyba że ranne grupy mają lekkie uczesania, bez tony lakieru i mocnych tapirów a popołudniowe mogą szaleć. Jest to wszystko do dogadania i zgrania się ale trzeba to wcześniej ustalić.
Jeśli chodzi o zapłatę dla modelek to nie wiem jak to wygląda. Wiem że jak w grudniu wybrałam się na warsztaty z portretu to modelki dostały po 150 zł. Dojazd i nocleg miały sobie same opłacić. Dostały jedynie obiad i poczęstunek. Warsztaty trwały 2 dni. Miejscowym może się opłacało ale te które musiały dojechać to jeszcze dopłaciły zwyczajnie do tej imprezy. Tak się z koleżankami zastanawiałyśmy czym się dziewczyny kierują i stwierdziłyśmy że chyba nazwiskiem fotografa który prowadził warsztaty. Chyba chęć pozowania dla znanego nazwiska jest większa niż zarobek. Może się myle ale tak to wygląda. Jacku do ciebie też przyjeżdżają świetni fotografowie. Może jak dajesz ogłoszenie to "rzuć" kilkoma nazwiskami z linkami do ich pf albo z krótkimi informacjami np. z ostatniego pleneru takie i takie zdjęcie zostało opublikowane w tej gazecie a wykonał je pan/pani X który będzie również na tym plenerze. Jest więcej może jakiegoś takiego czarowania ale może będzie skuteczne.

TOP67
19-07-2015, 21:00
Jeśli zostanie miejsce hotelowe, to przyjadę. Jak nie, to podskoczę na 2 dni i zanocuję gdzieś obok.

Witosz
21-07-2015, 08:46
Coś tu pusto, nie ma chętnych ?
Obserwuję i nie wiem czy się pisać czy nie ?

Jacek_Z
21-07-2015, 13:07
Pisać. Wszyscy się czają. Mają wakacje ;)
Zapisanie się nie skutkuje zadnymi negatywnymi konsekwencjami ;)

Katrina
23-07-2015, 16:56
Ja na te chwile tez nie bardzo moge podjac decyzje. Bo termin mi pasuje, ale chwilo nie mam kasy na wpłate. Tez dopiero do połowy sierpnia bd w stanie powiedziec czy jade czy nie.

pawszm
24-07-2015, 12:41
Hej, a jest możliwość wykupienia samych warsztatów, bez noclegu? Mogę sobie codziennie dojechać, daleko nie mam.

Jacek_Z
25-07-2015, 00:33
Tak. Choć ominie cie wtedy integracja.
Odzew jest mały. Rozważam opcje okrojenia pleneru do mniejszej grupy, jednej stylistki i ze 3 modelek. Musze to przekalkulować, powinno wyjść dość podobnie.

gustaw79
25-07-2015, 08:21
Ja tym razem odpadam.

vid3
25-07-2015, 08:25
Uważajcie na żmije. Podobno w tym roku jest ich bardzo dużo w Jurze.

arieloza
26-07-2015, 16:31
Jest ktoś kto z bydy lub okolic chce się zabrać.3 wygodne miejsca mam.:-)

2 KC
26-07-2015, 17:43
Na plenerze w Łebie, żmije też były.

davi4
31-07-2015, 21:47
Prosiłbym o wpisanie mnie na listę do grupy 6 osobowej, z tym, że interesuje mnie sam plener, bez noclegów.
Jeśli chodzi o miejsce to tylko Jura. Gdyby plener został przeniesiony w inne miejsce to niestety odpadam.

R3Dsun
01-08-2015, 22:11
Cisza tutaj jest ;) jestem zainteresowana plenerem na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej... w innej lokalizacji moze mi sie nie udac...

Jacek_Z
01-08-2015, 22:58
Cisza. A to oznacza, że pleneru w pierwotnie zakładanym kształcie nie będzie. Jest parę opcji i się od pewnego czasu głowię co zrobić.
Redukcja ilości uczestnikow wymusza redukcje ilosci modelek i makijazystek. A jak beda 3 modelki to plener zaczniemy od piątku bo nie bedziecie caly dzien focic jednej i tej samej.
Miejsce - też mozliwe że będzie inne.

Carlos_lo
01-08-2015, 23:33
ja zaluje kazdego pleneru na ktorym mnie nie bylo:) co wiecej na ten tez nie pojade, z roznych waznych przyczyn, natomiast, jesli sa osoby, ktore sie zastanawiaja - potwierdzam, ze Jacek robi swietna i konkretna robote, dlatego jesli ktos nie jedzie, niech gdziekolwiek na portalach spolecznosciowych o nich pisze, lajkuje, dodaje do ulubionych, szczegolnie poczatkujacy, kopalnia wiedzy i znajomosci.
ps. musialem na jakis czas zamknac server zwiazku z przeprowadzka, wiec sprawdzacze i szperacze beda miec brak podgladu,
pozdrawiam i zapraszam niezdecydowanych do Jacka;)

Jacek_Z
01-08-2015, 23:57
Teraz juz po ptakach ;) ale na przyszlosc sie przyda.
Jestem mocno zaskoczony taką frekwencją. W sumie 7 osob. Do 20 daleeeeeko. Nie spodziewalem sie. Nigdy tak nie bylo. Te 15 osob bylo w pare dni. Stara gwardia siedzi cicho .. (pomijam Mariole ale ona jest młoda ;) Jestem ciekaw w czym rzecz.
Lokal i wyzywienie na zamku w Tucznie nie bylo najwyzszych lotow ale ... skad ma sie to wiedziec. To zawsze jest troche loteria. Prosze nieustannie o polecanie miejscowek w rozsadnych cenach. Czasami dostaje na PW linki ale jak sprawdzam ceny to dzien kosztuje ponad 200 zl i ... kicha.
Jura mogla byc tansza ( bez fryzjera). Wiec cena chyba nie robila roznicy. O co chodzi?
Mam zamiar mocno zmienic polityke co do plenerow. Chcialem robic coraz wieksze ale ... to sie nie udaje. Bede wiec chyba robil mniejsze ale czesciej. Musze tez postawic strone www - chyba w wersji bloga bo na dotychczasowej galerii nie ma opcji zamieszczania tekstow tzn ogloszen opisow imprez itp.

Katrina
02-08-2015, 10:22
Mi sie wydaje, ze najlepiej jest robic plenery gdzies w centrum Polski, np. w rejonach miast Warszwa, Łódź, Poznań. Wtedy ani północ, ani południe nie musi jechac przez cala polske. Drugim problemem wydaje mi sie, ze oczekiwales otrzymac całą kasę, juz 2 miesiace przed impreza. Nie podałes tez konkretnie miejsca, moze Jura, a może nie. Ja pojechałabym na Jure, ale na wiosne, bo teraz po wakacjach to troche za drogo i za daleko jak dla mnie. Jak bedzie blizej cos, to w 2 tyg. zdecyduje sie czy jade czy nie i pogadam tez z reszta 3 city. Takie jest moje odczucie co do Twojego zapytania.

Jacek_Z
02-08-2015, 11:14
To pensjonat chce kasę na zaliczkę. Różnie to bywa. Ponad połowa z dotychczasowych lokalizacji takiej zaliczki wymagało. W sumie to nawet ich rozumiem, szczególnie gdy zajmujemy prawie cały obiekt.
Kasę chcą najczęściej na minimum 1 miesiąc przed. Ten facet chciał 1.5 miesiąca przed.
Zamek w Krasiczynie (chyba nie pomylilem nazwy - Bieszczady) miał fajne ceny ale zaliczkę chciał na kwartał !!! przed. Ale to bylo tak daleko ze opuściłem te lokalizacje.
Zjazdy nikoniarzy były 2X w Zakopanem raz w Bieszczadach - wszystko przy kilkudziesięcioosobowej frekwencji. Czyli z tym dystansem to nie jest tak, że przesądza o wszystkim.
Sporo plenerow było na styku z frekwencją. Bałem się sytuacji że wpłacam zaliczkę, a frekwencja nie dopisze. Strasznie bym sie umoczył. Plenery są kalkulowane na styk.
Co do centralnej polski. Zgoda. Tylko ten region jest najuboższy turystycznie. Wskaźcie mi miejscowki.

kashpir
02-08-2015, 23:59
Teraz juz po ptakach ;) ale na przyszlosc sie przyda.
Jestem mocno zaskoczony taką frekwencją. W sumie 7 osob. Do 20 daleeeeeko. Nie spodziewalem sie. Nigdy tak nie bylo. Te 15 osob bylo w pare dni. Stara gwardia siedzi cicho .. (pomijam Mariole ale ona jest młoda ;) Jestem ciekaw w czym rzecz.
Lokal i wyzywienie na zamku w Tucznie nie bylo najwyzszych lotow ale ... skad ma sie to wiedziec. To zawsze jest troche loteria. Prosze nieustannie o polecanie miejscowek w rozsadnych cenach. Czasami dostaje na PW linki ale jak sprawdzam ceny to dzien kosztuje ponad 200 zl i ... kicha.
Jura mogla byc tansza ( bez fryzjera). Wiec cena chyba nie robila roznicy. O co chodzi?
Mam zamiar mocno zmienic polityke co do plenerow. Chcialem robic coraz wieksze ale ... to sie nie udaje. Bede wiec chyba robil mniejsze ale czesciej. Musze tez postawic strone www - chyba w wersji bloga bo na dotychczasowej galerii nie ma opcji zamieszczania tekstow tzn ogloszen opisow imprez itp.

Jak dla mnie lokal i wyżywienie w Tucznie było OK. Zresztą wszystko było OK :D
Problemem dla mnie jest odległy termin. Nie potrafię określić z dwumiesięcznym wyprzedzeniem czy dam radę, tym bardziej że wrzesień w firmie w której pracuję jest miesiącem "ciężkim" urlopowo. Odległość to dla mnie nie problem.
Opcja "mniejsze ale częściej" brzmi interesująco, zwłaszcza to "częściej" :)

UFI
03-08-2015, 11:56
Jak dla mnie lokal i wyżywienie w Tucznie było OK. Zresztą wszystko było OK :D
Problemem dla mnie jest odległy termin. Nie potrafię określić z dwumiesięcznym wyprzedzeniem czy dam radę, tym bardziej że wrzesień w firmie w której pracuję jest miesiącem "ciężkim" urlopowo. Odległość to dla mnie nie problem.
Opcja "mniejsze ale częściej" brzmi interesująco, zwłaszcza to "częściej" :)

Mądrego to aż miło posłuchać ;)))
Popieram Twoje spostrzeżenia w pełnej rozciągłości.

Jacek, dopisz mnie proszę gdzieś tam na listę do małej grupy. Normalnie, już nie rezerwowo. Zdaje się, że do września dojdę do siebie :D

pdawid
03-08-2015, 20:07
Zgodzę się w 100% z Katriną :) .Ale wiosna nasza :)

fotopstryczek
03-08-2015, 23:08
Jacku ja z chęcią pojadę - grupa 4os., ale póki co potrzebuje jeszcze parę dni żeby potwierdzić i co ważniejsze musze znaleźć kogoś z wawy kto mnie zabierze, bo mam problem z autkiem...

Możesz również wrzucić do 1 posta jak zawsze liste osób które jadą + rezerwową?

Jacek_Z
04-08-2015, 00:01
Będzie sporo zmian. Będą 1 albo 2 małe imprezy. Na pewno będzie plener wyłacznie aktowy, a czy "normalny' też - to się okaze. Śledźcie wątek.

Jacek_Z
20-08-2015, 22:32
Wiele osób kontaktuje się ze mną inaczej niz przez forum (głównie FB i telefonicznie) i wie, że tego pleneru nie będzie i że będzie co innego - mały plener (aktu)
Dałem info w sąsiednim watku. Tu link http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=264474
Zapraszam.
Dużego pleneru jesiennego nie będzie. Może będzie wiosenny, o ile się za sobą stęsknicie :)

Jakoś muszę znieść to jajo i się zdecydować czy ma byc tak jak jest (właściwie niekomercyjnie - jak znajdę czas to przedstawię szczegółową kalkulację) czy wręcz przeciwnie - częściej, mniejsze i drożej - z dużą reklamą. Chyba duże tanie imprezy się oddalają. A szkoda, lubiłem te integracje.
Na razie jest mały plener aktu.

cube
07-09-2015, 11:18
Ja nie planowałem udziału ponieważ a) jeszcze nigdy w życiu nie miałem tyle pracy co teraz b) o wiele za daleko. Wiosennego nie mogę przegapić bo już się za bardzo za wszystkimi stęskniłem :) Pozdro!

Jacek_Z
07-09-2015, 12:36
No myslę :)
Tylko gdzie zrobić wiosenny? Nad morzem? (mam upatrzona miejscówkę obok Kołobrzegu) W Łebie było OK? (chodzi o to, że połowa sesji jest na plaży)
Może dacie jakieś propozycje miejsc?
Namawiaja mnie na pałac w Łochowie, bo to blisko Warszawy. Tam się odbywają imprezy optycznych. Opinie o miejscówce mam różne - 2 pozytywne i jedną "że jest średnio".
Jura to fajne miejsce, ale raczej na jesień niż na wiosnę.
Ciechocinek - u Hani było fajnie, ale też chyba to miejsce na jesień 2016?
Co myślicie?

arieloza
07-09-2015, 13:36
Nad morzem jest ok.Fajnie by było gdyby w okolicy były jakieś ruiny zameczku lub chociaż fabryki czy cuś...

.:Gerard:.
07-09-2015, 19:40
Nawet mi nie przypominajcie o morzu, gdyby Robert nie robił za modelkę to bym nie miał zdjęć "plenerowych" na plaży.

RobertMiernik
07-09-2015, 20:16
Nawet mi nie przypominajcie o morzu, gdyby Robert nie robił za modelkę to bym nie miał zdjęć "plenerowych" na plaży.

To się wydało, już wiecie dlaczego Gerarta nie było na ostatnim plenerze ;)

.:Gerard:.
07-09-2015, 20:53
To się wydało, już wiecie dlaczego Gerarta nie było na ostatnim plenerze ;)

no ale jak się w końcu zdecydujesz piersi pokazać to jestem pierwszy na liście następnego pleneru ;-)
muszę przyjechać, przed wiosenny plenerem przypomnij mi ze mam Twoje graty do analogu na strychu i butelkę z niespodzianką :-)

RobertMiernik
07-09-2015, 21:23
Kim ja jestem, żeby walczyć z przeznaczoną nam butelką!

nie zapomnę! ;)

arieloza
09-09-2015, 11:31
Nawet mi nie przypominajcie o morzu, gdyby Robert nie robił za modelkę to bym nie miał zdjęć "plenerowych" na plaży.

Na następnym plenerze wszyscy porobimy Tobie za modeli.Z butelkami lub bez...:-)

.:Gerard:.
10-09-2015, 21:14
Na następnym plenerze wszyscy porobimy Tobie za modeli.Z butelkami lub bez...:-)

W takim razie poproszę wpisać mnie na listę :-)

arieloza
10-09-2015, 21:36
W takim razie poproszę wpisać mnie na listę :-)
Jacku,niech się stanie...:-)