PDA

Zobacz pełną wersję : Monopod + głowica?



Tomek
23-08-2005, 19:22
Pytanie do praktyków.
Czy ma sens kupowanie głowicy do monopoda?

ALF
23-08-2005, 19:24
ma...ona jest prostsza i sporo tańsza, ale o ile możesz kręcić monopodem, to już aparatu nie dasz do kadru pinowego bez dania komuś po głowie moniem :mrgreen:

krzysiekk
23-08-2005, 19:33
ma...ona jest prostsza i sporo tańsza, ale o ile możesz kręcić monopodem, to już aparatu nie dasz do kadru pinowego bez dania komuś po głowie moniem :mrgreen:

:-) ROTFL hehe, dobre

Zastanawialem sie nad tym do ptaszkowych podchodow. Gora/dol to moge zrealizowac pochylajac zestaw wraz z monopodem. Prawo/lewo - sprawa jasna. Ale nie bardzo mam jak sprawdzic. W sumie to 055PROB moge zlozyc, wyciagnąwszy nogi, co wraz z zablokowaną glowicą da mi namiastke monopodu bez glowicy .... lecz ciezar tego zestawu skutecznie zniecheca do testow :)

No i jeszcze jedna sprawa - glowica ma czesto szybkozlączki a w monopodzie mocowanym bezposrednio do aparatu/obiektywu jest to do realizacji niemozliwe.

Gamling
23-08-2005, 23:38
A ja wlasnie sprzedalem glowice od monopodu bo mnie cholera na nia barala (regulacja w jednej plaszczyznie). Teraz chce dokupic do tego najzwyklejsza glowice kulowa i mysle ze bedzie sporo lepiej.

Tomek
24-08-2005, 00:29
A ja wlasnie sprzedalem glowice od monopodu bo mnie cholera na nia barala (regulacja w jednej plaszczyznie). Teraz chce dokupic do tego najzwyklejsza glowice kulowa i mysle ze bedzie sporo lepiej.
Właśnie wyobrażam sobie te kombinacje :) . M.in. ze zwalnianiem zacisku głowicy, trzymaniem całego zestawu i jednoczesnym pstrykaniem :) .
A tak na marginesie. Dzisiaj w sklepie foto gość pokazywał mi cząstkową głowicę, że tak powiem, bez możliwości regulacji, ale za to ze zdejmowaną płytką... No tak, ale cały czas pozostaje problem zdjęć w pionie :?

krzysiekk
24-08-2005, 00:42
Wydaje mi sie ze monopod to najwieksze zastosowanie znajdzie do foto przyrody z podchodu lub fotografii sportowej. A tam juz uzywa sie dlugich, zaopatrzonych w oborotowy uchwyt statywowy, obiektywow.
Problem fotek pionowych odpada.

Tomek, - tez mi sie wlasnie wydaje ze rąk mi braknie do tego zestawu. Ale ,,glowica cząstkowa'' to mnie zagiąłes. Moze jakies namiary na producenta ... czyzby Monfrotto?

Tomek
24-08-2005, 00:55
W rzeczy samej.
Mało tego są dwa rozmiary. Tą, którą widziałem miała taką płytkę jak moja 029, sześciokątną (nawet z okrągłą poziomiczką).
Ta mniejsza ma płytkę prostokątną, nie pamiętam od jakiej głowicy, ale jest sporo mniejsza, widziałem taką u ALFa jak jeszcze miał 190tkę.
Znasz tą stronkę?
http://www.pragmatic.com.pl/manfrotto/foto_glowice.htm
Zdaje się, że nie ma nic takiego, ale jeszcze się przyjżę.

Znalazłem jeszcze coś takiego:
http://www.binocularscanada.com/eNet-Cart/product.asp?pid=202350
Jest też w opisach na stronie powyżej, ale nie ma jej w sklepie.

ALF
24-08-2005, 02:18
hihi...ja nie miałem 190ki :P
mam to co w stopce...
zobacz u hesji w dziale monopody 234RC2... (z szybkozłączką ok 105zł)
http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=348

[ Dodano: Sro Sie 24, 2005 2:22 am ]

Wydaje mi sie ze monopod to najwieksze zastosowanie znajdzie do foto przyrody z podchodu lub fotografii sportowej.
Tomek, - tez mi sie wlasnie wydaje ze rąk mi braknie do tego zestawu. Ale ,,glowica cząstkowa'' to mnie zagiąłes. Moze jakies namiary na producenta ... czyzby Monfrotto?

a także w reporterce, imprezy i wielu innych sytuacjach :wink:

nie bardzo rozumiem...po co druga płaszczyzna, przeca monio się obraca razem z aparatem (nawet jeśli ma - tak jak mój - trójnóg), głowica umożliwia przechył aparatu na boki (do zdjęć w pionie) oraz szybkie podpięcie aparatu (szybkozłączka)

Tomek
24-08-2005, 02:25
Taaa?
A mnie się wydawało, że Twój MF miał trochę cieńsze nóżki.
Hm...Oczy już nie te :)

ALF
24-08-2005, 02:31
velbona też mam, ale posłuży mi jako statyw do oświetlenia :mrgreen:

Tomek
24-08-2005, 02:48
Ja się zastanawiam nad monopodem.
Jednak 055 jest ciężkawy, odrobinę. Monopod stanowiłby uzupełnienie.
Pewnie w wielu wypadkach wystarczyłaby jedna noga.
Z kolei to trzy paczki (ok.) z kieszeni. Moja ślubna dostanie w końcu niestrawności :)

nie bardzo rozumiem...po co druga płaszczyzna, przeca monio się obraca razem z aparatem (nawet jeśli ma - tak jak mój - trójnóg), głowica umożliwia przechył aparatu na boki (do zdjęć w pionie) oraz szybkie podpięcie aparatu (szybkozłączka)
W gruncie rzeczy ma to sens.

ALF
24-08-2005, 03:17
za swój MF 479B dałem 100zł na allegro, głowicę kupiłem u hesji, a do tego dokupiłem później trójnóg...też u hesji :mrgreen:

Tomek
24-08-2005, 03:34
Na allegro cienizna, mało takich rzeczy.
Pewno trzeba się będzie zrujnować na nówkę.
Pażywiom uwidim.

sailor
24-08-2005, 09:17
ja do trojnoga dokupilem monopoda i uzywam tej samej glowicy.. rozwiazanie dobre jesli nei chcesz uzywac obu naraz :)

Tomek
24-08-2005, 10:48
ja do trojnoga dokupilem monopoda i uzywam tej samej glowicy.. rozwiazanie dobre jesli nei chcesz uzywac obu naraz
Też o tym pomyślałem, ale ja mam głowię 029, to kawał żelastwa :) , raczej niepraktyczna do monopoda.