Zobacz pełną wersję : ślubne repo Kuby i Kasi
Damian.P
12-07-2015, 17:57
Jak to się Waszym zdaniem ogląda ?
1.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/07/19447376959_757ce85082_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/vCuTCK)DSC_2451 (https://flic.kr/p/vCuTCK)
2.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/07/19638402621_219b322974_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/vVnWUD)DSC_2515 (https://flic.kr/p/vVnWUD)
3.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/07/19446018900_1146d3d88a_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/vCnVVW)dsc_2610 (https://flic.kr/p/vCnVVW)
4.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/07/19638465381_c29a7252f6_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/vVogyH)DSC_2879 (https://flic.kr/p/vVogyH)
5.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/07/19607853386_86d2180020_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/vSFnFG)Untitled-5 (https://flic.kr/p/vSFnFG)
6.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/07/19446041858_3797f50f11_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/vCo3KL)DSC_3548 (https://flic.kr/p/vCo3KL)
7.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/07/19011435214_1ffe0fcb57_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/uXYzkL)Untitled-1 (https://flic.kr/p/uXYzkL)
8.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/07/19627059172_6d8849f67f_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/vUnNTW)DSC_3900 (https://flic.kr/p/vUnNTW)
9.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/07/19011536284_773269d7cd_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/uXZ6om)DSC_4562 (https://flic.kr/p/uXZ6om)
10.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/07/19634154405_f3e52cb437_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/vV1b4x)DSC_4913 (https://flic.kr/p/vV1b4x)
ps.
"You have included a total of 15 images in your message. The maximum number that you may include is 10. Please correct the problem and then continue again. "
w regulaminie jest 15 ...
2pompony
12-07-2015, 18:04
Prawdę mówiąc nei rozumeim tej maniery robienia wyblakłych zdjęć poprzez usuwanie czerni... Dawniej bym spytał - no co ty, na przeterminowanym papierze robiłeś? Ale teraz wiem, że to specjalnie, bo chyba aż tak rozregulowanego monitora nie ma na świecie, żeby tego nie widzieć.
Nie nabijam się, nie chcę nikogo wykpiwać, nie robię sobie jaj i nie pluję jadem, poważnei. Po prostu nie rozumiem, czemu zamiast oddać fajne zdjęcia oddaje się półprodukty, które należałoby jeszcze poprawić.
Obróbka rzecz gustu. Autorowi może się podobac. Parze młodej również. Ja osobiście wolę naturalnie wyglądające fotografie. Ale warto uwzględnić tez fakt że na odbitkach nie najlepiej by to wyszło.
Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka
RomanZWrocławia
12-07-2015, 20:51
2 i 4 jak ćwiczenia z obróbki z dwóch różnych kursów. O ile 2 idzie po aktualnie obowiązującej linii i robi dobrze tematowi zdjęcia (twarzy panny młodej) o tyle o 4 powiedzieć tego nie mogę.
Jeśli zaczynasz usuwać drugi podbródek to rób to na wszystkich zdjęciach ( 4 i 5 )
To samo dotyczy składanki 7. A jeszcze: po co łączyć ze sobą dwa zdjęcia z tego samego momentu różnice się obróbką (podbródek) i kolorystyką? Takie powtórzenie nic nie wnosi
Składka 5 o niczym dwóch nijakich zdjęć , dodatkowo takie ich powoduje, że młodzi patrzą się w jakieś plecy
6 ładnie złapana
teatrzyki jakie robi młody nie przypadły mi do gustu, ale jeśli taka jest jego ekspresja, a nie tylko cyrk na zamówienie fotografa - niech będzie
.
Xavier80
12-07-2015, 21:35
Damian.P, usuwałeś drugi podbródek? Przyznam szczerze, nie mam pojęcia skąd takie przypuszczenie. Na 4 młoda ma lekko opuszczoną szczękę i się uśmiecha, z grubsza podobnie jest na lewej stronie 7ki. Na pozostałych kadrach z młodą szczęka jest lekko wysunięta i bez uśmiechu, co w naturalny sposób determinuje nieco inny wygląd podbródka. Ciężko mi zrozumieć, że tak doświadczony i służący wielokrotnie dobrą radą fotograf jak Roman z Wrocławia tego nie dostrzega.
Ale to tylko moja osobista refleksja. Ja jestem amatorem, więc możliwe, że się myle a Ty naprawdę retuszowałeś ten podbródek:)
Damian.P
12-07-2015, 22:09
RomanZWrocławia - polecam zapoznać się z chociaż minimalną anatomią ludzkiego ciała - na żadnym ze zdjęć nie ruszałem podbródka,
co do obróbki możliwe, że rzeczywiście troszkę przesadziłem i z pokorą przyjmuję uwagi - choć w Waszych wypowiedziach często nie czuć nawet odrobiny chęci pomocy czy podpowiedzi a raczej po prostu opierdzielanie
ps. najbardziej śmieszy mnie Twoje ostatnie zdanie -RomanZWrocławia
RomanZWrocławia
12-07-2015, 22:45
jeśli nie usuwałeś - to powinieneś to zrobić.
A może zrób test: dobrze popraw 4 i daj do wyboru pani ze zdjęcia wersję z naturalnymi, zgodnymi z anatomią ludzkiego ciała podbródkami i bez. I wtedy będziesz miał odpowiedź jak obrabiać zdjęcia ślubne.
2pompony
12-07-2015, 22:59
choć w Waszych wypowiedziach często nie czuć nawet odrobiny chęci pomocy czy podpowiedzi a raczej po prostu opierdzielanie
Wypraszam sobie. Nie poczuwam się do opierdzielanek - choć prawdę powiedziawszy gdybym miał być całkiem szczery, to te zdjęćia na to trochę zasługują. Zastrzegłem, że nei rozumiem skąd pomysł na taką obróbkę, bo uznałem, że zrobiłeś ją świadomie: widziałeś co robisz, uważałeś że tak ma być i co ważniejsze nei zrobiłeś tego przypadkowo kręcąc suwakami, tylko w procesie, który kontrolujesz. To znaczy nei ściągasz półtora tysiąca darmowych presetów, a potem nie klikasz bezmyślnie patrząc, czy coś fajnego się nie pokaże...
Traktując Cię jak fotografa świadomego nei chciałem Cię - jak mowisz - opierdzielać, tylko wyraziłem szczere zdumienie co skłania ludzi do takiej niefajnej obróbki?
Ale jeśli mowa o pomocy, od razu mogę pomóc i poradzić - zanim zdecydujesz się na obróbkę eksperymentalną czy choćby bardziej ekstrawagancką, spróbuj najpierw osiągnąć obróbkową poprawność, a potem poprawność w takim stopniu olśniewającą, żeby oglądającym z zachwytu buty pospadały. Jak się nauczysz taki efekt osiągać, wtedy popróbuj ćwierć reportażu zrobić ekstrawagancko, eksperymentalnie, czy jakoś wyraźnie inaczej. Bo teraz, jak wszystko jest wyraźnie inaczej i nic choćby poprawnie - to jak mówiłem efekt jest daleki od achów, że o zachwycie w ogóle nie wspomnę.
Xavier80
12-07-2015, 23:34
jeśli nie usuwałeś - to powinieneś to zrobić.
A może zrób test: dobrze popraw 4 i daj do wyboru pani ze zdjęcia wersję z naturalnymi, zgodnymi z anatomią ludzkiego ciała podbródkami i bez. I wtedy będziesz miał odpowiedź jak obrabiać zdjęcia ślubne.
:)) Dobre:) To jeszcze w ramach testu , tym samym programem powiększ Pannie młodej biust, usta i oczy, dodatkowo zwężając talię. Spodoba się jeszcze bardziej :) Nie zapomnij o fałdkach na szyi i nos.... też mógłbyś go nieco ogarnąć:)
hostman22
13-07-2015, 00:16
o zdjęcia wywaliło ;), ciekawe bo jeszcze przed chwilą się wyświetlały. Tak limit jest 15, ale wlicza to także "buźki" - kochamy nowe forum ;)
RomanZWrocławia
13-07-2015, 01:27
:)) Dobre:) To jeszcze w ramach testu , tym samym programem powiększ Pannie młodej biust, usta i oczy, dodatkowo zwężając talię. Spodoba się jeszcze bardziej :) Nie zapomnij o fałdkach na szyi i nos.... też mógłbyś go nieco ogarnąć:)
Tak, znam tę technikę zbijania argumentów w rozmowie przez doprowadzenie ich do absurdu. Ale to Twoje nie moje słowa. Jeśli drwisz to drwisz z samego siebie
Idąc za Twoją myślą w absurd jeszcze dalej należałoby zaniechać jakiejkolwiek obróbki, a nawet zaapelować to panny młodej, aby specjalnie tego dnia nie zniekształcała swej naturalności makijażem czy uczesaniem.
To co tak łatwo przychodzi Tobie wyśmiewać, dla mnie jest normalną praktyką podyktowaną szacunkiem dla klienta.
jeśli chodzi o mnie EOT
Również jestem zwolennikiem naturalnie wyglądających fotografii, wyprane czernie i zbyt nasycone kolory - jakoś mi to nie pasuje.
Osobiście zamieniłbym dwa zdjęcia z dzióbkiem i grymasem, na takie pasujące do całości.
Pozdrawiam Mirek
Jak się daje zdjęcia pod ocenę to trzeba się liczyć z różnymi zdaniami, w większości negatywnymi :-) każdy jest inny.. Więc autor niech będzie przygotowany na takie opinie. Bez sensu jest wchodzić w dyskusje typu "nie zgadzam się" bo tylko zaostrzysz ton rozmowy w tym wątku. A jak cię to boli to nie dawaj zdjęć pod ocenę. Musisz mieć naprawdę dobre foty żeby każdy napisał ci że są super.
Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka
Wielu parom podoba się taka obróbka. Takie czasy. Za rok, dwa pewnie to sie zmieni wiec taka obróbka wg mnie nie obroni sie po czasie.
Uwaga co do zdjęcia nr 1- mozna latwo pokazac, co potrafi fotograf vs komorka ;)
Oglądając cały set (i wiele innych) nasuwa mi się takie pytanie: czy Panny Młode są faktycznie tak bezkrytyczne w stosunku do zdjęć na których się znalazły?
Wychodzę z założenia, że PM na zdjęciach z ceremonii ślubnej powinna wyglądać oszałamiająco pięknie i, pomijając naturalne "skazy" skóry (pieprzyki, zmarszczki mimiczne itp.), nie powinna mieć absolutnie żadnych innych, niekorzystnych dla niej, wizualnych niedoskonałości.
Umówmy się, że dobry fotograf (a jest takich wielu) akcentuje na zdjęciach nie tylko ciekawe sytuacje z dnia zaślubin ale potrafi pokazać Młodą także w jak najbardziej ciekawym dla niej świetle czy korzystnej pozie.
Celowo pomijam Młodego, który jest przeważnie bardziej odporny na tego typu kwestie ;)
Wielu parom podoba się taka obróbka. Takie czasy. Za rok, dwa pewnie to sie zmieni wiec taka obróbka wg mnie nie obroni sie po czasie.
Uwaga co do zdjęcia nr 1- mozna latwo pokazac, co potrafi fotograf vs komorka ;)
Wlasnie takie rozne efekty to telefony robia :-) i dlatego ja wole zrobic cos czego np najnowsze jablko nie potrafi :-) tym bardziej, ze w torbie mam sprzet za 30 tys i pewnie drugie tyle jeszcze dokupie i przy jednym zdjeciu np. plenerowym spedzam powiedzmy 10 min. A tu masz telefon za 3 tys i efekt robisz w 10 sekund :-)
Wysyłane z mojego LG-P940 za pomocą Tapatalk 2
To ja może przełamię tą negatywną falę i powiem, że mnie się set podoba.
Obróbka, wyblakłe czernie - co kto lubi. Ma się podobać młodym przede wszystkim, i jeżeli podoba się - to zadanie wykonane.
Co do podwójnych podbródków itp. - no nie wiem, nie jestem profesjonalnym fotografem, ale wychodzę z założenia, że emocja i moment są o niebo ważniejsze niż mankamenty czyjejś urody ( i dalej bym tak uważała, nawet będąc panną młodą). Nie wiem, ile miałeś zdjęć z błogosławieństwa, ale jeżeli jedyne, jakim dysponowałeś, z zachowanym momentem (mamuśka z krzyżem), było to z drugim podbródkiem, to ja się nie dziwię, że je dałeś. Też bym dała. Nie wiem, w jaki sposób niby miałeś temu zapobiec - uważam, że wręcz nieprofesjonalne byłoby nagle w takim momencie przerywać i zasugerować młodej, żeby podniosła głowę wyżej. Z kolei mazanie w photoshopie - to mogłoby się pewnie źle skończyć.
No i nie zapominajmy o podstawowej sprawie - autor sam napisał, że to reportaż, a nie fotografia glamour. A panny młode to nie zawsze modelki, powiem więcej - często nawet nie są świadome własnej mimiki i tego, jak wygląda ich ciało, i możecie skakać z każdej strony a i tak będzie dziesięć podbródków. Dla młodych to też stresujące przeżycie, mało kto myśli wtedy, żeby się wyprostować do zdjęcia.
Jedyne, czego za bardzo też nie rozumiem to łączenie zdjęć w dyptyki, chociaż nie widać powiązania i sensu (dla mnie) i żałuję bardzo, że para wychodząca z kościoła nie jest w ostrości, ale i tak fajne ujęcie :).
Podsumowując - gdybym ja dostała taką pamiątkę, byłabym zadowolona.
To ja może przełamię tą negatywną falę[...]
Co do podwójnych podbródków itp.[...]
Podsumowując - gdybym ja dostała taką pamiątkę, byłabym zadowolona.
Tu nie chodzi o negatywną falę tylko o konstruktywne słowa krytyki, które powinny zaowocować kolejnymi - lepszymi - zdjęciami danego fotografa.
Jeśli wspomniałaś już o podwójnym podbródku to zauważ, iż na zdj. 2, 5, 7b, 8 podwójny podbródek nie występuje. Czyli można? Można. Na 4 wystarczyło tylko wziąść "podbródkową ewentualność" pod uwagę i zdjęcie zrobić z góry.
Podsumowanie - rzecz gustu.
Xavier80
15-07-2015, 12:36
Tu nie chodzi o negatywną falę tylko o konstruktywne słowa krytyki, które powinny zaowocować kolejnymi - lepszymi - zdjęciami danego fotografa.
Jeśli wspomniałaś już o podwójnym podbródku to zauważ, iż na zdj. 2, 5, 7b, 8 podwójny podbródek nie występuje. Czyli można? Można. Na 4 wystarczyło tylko wziąść "podbródkową ewentualność" pod uwagę i zdjęcie zrobić z góry.
Podsumowanie - rzecz gustu.
N e występuje, bo szcęka jest podniesiona lub wysunięta na tych zdjęciach, pozycja fotografa nie ma tu nic do rzeczy tylko ludzka anatomia. Tak samo w przypadku zdjęcia numer cztery zmiana pozycji fotografującego nic nie zmieni.
Aleście się przyczepili tego podbródka... Wszystko zaczęło się gdy Pan Roman wytknął owo usuwanie podbródka słowami " jezeli juz usuwasz podbródek to bądź konsekwentny". Na uwagę autora, ze nic takiego nie miało miejsca i skąd ten pomysł padła odpowiedź : "a powinieneś":) Fajne są uwagi na temat obróbki, kadrów, światła itp, ale podbródka ? :)
Tu nie chodzi o negatywną falę tylko o konstruktywne słowa krytyki, które powinny zaowocować kolejnymi - lepszymi - zdjęciami danego fotografa.
Jeśli wspomniałaś już o podwójnym podbródku to zauważ, iż na zdj. 2, 5, 7b, 8 podwójny podbródek nie występuje. Czyli można? Można. Na 4 wystarczyło tylko wziąść "podbródkową ewentualność" pod uwagę i zdjęcie zrobić z góry.
Podsumowanie - rzecz gustu.
Ależ oczywiście, konstruktywna krytyka zawsze spoko. :D Ale jako osoba, która obserwuje ten wątek z boku / nie zna autora, również odniosłam wrażenie lekkiego opierdzielania. Po prostu wydaje mi się, że wiele spraw można zasugerować bez użycia wywyższonego tonu, od razu byłoby sympatyczniej. I nie mówię tu akurat absolutnie o Twoich komentarzach, popi1612.
I zgadzam się z Xavierem. Owszem, można było zrobić zdjęcie z góry, ale nie wiem, czy przy tej konkretnej scenie wyglądałoby to dobrze - wyszłaby fotka z cyklu "Mamuśka patrzy z wyższością na młodych" - tak sobie to wyobrażam. :D Ja tam bym przez ten niuans nie dyskwalifikowała zdjęcia, tutaj przecież chodzi o bardzo ważne emocjonalnie chwile, nie ma dubli.
I mówię to jako kobieta. Jedyną osobą, do której miałabym pretensje, że wyszła mi druga broda, to ja (mogłam mniej jeść :) ). W życiu nie poszłabym zrugać fotografa, że mógł wejść na drabinę żeby nie daj Boże nie pokazać, że mi się twarz marszczy od uśmiechania.
[...]Aleście się przyczepili tego podbródka... Wszystko zaczęło się gdy Pan Roman[...]
No właśnie, Pan Roman... ;)
Oglądam te zdjęcia na kompie na dobrym monitorze i źle to nie wygląda :-) prawie zawsze przeglądam forum na tablecie i tam wygląda to znacznie gorzej :-)
kurczeblade
26-07-2015, 12:33
Taki "artyhzm" na siłę, tu głowa ścięta, tu skos, tu chaotyczny kadr, tu jakieś mega wyprane kolory, pewnie filtry pewnie z automatu. Generalnie jestem przeciwnikiem takich zdjęć ślubnych, z reportażów, gdzie moim zdaniem powinno się oddać dobry naturalny kolor i w dobie aparatów z takimi możliwościami, można zrobić/obrobić zdjęcia bardzo dobrej jakości z naturalnym fajnym nasyceniem kolorów.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.