PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw Triopo - seria MT czy GT?



delikt
12-07-2015, 14:55
Witajcie,
poszukujemy wraz z Narzeczoną odpowiedniego statywu, który udźwignie nasz zestaw D7100 + Sigma 18-35.
W zasadzie mamy na oku dwa statywy:
- Triopo MT-3230
- Triopo GT-3230
oba z głowicą B2.

Głównie zależy nam na:
- mobliności (statyw będziemy używali głównie w podróżach)
- stabilności, bezpieczeństwie sprzętu
- wytrzymałości (chcemy kupić go na lata)

Zastanawiamy się, czy uwzględniając nasze potrzeby, warto dopłacać do sporo droższego modelu GT-3230.
Z góry dziękujemy za odpowiedzi.

GonzoG
12-07-2015, 15:13
To ten sam statyw, tylko wykonany z innego materiału i o innej masie własnej.
Nikt za ciebie nie odpowie co Ci bardziej potrzebne.

A udźwig statywu, to nie jest masa jaki sprzęt można na nim postawić, a to jakie obciążenie całkowite statyw wytrzyma - w większości wypadków to znaczną część tej masy stanowi dociążenie statywu.

lucek92
12-07-2015, 15:28
Mam MT-3230 też z tą głowicą i jeśli chodzi o stabilność to spokojnie na nim stawiałem D700 z gripem i Tamronem 20-40. Po złożeniu całkiem kompaktowy, można obrócić nogi o 180 stopni a głowica mieści się między nimi. Trochę problematyczne 5 sekcji nóg, w poprzednim miałem 3.

Ps. Mam 193cm wzrostu, a ten statyw po wysunięciu centralnej kolumny jest ode mnie wyższy