PDA

Zobacz pełną wersję : Elektroniczna skala ekspozycji



Ewa Myszor
10-07-2015, 20:12
Witam. Gdzie znajdę informacje, jak "naprawić" elektroniczną skalę ekspozycji?
Mam D60 i od jakiegoś czasu skala ekspozycji robi przekłamania... Gdy ustawiam, np. na M na zero, czyli na optymalnej jasności, zdjęcia zawsze sa ogromnie prześwietlone... Muszę robić po kilka prób i "na oko" ustawiać.
Resetowałam do ustawień fabrycznych, ale to nic nie zmieniło i problem pozostał :-(
Nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje.

Będę wdzięczna za pomoc.

Darek72
11-07-2015, 23:54
Na początek sprawdź czy korekcję ekspozycji masz wyzerowaną ,chociaż jeżeli resetowałaś aparat to powinna być na zero.

GonzoG
12-07-2015, 01:00
Nie ma możliwości ustawienia żadnej kalibracji skali w D60.
Poza tym, jeśli normalnie naświetlana w innych trybach, to i w manualu musi poprawnie wskazywać.

mmluty
13-07-2015, 16:34
Jakim to wszystko jest robione obiektywem i jak on jest ustawiony? Może masz gdzieś zablokowaną przysłonę na pełnym otworze? Chociaż wtedy aparat powinien chyba krzyczeć "fee". Jeżeli to nie jest obiektyw typu G, to możesz jeszcze spróbować ustawiać przysłonę na obiektywie i zobaczyć co będzie się działo.

ekonet
21-07-2015, 09:36
A czy czasem nie przełączono trybu pomiaru, np. z matrycowego na punktowy?