PDA

Zobacz pełną wersję : Staktywny do P520 a w przyszłości lustrzanka



radek4359
05-07-2015, 11:19
Witam
Potrzebuje statywu do mojego Nikona P520, głównie fotografuje samoloty, wypady w góry, przyroda, zachody słońca, coś podręcznego ale dobrego, przyszłości bo w następnym roku planuje kupić lustrzankę więc musi i ja utrzymać i głowica pasować. Co polecacie :))?

GonzoG
05-07-2015, 11:32
Witam
Potrzebuje statywu do mojego Nikona P520, głównie fotografuje samoloty, wypady w góry, przyroda, zachody słońca, coś podręcznego ale dobrego, przyszłości bo w następnym roku planuje kupić lustrzankę więc musi i ja utrzymać i głowica pasować. Co polecacie :))?

Pojęcie statyw pod lustrzankę to bardzo precyzyjne określenie...

Podaj budżet, maksymalną wagę.aparatu z obiektywem jaką ma.być głowica - 3D, kulowa czy gimbal, bo ta ostatnia chyba najlepsza pod planespotting i duże tele.

radek4359
06-07-2015, 01:15
Myślę że do 300 zł coś znajdę ?

GonzoG
06-07-2015, 01:28
"coś" to się i znajdzie do 100zł, ale czy będzie to można nazwać statywem, to inna sprawa.

Szybciej się dowiesz, co może ci się przydać jak zadzwonisz do wróżbity Macieja...
Tu nikt wróżką nie jest i nie wie do czego, z czym i w jaki sposób będzie ten statyw używany.

radek4359
06-07-2015, 09:13
napisałem w pierwszym poście ;))
głównie wypady w góry, czasem samoloty nad wysokością przelotową, ważne zeby pasowa l teraz do mojego P520 a w przyszlosci Nikona D7000

GonzoG
06-07-2015, 09:42
napisałem w pierwszym poście ;))
głównie wypady w góry, czasem samoloty nad wysokością przelotową, ważne zeby pasowa (...) a w przyszlosci Nikona D7000

Nie ma znaczenia czy to D7000 czy D3100 czy nawet D4. Ważne co do aparatu będziesz podpinać. Obiektywy ważą od 100g do 20kg.

Poza tym ważna też jest jeszcze głowica jaką chcesz. 3D jest świetna do krajobrazów, daje możliwość regulacji w każdej płaszczyźnie oddzielnie, ale nie nadaje się na szybkie zmiany kadru w kilku płaszczyznach.
Kulowa jest szybsza gdy trzeba przestawić się w dowolnym kierunku, ale nie można jej regulować tylko w jednej płaszczyźnie.
Gimbalowa to typowa głowica pod duży teleobiektyw, pozwala na bardzo szybkie zmiany w 2 płaszczyznach, a przy dobrym ustawieniu i wyważeniu nie trzeba blokować, bo aparat sam wróci do poziomu.

radek4359
06-07-2015, 09:47
Czyli takiej do samolotów i krajobrazów nie ma typowej albo ta albo ta :)?

radek4359
06-07-2015, 13:16
Max 2 Kg nie wiecej takie najsprostrze obiektywy podstawowe ;)

GonzoG
06-07-2015, 13:36
Nie będę 10 razy powtarzał tego samego pytania:
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3580468&postcount=2

radek4359
06-07-2015, 13:59
A ja ile razy odpowiadam potrzenuje zeby ktos mi polecił statyw do 300 zł ile moze lustrzanka wazyc nie jestem jakims profesionalnym fotografem, niech wazyla by juz 5 kg skad ja moge wiedziec jaka głowica 3d czy kulkowa czy kwadratowa nie znam się na tym. potrzebuje statywu do 300 zł podrecznego ktory moge zabrac w gory juz nie bede wymyslal nie wiadomo czego, mam puki co nikona p i tego sie trzymam

GonzoG
06-07-2015, 14:07
To wejdź na stronę jakiegokolwiek sklepu, albo allegro i wybierz sobie statyw za 300zł, który Ci odpowiada.
Wybór nie jest mały: Velbon, Triopo, Silk, Benro, Manfrotto...

markB
06-07-2015, 19:22
Kup se takiego: http://www.ceneo.pl/14084597

radek4359
07-07-2015, 17:53
Ok wiec wybór pada na niego właśnie :)