PDA

Zobacz pełną wersję : [Nex 6] sony 35mm 1.8 oss czy zeiss 24mm 1.8 Plus osprzęt wakacyjny?



tokarool
02-07-2015, 16:47
Zastanawiam sie ktory obiektyw bardziej sie spisze na wakacyjnej wyprawie?
Sony 35mm 1.8 oss czy zeiss 24mm 1.8

Do tego:
+ samyang 12mm 2.0

I jeszcze do kupna:
+ sony 55-210mm

+ Statyw
Moze:
Manfrotto Compact Light (http://www.mediamarkt.pl/statyw-manfrotto-compact-light-czerwony,id-1005119?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml&ceneo_spo=true) - chyba spoko?
manfrotto compact light
Obciążenie [kg] 1.5
Minimalna wysokość [cm] 39
Maksymalna wysokość [cm] 131
Wysokość po złożeniu [cm] 39.8
Waga [kg] Info 0.816

+ cos naprawde wygodnego do noszenia tego wszystkiego

Ligo
03-07-2015, 02:24
Zastanawiam sie ktory obiektyw bardziej sie spisze na wakacyjnej wyprawie?
Sony 35mm 1.8 oss czy zeiss 24mm 1.8
Na mój gust oba są "must have". Jeśli tylko jeden, to raczej 24/1.8, którym jako ekwiwalentem +- 35mm można zrobić wszystko. Lub prawie. ;-)


+ cos naprawde wygodnego do noszenia tego wszystkiego
Szerpa.

puch24
03-07-2015, 04:52
To ktoś, nie coś. Przedmiotowe traktowanie ludzi innych ras to dyskryminacja.

ropusz
03-07-2015, 08:25
Jeśli kasa nie jest ograniczeniem to 24 będzie lepszym wyborem niż 35.

d90
03-07-2015, 09:51
Cała torba klamotow na wakacje ?
Kompakta z zumem kup i do kieszeni...

tokarool
03-07-2015, 11:04
Cała torba klamotow na wakacje ?
Kompakta z zumem kup i do kieszeni...

Oj i dopiero wtedy mógł bym nazwać ta podróż wakacjami ?


Ok. To 24 wędruje na listę zakupów.

tokarool
03-07-2015, 16:22
A co myślicie o statywie może być czy może macie jakaś inna lekka alternatywę?

I jeśli chodzi o tele to 55-210 czy może 18-200?

ropusz
03-07-2015, 17:04
Nie wiem jak duży chcesz statyw? Może mini wystarczy? Sam przymierzałem się kiedyś do Pedco Ultrapod II ale mi amazon do Polski nie chciał wysłać.

55-210 jest zupełnie niezły jak pokazują wstawiane tu zdjęcia. 18-200 chyba nikogo nie przekonał.

tokarool
03-07-2015, 18:09
Ciekawa propozycja jednakże szukam czegoś z wysokością ok 1m po rozłożeniu.

Chyba tak zrobię, 55-210mm.

Ligo
03-07-2015, 22:00
To ktoś, nie coś. Przedmiotowe traktowanie ludzi innych ras to dyskryminacja.
Jeśli to tak źle zabrzmiało, to biję się w piersi. :-(
Ale to nie rasa. Tutaj, jako synonim tragarza.

puch24
03-07-2015, 22:09
To miał być żart/kpina. Myślałem, że bez emotikony też tak to odbierzesz. ;-) Sorry.

Ligo
03-07-2015, 23:56
No paczpan... A ja to wziąłem na poważnie. Śmiertelnie poważnie. Być może za długo obracam się w środowisku, gdzie segregacja/dyskryminacja jest na porządku dziennym. Najczęściej skrywana. Najczęściej nieudolnie. Sorry za OT.

A statyw? Co tam statyw... Jeden drink mniej poprzedniego wieczora i ręce nie będą się trzęsły. ;-)

puch24
04-07-2015, 00:00
;-)
Ja też myślałem o tragarzu do noszenia tego sprzętu, ;-), zwłaszcza, że autor pytania nie poda, jakie to mają być wakacje - obóz wędrowny/rowerowy/kajakowy, wspinaczka, czy smażalnia w hotelu ze zwiedzaniem z autobusu.

Ligo
04-07-2015, 01:18
No cóż... Smażalnia w hotelu, zwiedzanie autobusu i jeszcze deptak z hotelu na plażę nie dłuższy, niż 10 metrów...
Takie wakacje by mi pasowały. ;-)

puch24
04-07-2015, 01:49
Przez "smażalnię" rozumiałem taką z leżakami... ;-) (dla jasności)

ReverseEsper
05-07-2015, 22:21
Gdybym musiał wybierać jeden, zabrałbym jednak 24/1.8. (Zamist 35 1.8 mam Tuita 32/1.8) 35 jest wprawdzie mniejsze i łatwiej wsadzić do kieszeni, ale 24 wydaje mi się dużo łatwiejsze w użyciu.
Samyanga popieram. Fajnie się go używa.
Co zaś do 55-210 hmm... jakoś na wakacjach w zeszłym roku nie zrobił na mnie piorunującego wrażenia. Już 18-200 mi się lepiej sprawowało, bo gdy nie chciało mi się zmieniać szkieł, był o wszystkiego.

tokarool
06-07-2015, 13:23
lekki offtopic sie zrobił;) statyw do wedrówek pieszych raczej długodystansowych.

24mm zakupiona akurat trafiła się okazja.

puch24
06-07-2015, 14:30
A może zamiast statywu jakiś beanbag? Lżejsze i mniejsze, wygodniejsze, pozwala ułożyć aparat na czymś.

ropusz
06-07-2015, 17:51
A na czym polegała okazja z 24, jeśli można spytać?

tokarool
06-07-2015, 20:18
zakupiłem obiektyw za 500e. wolał bym zostać przy statywie poniewaz różnicy wiekszej nie widże między beanbag czy Pedco Ultrapod II.

ReverseEsper
21-07-2015, 12:56
Będzie Pan zadowolon :)
Jakiego bym paździerzu nie robił, i tak na ten robiony dwudziestką czwórką patrzę najchętniej.