PDA

Zobacz pełną wersję : jaki kompakt do 900 zł (opcje)



Eryk87
27-06-2015, 13:09
Rodzice chcą kupić kompakt na wyjazdy, po przejrzeniu kilkudziesięciu ofert w kilku sklepach wybrałem poniższe opcje i prosiłbym o poradę bo za bardzo nie znam się na kompaktach i ich potencjalnych wadach .
To co istotne, to akumulator, z którym mieli spore problemy w poprzednim Nikonie, stabilizacja + sensowne ISO:

Sony DSC-WX350B 870 zł - ( http://www.agito.pl/aparat-cyfrowy-sony-dsc-wx350b-czarny-dscwx350b-ce3/pd/DJY7CBBBM/)

Sony Cyber-shot DSC-HX50 - 900 zł (http://www.oleole.pl/kompakty/sony-cyber-shot-dsc-hx50-czarny.bhtml )

Nikon Coolpix S7000 - 730 zł ( http://www.oleole.pl/kompakty/nikon-coolpix-s7000-czarny.bhtml)

Olympus SH-60 750 ( http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat-cyfrowy-olympus-sh-60-czarny.html)

Olympus SZ-17 700zł ( http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat-cyfrowy-olympus-sz-17-czarny.html)

Panasonic Lumix DMC-TZ55 800zł ( http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat-cyfrowy-panasonic-lumix-tz55.html)

Odczuję jakąś większą różnicę w jakości zdjęć pomiędzy aparatem za 700, a 900 zł ?

Mcarto
28-06-2015, 13:13
Weź jakiegoś Canona w zakładanej cenie bez silnego zoomu i max 20 mln mpx. Canony/Sony są zwykle b. poprawne. Brat używa Ixusa od lat, typowy amator robiący tylko na auto, publikuje tylko na FB a aparat daje radę;)

jo44
28-06-2015, 15:59
Warto rozejrzeć się po bokach:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=256225
a nie mnożyć wątki.

Eryk87
28-06-2015, 16:20
widziałem ten wątek, ale jakby nie patrzeć w moim pytaniu są tańsze modele, a tamten temat z tego co ogladałem skupił się na bezlusterkowcach czy nawet d3xxx, a przedział cenowy jest w granicy 1200-1500 więc stanowczo za dużo .

szukam czegoś w granicach ok 16mln pix ale jest coraz mniej tego typu sprzetu z sensowną jakością ( w kompaktach)

Andreas1947
03-07-2015, 10:13
Mam tego drugiego (Sony HX50) i jestem zadowolony. Jedyny problem to - wyświetlacz LCD. W pełnym słońcu - nic na nim nie widać. Jest możliwość dokupienia wizjera , który jest 2x droższy od aparatu :)

Lucas1981r
03-07-2015, 17:02
W tej cenie masz jeszcze Fuji XF1 ;)

Sin
05-07-2015, 18:31
XF1 słynie z ponadprzeciętnej awaryjności, poza tym z perspektywy starszej osoby ma dość skomplikowany sposób uruchamiania. W cenie ~900pln taki bezpieczny zakup to Canon S200 - spora matryca 1/1.7", kolory CCD, uniwersalny zakres 24-120mm, prosta obsługa i kieszonkowe wymiary.

ReverseEsper
05-07-2015, 22:23
Ostatnio pojawił się dość duży wysyp używanych Sony RX100 za właśnie 900zł. Mam wrażenie że z matrycą 1" ma szansę przebić konkurencji jakością obrazu.

gavin
06-07-2015, 10:13
Gdzie te rx'y? Na alle tylko jeden uszkodzony.

ReverseEsper
06-07-2015, 10:52
Hmm.. w rzeczy samej w tym tygodniu zniknęło. W zeszłym był jeden, a dwa tygodnie temu ze dwa. Dam znać tu jak się pojawi jakiś nieuszkodzony :)

ReverseEsper
08-07-2015, 19:29
Zgodnie z tym co mówiłem :
http://olx.pl/oferta/aparat-sony-rx-100-CID99-IDaOCd1.html#236d9045a9
RX100 za 900zł
Dla odmiany nie poobijany :)