PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuję głowicy kulowej (do 250 zł)



srchn-th-frm
23-06-2015, 23:37
Słuchajcie, mam taką prośbę. Czy ktoś z jakimiś doświadczeniami mógłby śmiało polecić głowicę do statywu Benro a198-n6 pod zestaw Nikon D7100 z obiektywem minimum 700g, maks 2.5kg - czasem również ze stopką na obiektywie(tak jak np. w 70-200 2.8)? Zależy mi na solidności, chcę miec ten sprzęt jakiś czas, ale nie mogę sobie pozwolić na wydatek więcej niż 250 zł. :/ Niestety.

Pozdrawiam

mmluty
26-06-2015, 15:03
Ja ostatnio miałem trochę podobny problem po zakupie Tamrona 150-600 ktory pracuje z D7100.
Po przeczytaniu paru wątków na forach i kilku wizytach w sklepach pojechałem kupić Triopo B-2N, która posiada możliwość panoramowania w dwóch płaszczyznach (np. przy panoramach można aparat wypoziomować na kuli głowicy). Jednak po przymiarce w sklepie zrezygnowałem z tego dobrego zresztą wynalazku na korzyść stabilności i kupiłem Triopo B-3. Jeżeli przewidujesz użytkowanie z obiektywem mocowanym do statywu to kup od razu drugą szybkozłączke za jakieś 30 zł.
Zresztą pooglądaj sam:
http://fotozakupy.pl/glowice-triopo/m-138,k18,p185,page1
Z mojego macania i czytania wynika, że statywy Triopo są raczej mniej pewne od Benro, ale głowice bardzo dobre. Możesz również pomyśleć o głowicy Benro bodaj K-3 lub K-2, mnie jednak bardziej spodobała się głowica Triopo, którą mam zamontowaną do statywu Manfrotto 190. Bardzo mi ten zestaw odpowiada.

czarq
30-06-2015, 18:34
Posiadam Triopo NB-3s, która od nowości się kurzy w szufladzie ;)

sruba
15-07-2015, 09:11
Polecam głowicę Manfrotto 496RC2 Compact, mała ale solidna, nośność do 6 kg ale w testach doczytałem że da radę nawet 10kg, szybkozłączka, cena ok 250 zł. Mam, działa :-)

Ark
15-07-2015, 15:08
Od trzech lat posiadam głowicę Triopo B-2. Polecam!
U mnie pracuje z D300/D7100 + Nikkor AF 300 f/4 i spokojnie daje radę.
__
Mobilnie