PDA

Zobacz pełną wersję : nakładka na obiektyw



dp1001
19-06-2015, 17:28
Cześć!
Posiadam Nikona D90 z obiektywem Nikkor 18-70, ale do rzeczy, znalazłem jakiś czas temu na zagranicznym portalu aukcyjnym taką jak by to powiedzieć "nakładkę": http://www.aliexpress.com/item/Neewer-52mm-0-35x-Super-Fisheye-Wide-Angle-Lens-for-52-MM-Nikon-D7000-D7100-D5200/32232269398.html
i teraz mam pytanie, czy jest możliwość założenia tej nasadki na obiektyw Nikkor 18-70 i Sigmę 17-70?
Pozdrawiam, Damian

ajt
19-06-2015, 17:34
Nie da się, bo ta "nakładka" ma średnicę gwintu 52mm, czyli pasuje do Nikkora 18-55, tak jak to zresztą napisali. 18-70 ma gwint 67mm, a Sigma jeszcze więcej, bo chyba 72mm.

dp1001
19-06-2015, 17:45
ok, dziękuję za szybką odpowiedz.