Krycha
22-08-2005, 18:58
Witam wszystkich czytających. Jak w temacie co wybrać :roll:
Zdarzało się, że byłem proszony o pstryknięcie kilku fotek na ślubach, ale dopiero teraz zacząłem się zastanawiać nad wyborem filmu :D . W plener z ostrym słońcem wybierałem Fujicolor NPS160 w Kościele waliłem 400 Fuji NPH 400 i byłem zadowolony, ale teraz myślę nad przeźroczami, czy np. Fujiichrome Provia 400 w Kościele i 100 w plener potem skan i odbitki, czy to dobre rozwiązanie???czy nie osiągnę w ten sposób lepszego kontrastu nasycenia barw itd…??? Wcześniej już myślałem o tym, ale gość w labie przekonał mnie, że po zeskanowaniu kolory i reszta wyblakną i nie będzie już tak pięknie jak zrobię odbitkę, czy to rzeczywiście prawda??? Z góry dziękuje za wasze spostrzeżenia.
Zdarzało się, że byłem proszony o pstryknięcie kilku fotek na ślubach, ale dopiero teraz zacząłem się zastanawiać nad wyborem filmu :D . W plener z ostrym słońcem wybierałem Fujicolor NPS160 w Kościele waliłem 400 Fuji NPH 400 i byłem zadowolony, ale teraz myślę nad przeźroczami, czy np. Fujiichrome Provia 400 w Kościele i 100 w plener potem skan i odbitki, czy to dobre rozwiązanie???czy nie osiągnę w ten sposób lepszego kontrastu nasycenia barw itd…??? Wcześniej już myślałem o tym, ale gość w labie przekonał mnie, że po zeskanowaniu kolory i reszta wyblakną i nie będzie już tak pięknie jak zrobię odbitkę, czy to rzeczywiście prawda??? Z góry dziękuje za wasze spostrzeżenia.