Zobacz pełną wersję : D5100+sigma 17-50 gdzie oddac do kalibracji?
gregson5
17-06-2015, 19:36
Aparat malzonka ma juz ponad 2 lata a chcialbym go wyslac do kalibracji. Jakie miejsce polecacie?
Planowalem go oddac zaraz po zakupie ale sam siebie przekonalem, ze zdjecia sa OK, teraz znowu mnie to naszlo...wiec chce go skalibrowac aby wszystko bylo OK.
Gdy jest na gwarancji to odsyla sie go do serwisu w Gdyni. A gdy jest juz po gwaracji co polecacie? I orientujecie sie moze ile taka usluga kosztuje?
Ale chcesz skalibrować body czy obiektyw?
Jeśli to ma być kalibracja to obiektyw do serwisu Sigmy, a body do serwisu Nikona.
Do tego potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie i wiedza, niezależne serwisy raczej tym nie dysponują.
Na sam początek trzeba sprawdzić z kilkoma nikonowskimi szkłami czy to aparat ma problemy z AF. Jeśli nie, to wówczas aparat wraz z obiektywem do serwisu Sigmy - dokalibrują szkło do puszki bez ruszania ustawień autofocusa aparatu.
Jeśli natomiast okazać by się miało że to puszka ma problem, to sam aparat do serwisu Nikona.
gregson5
18-06-2015, 19:18
Wydaje mi sie, ze zdjecie sa malo ostre dlatego mysle o kalibracji.
Niestety nie ma mozliwossci sparwdzenia z innymi szklami.
Moze na poczatek wysle do sigmy w Gdyni niech tam to skalibruja i zobacze co z tego wyjdzie. A orientujecie sie moze ile taka przyjemnosc u nich kosztuje?
Ustaw ostrość w live view i zrob zdjęcie, potem nie zmieniając kadru bez LV. Jeśli af się choć trochę przesunie, to znaczy że jest back focus lub front focus. W ten sposób dostrajałem moją sigme 18-35 usb dock'iem aż zaczęła działać dobrze.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.