PDA

Zobacz pełną wersję : pierścienie pośredniczące do obiektywu bez pierścienia przysłony



Holden Caulfield
17-06-2015, 16:40
Kupiłem do D90 pierścienie pośredniczące bez automatyki. Obiektyw Nikkor DX 18-105 mm f/3.5-5.6 G ED bez pierścienia przysłony. Wybieram w aparacie przysłonę, trzymając przycisk podglądu głębi ostrości zdemuję obiektyw. Przysłona się przymyka. Czy jest jakaś możliwość w tym zestawie zablokowania przysłony, czy konieczne są pierścienie z automatyką?

marcin_G
17-06-2015, 17:25
- Pierścienie "pośredniczące" zwykle nazywa się "pośrednie"
- do obiektywów "G" musisz mieć pierścienie "z wyższej półki" aby móc panować nad przysłoną. Z twoimi aktualnymi pierścieniami obiektyw zawsze będzie przymnknięty do końca skali przysłon
- 18-105 to kiepska opcja do makrofotografii.....

lucek92
17-06-2015, 20:00
Zamiast inwestować w super pierścienie z automatyką, zakup po taniości manualnego N50/2 i podepnij pod te pierścienie które masz. Efekt będzie dużo lepszy.

TOP67
17-06-2015, 20:46
ech...

http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3278709&postcount=5

marcin_G
18-06-2015, 08:05
...albo kup któregoś z manualnych Micro-Nikkorów (55/3,5 lub 55/2,8 ) i temat makrofotografii masz rozwiązany na wieki wieków, także po ewentualnej przesiadce na mały obrazek 24*36 (....którzy niektórzy nazywają "pełną klatką")

d90
18-06-2015, 10:38
Zamiast inwestować w super pierścienie z automatyką, zakup po taniości manualnego N50/2 i podepnij pod te pierścienie które masz. Efekt będzie dużo lepszy.

To szkło nie jest dobre do makro.
Ono jest "analogowe". Ostre to series E F1,8.
Tanio i dobrze....

marcin_G
18-06-2015, 11:31
D90, że tak zapytam, a czy Seria "E" jest cyfrowa? :)
Zarówno 50/2 jak i 50/1,8 baaardzo dobrze spisują się w makro na pierścieniach lub krótkim mieszku (albo na długim miechu w pozycji "retro")

Holden Caulfield
19-06-2015, 18:12
Dziękuję za rady, dokupiłem używanego Nikkora 50mm 1.8 D.