PDA

Zobacz pełną wersję : Z D80 na...? Pytanie o bezlusterkowce



avedon
12-06-2015, 16:47
Na dniach zmieniam sprzęt.
Z racji, ze duzo jeżdzę na rowerze pomyślałem o bezlusterkowcu. Niestety jeszcze do niedawna wiedziałem o nich tylko tyle, że są-nic więcej. Teraz mam 3 swoje typy:

-Fuji Xe-1
-OLYMPUS OM-D E-M5
-Fuji X-100 (niewymienna optyka lecz bardzo lubię tę ogniskową)

I teraz co do preferencji:
-Aparat w miarę uniwersalny (trafi się cyknięcie jakiegoś krajobrazu na wypadzie rowerowym ale również i street foto będzie)
-Dobra ergonomia
-Jakość zdjęć
-Niższe szumy na wyższych ISO też mile widziane
-Niezły wizjer

Co byście zaproponowali?

gavin
12-06-2015, 16:56
Rx-100v3

tilt
12-06-2015, 22:42
Rx-100v3
Popieram, ja tak wlasnie zrobilem.

PiKa
12-06-2015, 22:49
Z tym wyzszym iso to chyba rx100 nie bardzo ?

tomek s
12-06-2015, 23:23
No to i ja polecę RX100 III, maluch daje rade :-)
Ewentualnie rozważ jeszcze LX100.
W ogóle to podstawowa sprawa, musisz zdecydować, czy chcesz wymieniać szkła, czy chcesz jeden uniwersalny obiektyw przyspawany na stałe.
Pozdr

avedon
13-06-2015, 10:07
RX100 III? Kompakt z zoomem? A jak on leży w dłoni?

tomek s
13-06-2015, 10:25
No małe to jest, ja kupiłem sobie gripa sony i nie jest źle ;)
Pozdr.

d90
13-06-2015, 11:33
Jak do wszystkiego i na rower i w góry, to ja bym om5.
Zdecydowanie.

Jak przyjdzie ochota szkło inne mozna tez zapiac...
a na stałe niemal zuiko 17/2,8. Malutkie szkło i fajne. I tanie !!!

sssmok
13-06-2015, 12:52
Hej!
Czy może ktoś się orientuje, czy jak rozkompletuję nowego kita A6k z 16-50 to nie stracę gwarancji na body? Czy do ewentualnej naprawy gwarancyjnej trzeba wysyłać cały zestaw czy wystarczy body? Od dawna mam 16-70 i nie bardzo widzę sens trzymania kitowego słoika tylko po to, żeby w razie czego mieć go z body jako zestaw.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Edit: no zauważyłem, że pytanie nie w tym wątku co potrzeba, ale albo ktoś przeniesie albo i tak ktoś odpowie bo jak zwykle wszyscy zaglądają wszędzie :)))

jazco
13-06-2015, 21:29
Hej!
Czy może ktoś się orientuje, czy jak rozkompletuję nowego kita A6k z 16-50 to nie stracę gwarancji na body? Czy do ewentualnej naprawy gwarancyjnej trzeba wysyłać cały zestaw czy wystarczy body? Od dawna mam 16-70 i nie bardzo widzę sens trzymania kitowego słoika tylko po to, żeby w razie czego mieć go z body jako zestaw.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Edit: no zauważyłem, że pytanie nie w tym wątku co potrzeba, ale albo ktoś przeniesie albo i tak ktoś odpowie bo jak zwykle wszyscy zaglądają wszędzie :)))

Wystarczy body

sssmok
13-06-2015, 22:20
Wystarczy body

Dla mnie dobra wiadomość. Dzięki.

podwys
16-06-2015, 05:50
Co więcej, CSI wystarcza kopia dowodu zakupu (choć na stronie piszą inaczej) więc jak będziesz sprzedawał kita to kopiujesz paragon/fakturę i też na niego jest gwarancja.

sssmok
16-06-2015, 09:06
Mądrych ludzi to i warto posłuchać :))