PDA

Zobacz pełną wersję : Monitoring



RobertMiernik
11-06-2015, 00:02
Bry,

aktualnie dom monitoruję dwiema kamerami działającymi po WiFi, nawet ujdą jeśli chodzi o jakość obrazu i 'opcje' ale jednak to nie jest do końca rozwiązanie, którego bym chciał.

Wada jest w sumie jedna ale mocno irytująca:
Mimo, że kupowałem dwie identyczne, to druga przyszła oczywiście inna. Nie mam przez to wspólnego interfejsu do nich obu. Jedną obsługuje się przez interfejs WWW, drugą przez aplikacje na Andka.


No i tu się pojawia pytanie a w zasadzie prośba o radę.
Byłem ostatnio w sklepie ze sprzętem do monitoringu i pan mi polecił rejestrator za 400 zł a do tego kamerki za dwieście i w 800 max tysiaku mógłbym mieć kompletne rozwiązanie z lepszą niż teraz jakością a do tego jednym interfejsem.

Oczywiście nie zapisałem sobie co to za ustrojstwo było ale w sumie nie o to chodzi, bo pytanie jest:

Czy macie jakieś doświadczenia z takimi rozwiazaniami? Chcę do MAX 1000 najlepiej koło 800 zł zanabyć:
Rejestrator (dysk jakiś znajdę w domu...)
Dwie moooże Trzy kamery

Z opcji, których potrzebuję:
To w zasadzie tylko wykrywanie ruchu - fajnie byłoby gdyby rejestrator nie nagrywał wszystkiego jak leci, tylko wtedy kiedy wykryje ruch. W ogóle optymalnie by było, gdyby potrafił wysłać maila po wykryciu ruchu - aktualna kamerka po wykryciu ruchu, wysyła mailem 5 czy 6 zdjęć w odstępach 1 sek (da się ustawić interwał).

Fajnie byłoby gdyby zarządzanie było przez stronę WWW a może nawet ale nie koniecznie aplikację na telefon jakąś (choćby - wystarczy - tylko do podglądania widoku).

.:Gerard:.
11-06-2015, 00:31
....... no tydzień temu jak byś napisał

Überwachung System (http://www.ebay.de/itm/171799137846?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT) wyrwałem za EUR 45,72 i odsprzedałem sąsiadowi za 60 €
warte ponad 100 € w obudowie tunera jest wtyk na HDD możesz podpiąć USB stick, podgląd w sieci i przez aps-y w telefonie lub bezpośrednio przez HDMI.

Kupilem bo z miesiąc temu ten właśnie sąsiad wziął na probe BMW X6 M i tego samego wieczoru włamali się i wyciągnęli kierownice radio z panelu, ogołocili go ze środka a alarm nie zawył :shock:
Mowie mu co się martwisz przecież ubezpieczony, odpowiedział "tylko ze policja na drugi dzień była 6 razy każda od czegoś innego i tak pytali jak bym sam sobie to ukradł"
Albaniec :smile:
Mowil ze policja podstawiła jakiś komputerek pod samochód i wiedziała dokładnie kiedy o której godzinie to się stało.
W kazdym razie od niego konreoluje tez u mnie ;-)

vid3
11-06-2015, 07:20
Trochę bawię się tymi sprawami.
Dobrym rozwiązaniem jest rejestrator.
Logujesz się do rejestratora i masz podgląd wszystkich kamer jednocześnie
z możliwością oczywiście obejrzenia zapisu.
Rejestrator bez dysku można kupić za jakieś 70$ w zaprzyjaźnionym kraju (CHRL).
Dodatkowym plusem jest to, że podgląd z rejestratora obniża jakość obrazu z kamer.
Czyli nie zatyka połączenia internetowego. Rejestruje w pełnej jakości.