raddeli
10-06-2015, 14:48
Temat z pewnością wałkowany pierdylion razy - przeglądnąłem forum kilka stron do tyłu jak również skorzystałem z szukajki, i mimo to nadal mam kilka pytań.
Sprzęt mam taki jak w stopce. Od jakiegoś czasu mój D60 przestaje mnie zadowalać jeśli chodzi o zdjęcia po zmroku. Już od stosunkowo niskiego ISO widać szum na zdjęciach, który jest dla mnie niedopuszczalny. Oczywiście mogę sie go pozbyć w czasie obróbki zdjęcia, ale i tak to nie jest to czego bym oczekiwał. Do tego pojawiło mi się na matrycy całe stado świecących pikseli - już nawet przy ISO 100 je widzę i to bez jakiegoś przyglądania się zbytnio.
I teraz do rzeczy - czy wymiana na D5200 da mi widoczną poprawę jakości zdjęć (tak - zdaje sobie sprawę, że da, ale czy na tyle duży będzie to przeskok bym miał inwestować w zakup nowego body)?Najchętniej bym się przesiadł na D7000 ale cena body mnie w tej chwili lekko przeraża - krótko mówiąc jest poza moim skromnym zasięgiem. Widziałem cenę za body w okolicach 2800 - może się mylę i można gdzieś kupić taniej? ;)
Proszę o porady wszelkiego typu. No może tego, żebym kupił używkę to nie, bo nie biorę tego pod uwagę. Interesuje mnie tylko nowe body.
Aha, i jeszcze jedno pytanie czy warto dokładać do D5300 w stosunku do D5200?
Sprzęt mam taki jak w stopce. Od jakiegoś czasu mój D60 przestaje mnie zadowalać jeśli chodzi o zdjęcia po zmroku. Już od stosunkowo niskiego ISO widać szum na zdjęciach, który jest dla mnie niedopuszczalny. Oczywiście mogę sie go pozbyć w czasie obróbki zdjęcia, ale i tak to nie jest to czego bym oczekiwał. Do tego pojawiło mi się na matrycy całe stado świecących pikseli - już nawet przy ISO 100 je widzę i to bez jakiegoś przyglądania się zbytnio.
I teraz do rzeczy - czy wymiana na D5200 da mi widoczną poprawę jakości zdjęć (tak - zdaje sobie sprawę, że da, ale czy na tyle duży będzie to przeskok bym miał inwestować w zakup nowego body)?Najchętniej bym się przesiadł na D7000 ale cena body mnie w tej chwili lekko przeraża - krótko mówiąc jest poza moim skromnym zasięgiem. Widziałem cenę za body w okolicach 2800 - może się mylę i można gdzieś kupić taniej? ;)
Proszę o porady wszelkiego typu. No może tego, żebym kupił używkę to nie, bo nie biorę tego pod uwagę. Interesuje mnie tylko nowe body.
Aha, i jeszcze jedno pytanie czy warto dokładać do D5300 w stosunku do D5200?