elmo78
03-06-2015, 13:52
Zupełnie nie radzę sobie z matematyką i nie wiem jak się do tego zabrać...
Mam wymiennik ciepła, 12-płytkowy (piszą, że do 15kW).
Od strony grzewczej przepływa sobie non stop woda o temperaturze 50*C z prędkością 10l/min
Część użytkowa to wchodząca woda o temperaturze 20*C i prędkości 5l/min.
1. Jaką temperaturę będzie miała woda na wylocie?
2. Jak skuteczniej podwyższyć temperaturę wody użytkowej? Poprzez zwiększenie temperatury wody grzewczej (np.55*C) czy też poprzez zwiększenie prędkości jej przepływu powyżej 10l/min? Mogę też zastosować większy wymiennik, np. 20 płytkowy (do 25kW).
Zależy mi na otrzymywaniu na wylocie wody o temperaturze 39-41*C
Mam wymiennik ciepła, 12-płytkowy (piszą, że do 15kW).
Od strony grzewczej przepływa sobie non stop woda o temperaturze 50*C z prędkością 10l/min
Część użytkowa to wchodząca woda o temperaturze 20*C i prędkości 5l/min.
1. Jaką temperaturę będzie miała woda na wylocie?
2. Jak skuteczniej podwyższyć temperaturę wody użytkowej? Poprzez zwiększenie temperatury wody grzewczej (np.55*C) czy też poprzez zwiększenie prędkości jej przepływu powyżej 10l/min? Mogę też zastosować większy wymiennik, np. 20 płytkowy (do 25kW).
Zależy mi na otrzymywaniu na wylocie wody o temperaturze 39-41*C