PDA

Zobacz pełną wersję : Pasek - otarta szyja



siedemczwartych
31-05-2015, 22:58
Mam paski Matin (neoprene). Są świetne jeśli chodzi o amortyzację i wygodę, ale potrafią mi obetrzeć szyję.
Może macie jakiś pomysł, patent na "komdonik" na pasek taki, który sprawi, że nie będę chodził z zaczerwienionym karkiem.
Dzięki z góry za wszelkie sugestie.

TomK
31-05-2015, 23:52
Miałem tak samo z oryginalnym paskiem do d810. Od miesiąca używam takie coś => http://fotto.lublin.pl/paski-i-akcesoria/10-pasek-bawelniany-kolorowy.html

Koszt niewielki, a pasek mięciutki i nie obciera szyi :D

GonzoG
31-05-2015, 23:56
1. Nie nosić aparatu na szyi.
2. Kupić paser reporterski (np. Reporterstrap Pro (http://www.reporterstrap.com/pro-0465549291775-0488893138770/), BlackRapid (http://www.blackrapid.com/products#straps) ), a nie zastępujący oryginalny paskiem z odrobiną pianki.

RobertMiernik
01-06-2015, 00:11
Od dwóch lat używam paska 'przez ramię' zamiast standardowego.
Mam bardzo ciężki aparat, do tego szkło jak wiadro i to jest genialne rozwiązanie, po całym dniu nie czuję w ogóle ciężaru aparatu, a kiedyś dwie, trzy godziny to już była masakra.

Seś@
01-06-2015, 05:46
Miałem tak samo z oryginalnym paskiem do d810. Od miesiąca używam takie coś => http://fotto.lublin.pl/paski-i-akcesoria/10-pasek-bawelniany-kolorowy.html

Koszt niewielki, a pasek mięciutki i nie obciera szyi :D

Miałem taki. O mało mi D90 wówczas nie upadł na bruk. W ostatniej chwili złapałem za pasek, aparat 10 cm nad ziemią :-) Te czarne części paska, które się mocuje/owija do uszów aparatu, są cieniutkie i śliskie.

siedemczwartych
01-06-2015, 15:21
dziękuję za rady... kiedyś się już przymierzałem do paska w wersji przez ramię, ale jakoś mocowanie mnie nie przekonywało, szczególnie przy D4s, ale może jednak dla wygodny i unikniecia otarć spróbuję takiego rozwiązania.

siedemczwartych
01-06-2015, 15:26
Teraz pytanie do osób, które tego używają.
Brać markowe za 400 zł czy noname za 50-100 zł?

http://allegro.pl/pasek-na-ramie-quick-strap-z-odpinana-zlaczka-mf-i5212828094.html

Na pewno nie chce takich, w których można wypiac pasek... :) zero zaufania do tych plastikowych zatrzasków.

Może jeszcze jest coś na co warto zwrócić uwagę?

Rossi_PL
01-06-2015, 17:29
Pozwolę sobie zacytować samego siebie (forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3469628&postcount=10);-) Zdaje się, że gdzieś mi jeszcze zostały na dysku zdjęcia/zbliżenia tego paska wraz z mocowaniem. Ostatni mój reportaż zrobiłem z 80-200 NEW+D700+BP EL4A na ramieniu mocując głównie za statywowy chwyt + pasek Casco do klamry aparatu. Całość da się tak ustawić, że chwyta się wygodnie cały zestaw.

siedemczwartych
01-06-2015, 21:48
ale trzeba przyznać, że opisy na stronie skutecznie zniechęcają do zakupów.
By się dowiedzieć co jest w zestawie paska PRO trzeba przewertować nawet pytania i odpowiedzi.
Kretynizm. Kto wstawił zdjęcia fragmentów paska i dlaczego nie ma foty całości?? :)

Jutro zadzwonię i spróbuje się czegoś dowiedzieć. :)

Dzięki za pomoc.

GonzoG
01-06-2015, 21:55
Ja mam ten tani, ale podwójny - jak ten: http://allegro.pl/szelki-fotograficzne-z-dostepem-do-2-aparatow-w-wa-i5371199073.html
W tych szelkach mocowanie aparatu jest o wiele lepsze - 1. duża płytka i szeroka śruba, które pozwalają mocno dokręcić, 2. solidny metalowy karabińczyk z zabezpieczeniem, a nie jakaś klamerka, którą wystarczy zahaczyć aby wyleciał aparat.
Ogólnie jak za tą cenę, to myślałem, że będzie to gorszej jakości.

Nie wiem tylko, czy wieszałbym na tym coś cięższego niż 3kg... Plastikowe blokowanie pasków nie jest idealne i jak się bardzo mocno pociągnie za pasek, to potrafią się rozpiąć, a to możne skutkować spadnięciem aparatu.

siedemczwartych
01-06-2015, 22:13
dlatego też szukam bez wypinania. Pasek w całości i tylko złączka odpinana.
To "moje faworyty" :

1. http://www.foto-net.pl/sklep/produkt/Capa-Quick-Strap-Classic.html

2. http://www.foto-net.pl/sklep/produkt/pasek-Quick-Strap-KIT.html

Rossi_PL
01-06-2015, 23:39
ale trzeba przyznać, że opisy na stronie skutecznie zniechęcają do zakupów.
By się dowiedzieć co jest w zestawie paska PRO trzeba przewertować nawet pytania i odpowiedzi.
Kretynizm. Kto wstawił zdjęcia fragmentów paska i dlaczego nie ma foty całości?? :)

Jutro zadzwonię i spróbuje się czegoś dowiedzieć. :)

Dzięki za pomoc.
Pamiętam jak sam motałem się przy zamówieniu dlatego chętnie pomogę;) Ciebie interesuje na jedno body ten pasek (http://www.reporterstrap.com/pro-0465549291775-0488893138770/) i wybierz wersję: Pro Promax (0488893138770) – 230zł.

Dodatkowo udostępniam katalog (https://drive.google.com/folderview?id=0By2iv-HCm-clfkdXZHZ6WkE5UTZ4UjZ3UThTQ2tXTGdibkE1NUlGeGlqb2Ew QWlNaW1qOHc&usp=sharing) ze sfotografowanym moim paskiem w przybliżeniach. Niestety nie mam zdjęcia jak to na mnie wygląda ale nic straconego;) Zwróc uwagę, że ten pasek co Ci proponuję możesz nosić "po skosie" jak i na prosto + wtedy doczepiasz sobie dodatkowy wąski pasek biegnący w bok klatki piersiowej zapobiegający zsuwaniu się i zapominasz o nim. Ciężar całego zestawu cudownie znika:) Twój sprzęt, Twoja kasa. Ja zaufałem ReporterStrapowi. To jest polski produkt, dobrze wykonany i widać, że zmieniali parę rzeczy przy swoich sakwach i paskach, także słuchali uwag od kupujących. Po jakimś czasie w ofercie prócz "karabińczyka" pojawiło się zapięcie PROMAX (http://www.reporterstrap.com/wp-content/uploads/2013/01/promax-01.jpg), które definitywnie przekonało mnie do zakupu:)

PS. W ostateczności masz 14dni;)
PS2. Nie rozważałem zakupu quickstrapa bo nie mam zaufania do dyndania karabińczyka, który już na zdjęciach d..y nie urywa a co dopiero powiesić tam kilkanaście tyś. pln;)

Rossi_PL
15-06-2015, 00:01
dlatego też szukam bez wypinania. Pasek w całości i tylko złączka odpinana.
To "moje faworyty" :

1. http://www.foto-net.pl/sklep/produkt/Capa-Quick-Strap-Classic.html

2. http://www.foto-net.pl/sklep/produkt/pasek-Quick-Strap-KIT.html
I na co w końcu zdecydował się kolega?

esperal
17-06-2015, 12:28
Panowie, jak wygląda sprawa z używaniem gripa przy tego typu paskach? Rozumiem że w poziomie jest ok ale jeśli chodzi o pionowe zdjęcia , czy nie przeszkadza Wam to mocowanie statywowe?
Czy ktoś próbował mocować pasek do lewego oryginalnego oczka body? Czy takie mocowanie ma szansę powodzenia jeśli chodzi o ciężar sprzętu?

SerU
19-06-2015, 18:42
I na co w końcu zdecydował się kolega?


Może powiem o sobie :mrgreen: Ja używam Capa Quick Strap Classic - bardzo fajna i solidna rzecz - nie ma mowy żeby aparat się wyczepił. Dla mnie ma jednak sporą wadę i muszę z jej rozwiązaniem poczekać aż dorwę swój migomat w PL :mrgreen: Otóż nie ma szans aby przy tym pasku wpiąć aparat w statyw, a wobec faktu, że ponad 70% zdjęć robię w terenie na statywie, więc tu jest kłopot. Ale jak wpadnę do swojego garażu, to kątówka i migomat pójdą w ruch i będzie git :mrgreen:

siedemczwartych
01-07-2015, 11:23
I na co w końcu zdecydował się kolega?

Ostatecznie kupiłem dwa takie http://allegro.pl/show_item.php?item=4789272732

ale... jaj to nie urywa. Jakość taka sobie. Ważne że jest wytrzymały.
Kupiłem na próbę by zobaczyć czy będzie mi taka forma noszenia aparatów pasowała. Jak sie sprawdzi to poszukam czegoś lepszego.