PDA

Zobacz pełną wersję : Mikrofon rode



Adriannax
28-05-2015, 18:12
Witam, niedawno zakupiłam mikrofon RODE VideoMic GO. Na stronie uwzględnione było, że mikrofon działa z aparatem NikonD5100 czyli dokładnie takim jaki posiadam. Jednak jedyne co słychać to szum. Bardzo proszę o pomoc

Maciek N
28-05-2015, 18:31
Upewnij się że wszystko dobrze dopięte w odpowiednie gniazdo.
Sprawdź jaka różnica jest w stosunku do wbudowanego.
Jeśli to nie pomoże to serwis albo wymiana w ramach gwarancji.
Dodam jeszcze że szum w tej klasie mikrofonów to norma, ale poza szumem powinno być jeszcze coś słychać.

amirez
28-05-2015, 18:33
1. A nie można sprawdzić samego mikrofonu, podpinając go pod komputer?
2. A nie można sprawdzić gniazdka mikrofonu w aparacie innym najzwyklejszym mikrofonem?
Ten mikrofon jest chyba pojemnościowy, czyli do działania musi mieć sprawną bateryjkę.
D 5100 nie mam, ale tak sobie myślę...
ps. w d7100 zadziałał np. mikrofon za 5 zeta.

Marek_RobimyTV
23-06-2015, 11:59
1. A nie można sprawdzić samego mikrofonu, podpinając go pod komputer?
2. A nie można sprawdzić gniazdka mikrofonu w aparacie innym najzwyklejszym mikrofonem?
Ten mikrofon jest chyba pojemnościowy, czyli do działania musi mieć sprawną bateryjkę.
D 5100 nie mam, ale tak sobie myślę...
ps. w d7100 zadziałał np. mikrofon za 5 zeta.

Rode VideoMic GO to kierunkowy mikrofon mono i nie jest zasilany żadną dodatkową baterią.
Warto podpiąć mikrofon do jakiegoś innego urządzenia i sprawdzić czy działa (może być komputer).

Michal Szipluk
11-08-2015, 14:04
Jeśli jest pojemnościowy to zasilanie musi być, w komputerach zasilanie jest także powinien zadziałać.

Pugilares
11-01-2016, 19:33
Ze strony producenta, czyli Rode:

"The following cameras unfortunately do not support the VideoMic GO:

Nikon D7000
Canon T3/1100D
Canon C100, C300, C500 [....]"

Czyli ten mikrofon nie działa z każdym korpusem. Na liście nie ma D5100, ani innych Nikonów, ale to jeszcze nie przesądza jednoznacznie, że będzie działał. Chodzi o zasilanie przez minijacka (lub brak takiego zasilania).
Piszesz, że na stronie producenta jest napisane, że ten mikrofon jest kompatybilny z D5100. Ja nie znalazłem takiej informacji na stronie producenta, może słabo szukałem, ale znalazłem tylko listę niekompatybilnych korpusów http://www.rode.com/microphones/videomicgo