PDA

Zobacz pełną wersję : Konwersja wideo



rychu_cmg
28-05-2015, 17:02
Mam 1,5 godzinne wideo nagrane kamerą Panasonic SD-900 w formacie MTS i rozdzielczości 1920x1080 i co najważniejsze zapisany w 50 klatkach na sekundę. Musze ten film scalić (ze względu na ograniczenia formatu plików FAT dzieli mi wideo na części po 4GB) i przerobić tak żeby nadawał się na Youtube w jakości 720p i 25 lub 30 klatkach na sekundę. Z materiałem nagranym w 25 klatkach na sekundę radził sobie dobrze program Any Video Converter tworząc dobrej jakości pliki i zmniejszając 4 krotonie wielkość oryginalnych plików. W wideo w 50 klatkach na sekundę ten program sobie nie radzi.

Grabasimo
28-05-2015, 17:47
sprawdz ten program Avidemux http://fixounet.free.fr/avidemux/download.html (Avidemux)

docxxx
28-05-2015, 22:41
Pliki MTS obrabiam w Adobe Premiere Pro. Łyka je bez problemu. Sciągnij demo, ułóż na Timeline, nacisnij Ctrl+M i przy zmienie ostawien bedziesz widzial szacunkowo ile zajmie miejsca po kompresji.

Piotr56
02-06-2015, 21:18
Witam
Power Director to łyka.
Tylko jest problem z jakością, ja to robię tak, że nagrywam na płytę DL ( nawet wirtualnie do pliku ) do 2 godzin nagrywa się bez zbędnej utraty jakości.
Potem traktuję płytę programem DVD Shrink, w którym kompresja ustawiana jest płynnie i daje on lepsze efekty niż bezpośrednia konwersja w Power Director ( chyba że możesz nagrywać DL ).
Power Director był w wersji gratisowej chyba na początku roku w Komputer Świat o ile pamiętam.
Pozdrawiam

maciey75
02-06-2015, 23:24
Format Factory - darmowa kobyla do wszystkiego ;)

rychu_cmg
08-06-2015, 13:12
Już mam sposób na szykie łączenie plików mały program - MTSMerger