PDA

Zobacz pełną wersję : Atrakcyjna oferta to gdzie jest haczyk



manfred
28-05-2015, 12:07
Wczoraj zadzwoniła konsultantka z banku City Handlowy z propozycją abym wyrobił sobie kartę Citi Simplicity. Póki co oplata 30 zl za kuriera a tak to same pozytywy... chyba. Ktoś cos wie korzysta podzieli sie uwagami?

robanto
28-05-2015, 12:11
bank i same korzyści to raczej jak już to oksymoron :)

thekrycha
28-05-2015, 12:29
Widzę, żę Citi znów otwiera się na klientów :) pomysł z klientami z wyższej półki chyba nie wypalił :p

Do rzeczy ... Karta prezentuje się dość ciekawie, brak opłat miesięcznych czy rocznych in plus ... a w cenniku większość pozycji opłat tej karty nie dotyczy ... ale ale, bo przecież to Citi :D

1. Od czerwca lepiej nie płacić kartą Citi za operacje inne niż w PLN, bank pobierze wtedy 5,8% prowizji od tego typu operacji !!! Dotyczy to chyba wszystkich kart Citi, nie tylko Simplicity.
2. W ofercie jest również spłata zadłużenia z innej karty i 0% odsetek prze pół roku, wow ... ale ale ... jest haczyk, za przelew pobierana jest prowizja w wysokości 3% i nie mniej niż 10 zł, także tak ...
3. Do tego usługa CitiPhone kosztuje 6 PLN miesięcznie, ale można z niej zrezygnować.

Póki co więcej haczyków nie zauważyłem, jeśli powyższe Ci nie przeszkadza, szczególnie pkt 1, to oferta jest ciekawa.

manfred
28-05-2015, 12:45
Placę tylko i wyłącznie PLN. Odnośnie 2 pkt nie mam innej karty. Rozumiem że mogę przelewać kasę na tą kartę ... na to konto aby uniknąć prowizji i ta operacja nie licząc mojego banku jest za 0 PLN. CitiPhone nie potrzebuję wystarczy mi dostęp do aplikacji mobilnej i konto internetowe.

Tak się zastanawiam bo nie długo płacę ubezpieczenie za samochód i tam jest ok 16 % dodatkowego rabatu za płacenie kartą hmmm Wyglada na dobrą ofertę. No i karta póki co za darmo na zawsze.

thekrycha
28-05-2015, 13:11
Rozumiem że mogę przelewać kasę na tą kartę ... na to konto aby uniknąć prowizji i ta operacja nie licząc mojego banku jest za 0 PLN.

Na rachunek karty oczywiście bez opłat. W Twoim przypadku oferta wygląda dobrze. Dla spokojnego sumienia prześledź jeszcze oferty innych banków, może trafisz na darmową z cashbackiem :)


Tak się zastanawiam bo nie długo płacę ubezpieczenie za samochód i tam jest ok 16 % dodatkowego rabatu za płacenie kartą hmmm Wyglada na dobrą ofertę. No i karta póki co za darmo na zawsze.

A czy to musi być karta kredytowa? Każdą inną też się da zapłacić.

stock
28-05-2015, 13:47
nie wygląda to tak źle - poczytaj sobie na bankobranie.pl o tej darmowej kredytówce.

http://bankobranie.blogspot.com/2015/05/darmowa-karta-kredytowa-citi-simplicity.html

manfred
29-05-2015, 09:51
W takim razie we wtorek podpisze umowę. Sprawdzę sobie tylko partnerskie sklepy gdzie mniej wiecej mozna uzyskac dodatkowy rabat.

TOP67
29-05-2015, 10:26
Oferta wygląda ciekawie. Ale chyba nie da się na tej karcie zarobić. Na początek może być.
Mam w Citi karty od 15 lat i jestem zadowolony.

Rafał_Sz
31-05-2015, 13:18
Nie wiem o co biega bankom, ale Getin zwraca mi co miesiąc 50 zł za to, że mam u nich leasing. Natomiast mBank zwraca mi 50 zł za to, że płacę z ich konta ZUS. Haczyka się nie doszukałem.

TOP67
31-05-2015, 13:30
eee, teraz to już tylko popłuczyny z promocji. Zwykle są ograniczone do 50 zł miesięcznie. Czasy Alior Sync, czy zupełnie darmowego kredytu gotówkowego z karty w mBank nie wrócą. Te ostatni myk był najlepszy, bo nie trzeba było nic kupować. Brało się gotówkę i wrzucało na lokatę. A wtedy było ponad 10% odsetek. Co miesiąc wpadało 500 zł za darmo.