PDA

Zobacz pełną wersję : TC i przymykanie przysłony



robanto
28-05-2015, 10:49
Pytanko:
gdy zakładam TC14 do obiektywu 300/2,8 nagle -mimo blokady - apart wyświetla, że pozwala przyknąć
przysłonę więcej niż ma to sam obiektyw (więcej niż 22) na samym obiektywie już tego nie ma. Tak ma być?
To samo na D700 i D750. Dzięki za odpowiedzi doświadczonych kolegów, koleżanek zresztą też :)

TOP67
28-05-2015, 10:53
Za to nie da się zejść poniżej 4.0. Czary?
Zakładając TC, zmienia się nie tylko ogniskowa, ale i jasność całego układu. Obydwie wartości należy pomnożyć przez współczynnik krotności konwertera. Body to wie i robi samo. Ale zakładając starsze, niefirmowe konwertery trzeba o tym pamiętać samemu.

robanto
28-05-2015, 11:03
No nie czary...tyle wiem, ale myślałem, że w górę nie da się też pójść "wyżej".
Dzięki...doedukowałem się że łoooo :)