Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Głowica do Benro A1190T



Bamba04
27-05-2015, 17:05
Poszukuję głowicy do statywu Benro Flat A1190T .
Najlepiej mała, wytrzymała i wygodna w użytkowaniu (jakby była trwała to bym się nie pogniewał).

Do tej pory mam na oku :
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/benro-b-00ipu-40-m8-glowica.html
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/benro-bh0-m.html

Głównie korzystam do krajobrazu przy sprzęcie :
- N D7100 + Sigma 18-35 1.8, albo Tamron 70-200 2.8

Co molibyście mi polecić do około 300 zł?

Pozdrawiam,
Bartek

Migacz112
27-05-2015, 17:29
Z góry mówię, że poniższej głowicy nigdy nie używałem, ale miałem możliwość pomacania jej przez 5 minut w jakimś sklepie w berlinie :P
Mowa o Frotce 496RC2 http://www.cyfrowe.pl/aparaty/manfrotto-496rc2-compact-glowica-kulowa.html nówka za circa 250, używki 150-180. Co do wrażeń - obsługa boska, pokrętło blokady w kształcie łezki, można solidnie docisnąć a położenie samej łezki można regulować (ciągniesz za te pokrętło i ustawiasz tak, jak chcesz, jest to pokazane w filmikach na temat tej głowicy w sieci). Jest jeszcze drugie pokrętło, które reguluje docisk głowicy w pozycji odblokowanej- jak je dokręcisz, to aparat nie lata na lewo i prawo przy przestawianiu pozycji :) Głowica może sięrównież kręcić wokół swojej bazy, więc można dopasować pozycję pokręteł w terenie (rozwiązanie a la panorama, ale do panoram się ta głowica nie nadaje :P ) Wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, obczaj filmiki w sieci :) ma jeszcze paru mniejszych i większych braci, 492, 494 i 498 :)

szabuk
27-05-2015, 18:30
W tym zakresie cenowym to proponuję Fotopro:
http://www.fotopro.pl/produkt/fph-52q.html
lub jeszcze lepiej
http://www.fotopro.pl/produkt/fph-62q.html

I Benro i Fotoppro to chińczyki moim zdaniem na podobnym poziomie wykonania przy czym Fotopro za te same pieniądze dostajesz więcej. Te Benro co pokazałeś to są lekkie/małe głowice (kula 24 mm w tej droższej, o tej tańszej zapomnij). Obydwa obiektywy są ciężkie, szczególnie tele - Benro będą miały problem z utrzymaniem takiego zestawu (tańsza jest bez regulowanego docisku - majtnie ci obiektywem i sobie go uszkodzisz).
Fotopro (zwłaszcza droższa FPH 62Q - ma kulę o średnicy 38mm) będą zdecydowanie stabilniejsze. Mam Benro B-00 i Fotopro FPH 52Q (ze statywami) i Fotopro lepiej trzyma.

nikoniarz
27-05-2015, 19:09
Niestety głowice Fotopro są ciężko dostępne. O ile w ogóle można je gdzieś dostać... Posiadam 62Q i i muszę przyznać przedmówcy rację- świetna głowica w świetnej cenie. U mnie bez problemu trzyma D3 + 70-200 + lampę. W sumie ponad 3 kg...

Bamba04
27-05-2015, 19:49
Dzięki!
Sprawdziłem i Manfrotto i głowice Fotopro. Zapoluję jak na razie na 62Q.

Bamba04
28-05-2015, 12:26
Niestety głowice fotopro sa niedostępne ...

Co myślicie o wyżej wymienionej głowicy manfrotto lub https://www.foto-net.pl/sklep/produkt/glowica-Triopo-B-3.html ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk