PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęt fotograficzny w góry.



bulinko
24-05-2015, 21:56
Witam.

Potrzebuje kupić aparat fotograficzny bezlust./kompakt/lustrzanka na wypad w góry.
Wiadomo, że musi być to jakaś odporniejsza konstrukcja na mróz(do -35) i wilgoć.
Jest coś godnego uwagi na rynku, by sprostać takim wypadom .
Budżet do 5000 zł

puch24
24-05-2015, 22:14
Z tym mrozem może być kłopot. Nawet profesjonalne aparaty, jak Nikon D4s, mają w oficjalnych danych temperatury powyżej 0 stopni.

Umbra
24-05-2015, 22:15
Pentax wydaje się bardzo odpornym sprzętem. Dobas używa znowu Olympusa.

http://dobas.art.pl/blog/zalany-aparat/

krystiano77
25-05-2015, 18:20
miałem sporo aparatów w życiu, kompakty, lustra, i każdego używałem na mrozie bez większych przeszkód. jest jedno ale. noszę pod kurtką, wyjmuję, robie zdjęcie i chowam pod kurtkę z powrotem.

bulinko
26-05-2015, 12:00
Pentax wydaje się bardzo odpornym sprzętem. Dobas używa znowu Olympusa.

http://dobas.art.pl/blog/zalany-aparat/

Dzięki za link.:)
Czyli można brać olka em5. A jaki obiektyw byście polecili, 14-42 wystarczy?

d90
26-05-2015, 14:09
Wystarczy jesli jest uszczelniony...

megasnajper
26-05-2015, 17:40
Z uszczelnionych obiektywów do olympusa to chyba tylko kit 12-50 i macro 60mm wyszły. Są też wszystkoodporne kompakty olympus tough tg-4 np.

Sin
26-05-2015, 20:44
Sony RX10 też jest uszczelniony, może warto?

Lista uszczelnionych do m4/3:

m.Zuiko Digital 300/4

m.Zuiko Digital 7-14/2.8

Lumix G X Vario 12-35/2.8

m.Zuiko Digital 12-40/2.8

m.Zuiko Digital 12-50 3.5-6.3

m.Zuiko Digital II 14-150 4.0-5.6

Lumix G X Vario 35-100/2.8

m.Zuiko Digital 40-150/2.8

m.Zuiko Digital 60/2.8

MARS CooL
26-05-2015, 22:25
Ja przez 1,5 roku korzystałem z EM-5 i 12-40. Kilkanaście razy w górach od -15 do 46° i wszystko było ok. Mimo moich narzekań na wagę (w stosunku do lustrzanek mikrą) to tęsknie dzisiaj do tego zestawu. Jakbym miał wybierać coś uniwersalnego to ten zestaw byłby u mnie na 1 miejscu. Dlaczego? Po prostu sprzęt bez niespodzianek i większych kompromisów i o całkiem dobrym obrazku. W wersji II do krajobrazów może się nadać tryb powiększonej rozdzielczości.

nikof100
27-05-2015, 17:32
Ja gdzieś wyczytałem ze fuji xt1 jest uszczelniony a dodatkowo ma temperaturę pracy do -10 st. C

Marek
27-05-2015, 17:41
Ja gdzieś wyczytałem ze fuji xt1 jest uszczelniony a dodatkowo ma temperaturę pracy do -10 st. C

Może tutaj (http://www.fujifilm.eu/pl/produkty/aparaty-cyfrowe/aparaty-fotograficzne-z-wymiennymi-obiektywami/model/x-t1/features/wytrzymala-konstrukcja-odporna-na-warunki-pogodowe/) ?

Lucas1981r
28-05-2015, 11:14
Do -10 to tak jak Pentaxy, jak wielkosc(lustrzanka vs bezlusterkowiec) nie przeszkadza to zastanawialbym sie nad K-3II (tryb Pixel Shift Resolution) i do tego naprzyklad nowy uszczelniony Pentax 16-85.
-> https://www.youtube.com/watch?v=Eo61t5fH6Qw