faust1985
24-05-2015, 01:07
Witam.
Mam pytanie do użytkowników D5xxx. Poszukuję optymalnego ustawienia migawki do robienia zdjęć makro aparatem Nikon D5200. W szczególności zastanawia mnie opcja wyzwalania Q - gdzie kontroluję moment opadania lustra. Wszystko fajnie, przynajmniej ten ruch nie poruszy aparatem, ale pytanie czy da się go tak ustawić, żeby nie miało wpływu również podnoszenie lustra?
Wiem, że można zrobić serię zdjęć (jeśli czasy są krótkie) i wtedy chyba aparat nie opuszcza za każdym razem lustra, więc środkowa ekspozycja powinna być ostra, ale czy da się to osiągnąć jakoś inaczej? Jeśli tak to mógłby mnie ktoś oświecić? Szczególnie jeśli to makro miałoby trwać np 15 sekund.:)
Z góry dziękuję za pomoc i wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.
BW
Mam pytanie do użytkowników D5xxx. Poszukuję optymalnego ustawienia migawki do robienia zdjęć makro aparatem Nikon D5200. W szczególności zastanawia mnie opcja wyzwalania Q - gdzie kontroluję moment opadania lustra. Wszystko fajnie, przynajmniej ten ruch nie poruszy aparatem, ale pytanie czy da się go tak ustawić, żeby nie miało wpływu również podnoszenie lustra?
Wiem, że można zrobić serię zdjęć (jeśli czasy są krótkie) i wtedy chyba aparat nie opuszcza za każdym razem lustra, więc środkowa ekspozycja powinna być ostra, ale czy da się to osiągnąć jakoś inaczej? Jeśli tak to mógłby mnie ktoś oświecić? Szczególnie jeśli to makro miałoby trwać np 15 sekund.:)
Z góry dziękuję za pomoc i wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.
BW