Zobacz pełną wersję : Pierścienie pośrednie makro.
Jacek_ffm
21-05-2015, 13:46
Czy ktos korzysta lub korzystał z pierscieni makro? Zastanawiam sie na kupnem (link ponizej).
http://www.ebay.de/itm/Makro-Zwischenringe-AUTO-AF-Metall-fur-NIKON-D5300-D5200-D5100-D5000-D3300-D3200-/171733459308?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item27fc1ca16c
Wiem, ze lepiej byloby obiektyw kupic, ale to jednak wydatek. Nowa 60-tka kosztuje ok. 460€, a 40-stka ok. 270€ :(
pierścienie fajna sprawa... te nawet chyba przenoszą parametry ekspozycji do puszki... polecam pierścienie, potem dokupić przejściówkę z M42 na nikona i pobawić się w makro z manulanymi obiektywami M42... ludzie cuda robią tymi szkiełkami...
u nas na allegro trochę taniej wychodzi:
http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-makro-nikon-z-automatyka-i5252974367.html
Jacek_ffm
21-05-2015, 14:18
Dzieki Muldi, te z Allegro chyba sa plastikowe, bo widzialem w PL metalowe za 265 PLZ.
Na alledrogo jest sporo modeli z metalowym mocowaniem, jakieś 100 zł drożej, czyli to 265 zł.
Albo kup Nikkora Micro 60tkę "D". Przy pomyślnych wiatrach wydatek 700-1000zł, AF w makro nie jest potrzebny.
Rafał_Sz
22-05-2015, 09:37
Przeniosłem. proszę o zakładanie wątków we właściwych działach.
Prościej kupić heliosa 44-2, pierścienie m42 i przejściówkę. Zamykamy się w 100pln a naprawdę ciekawie to wychodzi.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/2502332_DSC_0269JPG-1.jpg
źródło (http://zmniejszacz.pl/zdjecie/260/2502332_DSC_0269.JPG)
Jacek_ffm
22-05-2015, 18:33
Rafix czy jak kupie to co jest w tej aukcji to bedzie komplet?? Pytam bo jestem "zaczynajacy", a nie chce kupowac cos w ciemno. Prosilbym Cie o opis jesli to nie jest komplet. Thx.
http://www.ebay.de/itm/helios-44-2-2-58mm-m42-/351403665580?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item51d14a68ac
Ten obiektyw, redukcja m42-nikon f i pierścienie m42, na tej aukcji masz obiektyw i przejściówkę. Trzeba Ci jeszcze pierścienie pośrednie m42 (3szt to komplet).
Jacek_ffm
23-05-2015, 11:14
Ktore z nich wybrac, bo roznica w cenie jest. Czy dobrze rozumiem, ze drozsze sa z AF a tansze nie?
http://www.ebay.de/itm/271859301349?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
http://www.ebay.de/itm/351092566769?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Do takiego zestawu jak mówiłem potrzebne Ci są pierścienie z systemu m42, te są do systemu nikona.
Ja to mam tak: puszka, przejściówka nikon-m42, pierścienie pośrednie z gwintem m42, helios 44-2.
Pytam bo jestem "zaczynajacy", a nie chce kupowac cos w ciemno.
Mam nadzieję, że kolega "zaczynający" zdaje sobie sprawę z braku pomiaru światła w zestawie proponowanym przez kolegę Rafix84. Dla początkujących to może być pewien problem, ale faktycznie to bardzo tanie rozwiązanie.
Przewagą pierścieni "nikonowskich" jest łatwość montażu i demontażu (wykręcanie jak zwykły obiektyw). M42 trzeba mocno kręcić i przy pracy w terenie, gdy obiekty nam spylają sprzed nosa, nie jest to dobre rozwiązanie.
Dokładnie, ja bawię się manualami więc jestem przyzwyczajony do braku pomiaru światła a dla początkującego to może być spora przeszkoda przez którą może się zniechęcić. Ale z nie ma nic lepszego i tańszego niż makro w m42. Świetny efekt za grosze.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.