PDA

Zobacz pełną wersję : Trudny wybór



umberto
20-05-2015, 15:46
Witam,

otóż szukam następcy dla mojego nikona P7000, aparatu w kieszeń.

Głównym zadaniem będzie dokumentowanie wypraw turystycznych, domowych i nie tylko imprez (grill itp.)
Przynajmniej na razie :)

Czego oczekuję? Dobrych JPG-ów, wizjera, kompaktowości (lustro nie zawsze chce mi się dźwigać).

Wstępnie oglądałem Panasonica GX7-K, Sony A6000 (cena nieco za wysoka).
Pod uwagę biorę też Fuji X-30.
Budżet do 2,5 kPln

Co doradzicie?
A może jakiś kompakt do powiedzmy 1,5 kPln (LX 100 czy Sony RX100 III za drogie).

Pozdrawiam

Sin
25-05-2015, 18:23
Dobre JPG-i to Olympus i Fuji. Może E-M10? Spełnia wymagania, po cashbacku ~1800pln za body.

umberto
25-05-2015, 21:34
Dobre JPG-i to Olympus i Fuji. Może E-M10? Spełnia wymagania, po cashbacku ~1800pln za body.

A w miarę dobre szkło to jaki wydatek?

OM-D E M10 biorę pod uwagę...


PS. mam naprawdę trudny orzech do zgryzienia...ponad 200 odsłon i 1 podpowiedź :)

Sin
25-05-2015, 23:10
Jak ma być kompaktowo to M.Zuiko 14-42 EZ, ewentualnie jakaś stałka pokroju M.Zuiko 17/2.8. IMO w kieszeń to najlepszy byłby Panasonic GM5 z Lumix G Vario 12-32, ale ma taki sobie silnik JPG i doczepianą lampę.