PDA

Zobacz pełną wersję : TAMRON 28-300 3,5-6,3 XR Di



Barthel
21-08-2005, 21:58
Witam wszystkich,

właśnie bardzo zastanawiam się nad tym obiektywem jak w temacie. mam Nikona F65 i chce sobie sprawic szklo jak wyzej. Moja fotografia to przede wszystkim podroze. Jak na razie korzystalem z dwoch obektywów nikkorów 28-80 i 70-300. Zmiana obiketywów jest niestety czesto bardzo utrudniona i niebezpieczna (np. piasek i inne latajace w powitrzu) i po prostu zabiera czas.

Dlatego mysle o tym tamronie. Nie znalazlem na forum nic na jego temat. Czy ktos z was go uzywa?? czy ktos z nikonem?? Co mnie gnebi to czy on ma ta nikonowska szyne G (wiece pomiar swiatla matrix itd)

Prosze o info :D

pozdr.
bartek

paskud
21-08-2005, 22:42
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=7147 co prawda nie tamron - ale obiektyw bardzo podobny - ja nie miałem do czynienia z nim ale odradzam - to raczej słabe szkło :)

gmoszkow
22-08-2005, 17:36
Nie znalazłeś bo raczej każdemu kto o takie obiektywy pyta mocno je odradzamy. Cóż fizyki się nie da oszukać za bardzo więc obiektywy o takich krotnościach należą do najniższej kategorii jeśli chodzi o jakość zdjęć.

Miałem sigmę o prawie identycznych parametrach i była to tragedia. Nie wiedziałem dlaczego moje zdjęcia są totalnie nieostre, nierównomiernie oświetlone, kontrast przenoszą tak, że szkoda gadać , a łapanie blików to dramat.

Po przykręceniu jakiegokolwiek innego tele nawet najtańszego 70-300G nikona byłem oczarowany jakością.

Jeśli masz kitowy obiektyw a potrzebujesz czegoś dłuższego to za mniejsze pieniądze będziesz miał 70-300G.

Pozdrawiam

Grzegorz

mcc
24-08-2005, 15:44
Jest jeden (w zasadzie 2) warty uwagi (szczerze mowiac bardzo dobry) obiektyw o takiej rozpietosci:
EF 28-300mm f/3,5-5,6 L IS USM
i
EF 35-350mm f/3.5-5.6L USM

niestety oba w nazwie maja Canon ;-( Sa swietne - niestety makabrycznie drogie ...

Pzw,

MCC

RAF
24-08-2005, 16:59
Barthel, jeśli dobrze pamiętam, to jeden kolega na Cyber Foto miał ten obiektyw i miał go bardzo krótko a niesmak mu do dzisiaj pozostał.
Bardziej mnie ciekawi, czy ta nagrodzona przez Eisę Sigma 18-200 mm F3.5-6.3 DC jest podobnej "wartości", bo szeroki kąt ma i po cropie do cyfry na spacer-zoom teoretycznie się nadaje.

ryba747
25-08-2005, 08:58
kiedyś równiez byłem oczarowany rozpiętością ogniskową tego obiektywu, ale po zasięgnięciu opinii u bardziej doświadczonych fotografów dostałem same negatywne opinie. jest takie powiedzenie, ze jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego i tak samo jest z tym szkłem. mam podobny zestaw szkieł do Twojego i zmiana wcale nie jest taka czasochłonna i niebezpieczna jak piszesz, po kilku razach dojdziesz do wprawy i nie będzie to stanowilo problemu. polecam za psie pieniądze 70-300G, na początek to całkiem fajne szkło (choć niektórzy piszą że to tragedia optyczna), ale nie jest on jeszcze taki ostatni, popstrykasz a wówczas nabierzesz chęci na coś lepszego.

Pozdrawiam

Siupes
26-08-2005, 01:29
pamietam moje poczatki, tez mi sie cuda takie snily po nocach, a teraz stajnia 2.8 rosnie ;)