Zobacz pełną wersję : Tęcza (?) wokół słońca
Właśnie miałem telefon od znajomego z inf., że dookoła słońca pojawiła się "tęcza" (?); jeśli ktoś ma filtr polaryzacyjny i szary niech zrobi zdjęcie (polara pod ręką nie miałem więc wyszło jak wyszło) lub popatrzy na słońce przez ciemne okulary.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/10685539_444738279022165_2896595551634952212_n.jpg ?oh=bae07d49c99b80a09bf25fc4f9544602&oe=560AA224)
spiritus
16-05-2015, 15:15
cholera, gdzieś tu miałem dyskietkę 3.5"..... a nie - tak to się 10 lat temu mówiło :D
tęcza jest, ktoś wie z czego to się wzięło? :)
To jest Halo. Dosyć rzadko spotykane, ale potrafi być niezwykle efektowne - "cud fatimski" czy jakoś tak :wink:.
Edit: http://pl.wikipedia.org/wiki/Halo_(zjawisko_optyczne)
spiritus
16-05-2015, 16:03
To jest Halo. Dosyć rzadko spotykane, ale potrafi być niezwykle efektowne - "cud fatimski" czy jakoś tak :wink:.
Edit: http://pl.wikipedia.org/wiki/Halo_(zjawisko_optyczne)
A no fakt. Było coś na geografii lat temu 10 aale człowiek już zapomniał ;)
Widziałem to samo tydzień temu nad Katowicami
mbodniak
17-05-2015, 12:19
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s18.postimg.org/zelouocmx/DSC_7104.jpg)
Zjawisko dosyć często jest widoczne, ale mało kto zwraca na nie uwagę. Foto z 26 kwietnia.
Widziałem to wczoraj, nawet zastanawiałem się czy nie zatrzymać auta i zrobić zdjęcie. Bez filtra by wyszło?
PiKa, jak najbardziej (nie dopisałem, że szaraka też nie użyłem) - iso100, 1/2500s, f/8.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.