PDA

Zobacz pełną wersję : Rozszerzenie sieci



pil74
15-05-2015, 21:53
Potrzebuje nieco "powiększyć" sieć. W jednym dość ważnym jak się okazuje miejscu jest cień i urządzenie ze słabym odbiornikiem wi-fi nie łapie sieci.
Pomyślałem, żeby zastosować expander np:
http://www.komputronik.pl/product/248225/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/TP_Link_RE200.html

lub transmiter sieciowy np:
http://www.komputronik.pl/product/199530/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_Poweline_zestaw_transmiterow_sieciowych_AV 500_z_punktem_dostepowym_300Mb-s.html i do niego podpiąć po kablu urządzenie. (kabla pociągnąć nie mogę niestety)

Może ktoś coś podpowie, co lepsze w praktyce, może ktoś coś podobnego używa, podpowie co brać czego unikać itp
Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

RobertMiernik
15-05-2015, 22:11
Jeśli to tylko zmniejszony zasięg i trzeba po prostu go polepszyć to zdecydowanie fajniejszym rozwiązaniem jest 'expander'.
Wystarczy zasilanie między AP a miejscem gdzie ma być sygnał i całość działa dalej bez kabelków i innych niewygód.

pil74
15-05-2015, 23:30
Dokładniej to wygląda tak, że odbiornik jest jakby za rogiem ściany w "cieniu" 1m dalej jest już wifi na poziomie 35-45Mb/s (tyle lapek pokazuje)

RobertMiernik
15-05-2015, 23:31
W takim razie bez sensu z kablami kombinować, repeater w gniazdko i masz wifi.