PDA

Zobacz pełną wersję : sony a6000 - taniej?



martaroo
13-05-2015, 23:55
Czy jest szansa, że w najbliższym czasie wyjdzie nowy model z serii Alpha i cena modelu a6000 spadnie choć trochę? ;)

puch24
14-05-2015, 00:04
a6000 jest modelem stosunkowo nowym i chyba nie należy spodziewać się następcy zbyt szybko; w plotkach spodziewano się raczej następcy A7, ale najnowsze doniesienia głoszą, że chyba go nie będzie.

GonzoG
14-05-2015, 00:14
Następca A7 (A7 II) jest już od prawie pół roku: https://www.google.pl/search?client=opera&q=a7+II&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#safe=off&q=sony+a7+II

Plotki są, że zapowiedź a6100 może być w czerwcu lub lipcu.

puch24
14-05-2015, 00:46
Pomyliłem się pisząc, miałem na myśli następcę NEXa 7, czyli hipotetycznego a7000. Ale może w ogóle namotałem, przepraszam. :-(

Owain
14-05-2015, 07:09
Następca a6000 ma być ogłoszony za tydzień. Trudno powiedzieć czy będzie to następca a6000 czy nex'a 7, chyba ogólnie ma być hi-end aps-c mirrorless, że tak pojadę z angielska;) Zobaczymy, co będzie mieć na pokładzie, bo różne plotki o weather sealing, 4K, IBIS, wodotryskas... Ja czekam z przyzwoitości i chytrości, ale chyba w duchu liczę, że coś spieprzą i dzień po premierze lecę po a6000. A jak premiera podziała na cenę a6000? Może spadnie pod koniec wakacji o 2 - 3 stówki.

otwieracz
14-05-2015, 07:46
Następca a6000 ma być ogłoszony za tydzień. Trudno powiedzieć czy będzie to następca a6000 czy nex'a 7, chyba ogólnie ma być hi-end aps-c mirrorless, że tak pojadę z angielska;) Zobaczymy, co będzie mieć na pokładzie, bo różne plotki o weather sealing, 4K, IBIS, wodotryskas... Ja czekam z przyzwoitości i chytrości, ale chyba w duchu liczę, że coś spieprzą i dzień po premierze lecę po a6000. A jak premiera podziała na cenę a6000? Może spadnie pod koniec wakacji o 2 - 3 stówki.

Raczej wodotrysków się nie spodziewam. Jak napakują to co piszesz to cena zbliży się blisko do A7, a wtedy wybór będzie prosty - pełna klatka. Nową A7 można wyrwać za ok. 4500zł, a Nexa 7 za ok. 3000. Więc to co wpakują będzie raczej warte tysiaka lub mniej. Poprawią rozdzielczość wizjera, dodadzą 4k, dotykowy ekran, nazwę A7000 i puszczą z ceną 4000zł. A tak w ogóle nie wiem o co wam chodzi. Przecież A6000 można wyrwać za 2500zł, a używki za jeszcze mniej a to co oferuje jest warte dużo dużo więcej, bo to świetna puszeczka jest i na cenę nie ma co narzekać. Tu akurat jest adekwatna do możliwości. Sam się zastanawiam czy sobie nie sprawić bo mi zaczęło brakować wizjera w A5000 do pleśniaków. Jak kupowałem jesienią byłem zachwycony ale przyszła wiosna, słonko i niestety MF to udręka nawet w trybie słoneczny dzień. Kontury widać ale ostrzyć to już się nie za bardzo da w słońcu.

Owain
14-05-2015, 08:20
Moim zdaniem, są jedynie dwa argumenty przemawiające na rzecz zakupu nexa, inaczej pewnie już międliłbym A7. Po pierwsze primo, jest on mniejszy jednak od A7, body bez piramidki i ten zły/niezły kit 16-50, jednak mniejszy od kita A7. Ma to znaczenie dla osób takich jak ja, które nie są fotografikami czy hobbystami (idę upolować fajne zdjęcie) a potrzebuje małego aparatu podróżniczego, ewentualnie dającego się umieścić w dziwnych miejscach, podczepić pod drona itp. Tą ścieżką powinni podążać inżynierowie od sonego, dodając jeszcze do a6000 uszczelnienia i czyniąc świetny, mały aparat podróżniczy. Marzeniem byłoby jeszcze nieco poprawić kita 16-50, jeśli się da bez znacznego powiększania, albo... wrócić do matrycy 16mpx, bo kit przecież jeszcze na taka był projektowany.
Po drugie primo;) na rzecz apsc to ceny obiektywów do fool frame, jak ją niektórzy nazywają;P Jestem się w stanie wyposażyć w nexa i obiektywy jakich potrzebuję w cenie samego body A7.
Otwieracz, za 2500 wyrwać możesz a6000 nie-używkę, ale na hong-kong-basket chyba w srebrze, bez polskiej gwarancji, menu itp.

otwieracz
14-05-2015, 08:44
Też prawda. Głównie chodzi o wagę względem lustra, z wymiarami jest różnie. Próbowałem nosić A5000 w kieszeni kurtki i jest to mało wygodne jednak, nawet z 16-50. W małym pokrowcu na pasku naramiennym zdecydowanie lepiej się z tym chodzi. A7 waży 130g. więcej od A6000, ale szkła do niej też swoje ważą. Mały aparat i pod drona to masz RX100 :-)
A6000 za 2435 złociszy:
http://allegro.pl/aparat-sony-a-ilce-6000-body-24mpx-nowosc-fra-w-ss-i5348486499.html

stachmuszel
14-05-2015, 17:16
Tylko ze to samo body jest. Ja kupilem w Redcoon za 2299pln w 20 ratach 0%.

MstrG
15-05-2015, 10:33
http://www.sonyalpharumors.com/sr4-a6xxx-to-be-announced-the-week-between-18-23-may/

Z tego co pamiętam w przewidywanej specyfikacji nie podawali 4K

Owain
15-05-2015, 12:01
Miało być 4K, szybsza migawka, nowy pz 16-50, uszczelniony zeiss 16-70, miał być jeszcze mniejszy niż a6000, miał mieć uszczelnienia i trzyosiową stabilizację. Wszystko to takie pikne, że aż niemożliwe, szczególnie ta stabilizacja w jeszcze mniejszym body:D Potem było info że 4K cos nie teges bo się grzeje i przez to opóźnienie.
A co z tych obiecanek cacanek wyjdzie - zobaczymy pewnie w przyszłym tygodniu... albo Sony ogłosi, że wypuszcza nowy dekielek a a6XXX zobaczymy jesienią:)

krystiano77
15-05-2015, 20:43
za 2500 wyrwać możesz a6000 nie-używkę, ale na hong-kong-basket chyba w srebrze, bez polskiej gwarancji, menu itp.

za 2500 to kupiłem pół roku temu, w PL sklepie z PL gwarancją i menu, więc teraz pewnie da się taniej
a do drona to sie kupuje nie a6000, tylko kamere sony hdr as-15 np. bo raz ze jest mniejsza i lżejsza, a dwa robi o wiele lepsze filmy