PDA

Zobacz pełną wersję : kwestie finansowe



jasiu102
11-05-2007, 11:51
mam pytanko. Ile można wziąć za jednodnodniowa robotę np. foty z tańca z gwiadami, czyli kilkanaście fotek każdej pary i do domu, czy z wręczenia nagród radia eska. chodzi o reportaż z imprezy, ewentualnie jakiegoś wydarzenia kulturalnego.

njght_84
11-05-2007, 14:20
nawet do 1 000 000$ zalezy;)

jasiu102
11-05-2007, 14:38
jajcarz

jasiu102
12-05-2007, 13:07
widze, że jednak zbyt poważna kwestia

PADI
12-05-2007, 14:48
Jasiu, kiepskie pytanie, kiepska odpowiedź - czego sie spodziewałeś...

jasiu102
12-05-2007, 15:33
spodziewałem się, że ktoś mi podpowie. proste pytanie. za ile zrobisz fotoreportaż z pierwszego odcinika 6. edycji Tańca z Gwiazdami?. Ja nie wiem jakie są standardy.

nowart
12-05-2007, 21:22
spodziewałem się, że ktoś mi podpowie. proste pytanie. za ile zrobisz fotoreportaż z pierwszego odcinika 6. edycji Tańca z Gwiazdami?. Ja nie wiem jakie są standardy.

proste pytanie powiadasz...? no to ja Tobie odpowiem.
Gdybym był jakimś fotograficznym leszczem to TVN z pewnością by mnie nie zatrudniła do obsługi np "Tańca z gwiazdami". Natomiast gdybym miał już spore doświadczenie i możliwość współpracy z ową stacją to już doskonale wiedziałbym ile za to skasować.
A jeśli nadal nie wiesz to weź 2149 zł brutto.
pozdrawiam

jasiu102
12-05-2007, 22:38
widzę że sami jajcarze, ale jak sie robi ptaszki i kotki to na poważne pytania sie zna się odpowiedzi

nowart
12-05-2007, 23:15
a cóż kolego szanowny widzisz w mojej odpowiedzi jajcarskiego ??

Jacek_Z
12-05-2007, 23:24
masz tam układy czy nie? masz "duże" nazwisko czy nie? nie ma czegos takiego jak "standartowo". Pytasz - bo cena jest umowna. A widełki mogą sięgać kilkaset procent.
Jeden powie - chce 500 zł (bo tanio i chce dostac to na pewno) - a go nie wybiorą! - bo tani to znaczy pewnie kiepski. Inny powie 2500 i dostanie. To zleży od drugiej strony - musisz ich wyczuć.
Rozmowa o cenie to sama psychologia (trzeba miec doświadczenie - a i to nie zawsze się uda). Musisz na miejscu ocenić sytuację i odpowiednio sie ustawić.
To dotyczy wszystkich umownych cen - a nie tylko twego zlecenia.

jasiu102
13-05-2007, 10:04
proste pytanie powiadasz...? no to ja Tobie odpowiem.
Gdybym był jakimś fotograficznym leszczem to TVN z pewnością by mnie nie zatrudniła do obsługi np "Tańca z gwiazdami". Natomiast gdybym miał już spore doświadczenie i możliwość współpracy z ową stacją to już doskonale wiedziałbym ile za to skasować.
A jeśli nadal nie wiesz to weź 2149 zł brutto.
pozdrawiam

po pierwsze wiedz, że nie tylko tvn wynajmuje fotografów do obsługi tańca, ale większe redakcje np(express illustrowany, echo miasta) wysyłają swoich fotoreporterów na tego typu imprezy. po drugie kwota 2149 zł brutto jest dość jajcarska, bo jak bym zaproponował taką cyfrę to by mnie wyśmiali. jacku nazwiska nie mam, ale jedna z redakcji zaproponowała mi taka wspólpracę i nie chodzi tylko o ten nieszczęsny taniec tylko jednodniową robotę (wliczając dojazdy i samą pracę). ktoś pewnie robi takie zlecenia więc chciałem spytać ile można wziąć. nie wiem 500 zł to dobra kwota? nie licząc kosztów transportu itp. ostatnio sprzedałem zdjęcie do superaka za 300 więc więc to 500 tak śmiesznie wygląda

shadowArt
13-05-2007, 10:13
Oj Jasiu. Wszyscy właśnie starają Ci się wskazać, że musisz sam wyliczyć ile Cię to kosztuje, i ile chcesz zarobić nie ma czegoś takiego jak cennik czy "sugerowana cena detaliczna".... poprostu NIE ma. Nikt tu z Ciebie "jaj" sobie nei robi - wyczajnie pytanie jest raczej kiepskie. Albo powiedz wszystko (okoliczności, kto jesteś, dla kogo, jakie masz portfolio itd) - wtedy może ktoś Ci powie co by zrobił na Twoim miejscu.
Powodzenia w każdym razie.

dominik77
13-05-2007, 10:43
Kolega z pracy wymyślił coś co nazywamy SWC (System Wysokich Cen). Klienci często widząc wysoką cenę myślą sobie "on musi być dobry". Często nasze oferty wygrywają chociaż wiemy, że były najdroższe.

Jeżeli masz do czynienia z klientem, którego stać i masz argumenty w postaci dobrego porfolio, to warto czasami tak zagrać.

Jakubas
13-05-2007, 12:01
caly dzien roboty? to policz jak za slub - wez kafla.

jasiu102
13-05-2007, 18:05
caly dzien roboty? to policz jak za slub - wez kafla.
no i mozna podac konkretną odpowiedź. jeden powie pięćset inny tysiąc inny zrobiłby to za 2 stówy i o takie odpowiedzi mi chodziło. ja bym się wycenił na 500 dlatego chciałem poznac zdanie inny forumowiczów. może są tez tacy co by zazyczyli sobie dwa tysiące.

Nivelen
13-05-2007, 21:37
http://www.zpaf.pl/pl/download/tabele-zpaf-04-2005.pdf


może tutaj znajdziesz odpowiedź :-)

rabijki
13-05-2007, 21:44
1800 zl +VAt za dzien zdjeciowy nie przekraczajacy 10 godzin
olo

nowart
14-05-2007, 03:06
proste pytanie. za ile zrobisz fotoreportaż z pierwszego odcinika 6. edycji Tańca z Gwiazdami?.


Sprecyzowałeś swoje zapytanie o konkretnego zleceniodawcę i konkretne zlecenie? Otrzymałeś prostą odpowiedź. Czy niespełna 1800zł netto za dzień fotografowania, którego wynikiem ma być kilkadziesiąt fotografii (jakby nie patrzeć - trudnego zlecenia jakim jest turniej tańca) to dla Ciebie jajcarska kwota to nie wiem czego oczekujesz. A teraz przeczytaj co napisałeś dalej...



nie licząc kosztów transportu itp. ostatnio sprzedałem zdjęcie do superaka za 300 więc więc to 500 tak śmiesznie wygląda

...więc skoro bez kosztów sprzedajesz JEDNĄ fotkę za 300zł a 500 za cały dzień wygląda dla Ciebie śmiesznie ( nie dziwię się...) to ponawiam pytanie - co w tej kwocie jest wg Ciebie jajcarskiego bo naprawdę się pogubiłem...?

jasiu102
14-05-2007, 08:27
dzięki za podpowiedzi
p.s. nowart kwota 2149 zł może trochę zmylić:) pozdrawiam

szoton
14-05-2007, 09:36
Nie rozumiem czemu niektórzy się tak błyskawicznie napinają jak ktoś zapyta o stawki...Myślę, że koledze bardziej by pomogło gdyby kilka osób napisało ile sami biorą za podobne zlecenia a nie wykręcali się, że to sprawa negocjacji. (no chyba że to jakaś tajemnica).

pebees
14-05-2007, 09:43
Myślę, że koledze bardziej by pomogło gdyby kilka osób napisało ile sami biorą za podobne zlecenia

Nikt Ci tego publicznie nie napisze, szczególnie, jak podejrzewam, ze względu na studentów. Tak samo jak w innych branżach :)