PDA

Zobacz pełną wersję : Helios 44M-4 58mm



Krystiang
12-05-2015, 13:22
Witam. Czy da sie zamontować tego heliosa do nikona D3200 tak zeby AF potwierdził mi ostrość piknieciem? Kupiłem przejściówkę z bolcem blokady przysłony i jedynie w jaki sposób potwierdza ostrość to poprzez kropkę w lewym dolnym rogu wizjera. Pytam bo widziałem ten sam obiektyw u znajomego, tylko ze w canonie i miał dziwek kiedy ostrość była poprawnie ustawiona. Trochę to ułatwia ustawianie ostrości.

puciek
12-05-2015, 15:11
Nie. Ten obiektyw nie ma AF więc nie będziesz miał piknięcia. Pojawi się tylko zielona kropka. Canon to nie Nikon

wasilewk
12-05-2015, 18:38
...Pojawi się tylko zielona kropka. Canon to nie Nikon

Za to Nikon ma tę zieloną kropkę zawsze a Canon tylko z obiektywami z procesorem...

Krystiang
13-05-2015, 02:52
Cały misterny plan poszedł... daleko :P Dzięki za odpowiedź:)
Na pewno nie zmienię sprzętu na Canona przez to;p