Zobacz pełną wersję : Pasek reporterski + mocowanie statywu
Witam,
Chcę się zaopatrzyć w pasek reporterski do mojego N7100 montowany do gwintu na spodzie aparatu. Używam jednak często jednak statywu i nie chciałbym ciągle przekręcać zaczep. Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać?
greatadrian
13-05-2015, 13:19
Może nie jest to optymalne rozwiązanie ale BlackRapid ma w swojej ofercie specjalny wkręt FastenR-T1 pod płytki Manfrotto RC2. Po prostu odczepiesz i uchu składa się podczas wsuwania płytki.
wygląda to tak http://blackrapid.pl/akcesoria-sruba-mocujaca-fastenr-t1-manfrotto-system-o_l_184_476.html
nikoniarz
26-05-2015, 15:05
Szybkozłączki Fotopro też mają takie "uszko". Aczkolwiek nie wiem czy czasem nie jest ono przewidziane jedynie do tego by móc obracać śrubą bez użycia narzędzi- trzeba by wniknąć głębiej w temat...
http://www.obiektywniwkuchni.pl/wp-content/uploads/2013/09/DSC7757.jpg
źródło (http://www.obiektywniwkuchni.pl/wp-content/uploads/2013/09/DSC7757.jpg)
Te tanie paski reporterskie mają śrubę z gwintem od spodu i można od razu przykręcić do statywu.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.