PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY! Adapter tamron- nikon



Martynhaa
10-05-2015, 13:22
Witam, bardzo proszę o poradę. Kupiłam obiektyw Tamron Adaptall2 SP 90mm f/2.5 Macro , posiadam aparat Nikona D90. Czy w Polsce znajdę taki adapter?? Czy może ktoś z forum chciałby sprzedać ??. Jestem amatorem jeżeli chodzi o fotografię i zastanawiam się czy to w ogóle była dobra decyzja żeby kupić ten obiektyw. Czy taki adapter byłby dobry http://www.ebay.co.uk/itm/AF-Confirm-Tamron-Adaptall-2-AD2-Lens-to-Nikon-F-Mount-Adapter-D4-D90-D800-D5200-/221173273719 ??
Bardzo proszę o pomoc, czy ten obiektyw będzie dobrze współpracować z moim nikonem D90.
Pozdrawiam, Martyna.

kazzi
10-05-2015, 14:56
Szukaj oryginalnego adaptera dedykowanego do tego typu obiektywów.Ten z aukcji nie posiada mechanizmów sterowania przysłoną, ale ma jakiś licho wyglądający element
umożliwiający pomiar światła w Twoim korpusie.Oryginalny tamronowski adapter da Ci możliwość wstępnego ustawienia przysłony lecz pomiar światła będzie możliwy tylko
we korpusach jedno i trzycyfrowych.Z dwojga złego wolałbym nie mieć pomiaru światła niż pracować przy przysłoniętym obiektywie.Oryginalne adaptery bywają
czasem na naszym portalu aukcyjnym .Decyzja co wybrać należy jednak do Ciebie.

Martynhaa
10-05-2015, 16:05
Hmmm....wydaje mi się, że z tym oryginalnym to będzie problem...zupełnie nie wiem gdzie szukać ;( a wpisując w wyszukiwarce adapter tamron adaptall 2 nikon wyszukuje mi tylko i wyłącznie oferty na e-bay... które jak mówisz nie są zbyt dobre...:( chciała kupić mieć i się cieszyć a teraz ma jeszcze problem ;D

Martynhaa
10-05-2015, 16:17
Witam, bardzo proszę o pomoc. Za namową kupiłam obiektyw Tamron Adaptall 2 SP 90mm f:2,5 a posiadam aparat Nikona D90, zupełnie nie mam pojęcia jaki adapter muszę zastosować aby obiektyw można było zamontować do mojego aparatu. Bardzo bardzo proszę o pomoc o podpowiedz. Teraz siedzę i czytam i widzę, że ciężko dostać coś takiego zwłaszcza u nas w Polsce.

MstrG
10-05-2015, 16:23
Witam, bardzo proszę o pomoc. Za namową kupiłam obiektyw Tamron Adaptall 2 SP 90mm f:2,5 a posiadam aparat Nikona D90, zupełnie nie mam pojęcia jaki adapter muszę zastosować aby obiektyw można było zamontować do mojego aparatu. Bardzo bardzo proszę o pomoc o podpowiedz. Teraz siedzę i czytam i widzę, że ciężko dostać coś takiego zwłaszcza u nas w Polsce.

Kto Cię na niego namówił? Czemu akurat ten obiektyw i to do D90? Co będziesz nim fotografować?
Jaki bagnet ma teraz obiektyw?

Martynhaa
10-05-2015, 17:23
Ehhh...poradziłam się znajomego i teraz widzę, że chyba źle na tym wyszłam (,,dokupisz adapter i będzie ok'')...miał mi ten obiektyw służyć do zdjęć portretowych. Obiektyw dopiero przyjdzie do mnie we wtorek- środę. Obiektyw z mocowaniem Adaptall 2.

GonzoG
10-05-2015, 17:31
Bo nie szuka się "adapter tamron adaptall 2 nikon", a "adaptall nikon" i masz np. na aledrogo:
http://allegro.pl/adapter-nikon-nikkor-ai-na-tamron-adaptall-0041-i5112265493.html

Niestety oryginalne nie będą dawały ci pomiaru światła w D90 i zdjęcie tylko i wyłącznie w pełnym manualu.
Aby mieć pomiar światła będzie trzeba dokupić dandelion (http://allegro.pl/dandelion-chip-dla-nikon-af-program-i5327305290.html) (niestety tylko jedna aukcja na aledrogo).

MstrG
10-05-2015, 18:00
Ehhh...poradziłam się znajomego i teraz widzę, że chyba źle na tym wyszłam (,,dokupisz adapter i będzie ok'')...miał mi ten obiektyw służyć do zdjęć portretowych. Obiektyw dopiero przyjdzie do mnie we wtorek- środę. Obiektyw z mocowaniem Adaptall 2.

Napisz tutaj, może jeszcze ma:
http://allegro.pl/adapter-tamron-adaptall-2-nikon-ais-i5271014407.html
Tutaj jakieś nieoryginalne przejściówki:
http://allegro.pl/adapter-tamron-adaptall-2-ad2-do-nikon-i5185485800.html

Z D90 jednak i tak nie będziesz miała pomiaru światła, dobrze by było dokupić jeszcze dandelion.
Szczerze to lepiej byś wyszła kupując Nikkora 85mm f/1.8D

Martynhaa
10-05-2015, 21:00
Bardzo dziękuję za radę :):) Pozdrawiam:)

Martynhaa
10-05-2015, 21:06
Ok, bardzo dziękuję za poradę :)