PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o wycenę aparatu



avedon
09-05-2015, 14:25
Witam.
Ile wart jest zestaw:
-Canon F1 New
-50/1.4
-AE Power Winder FN

Poza szkłem resztę dość rzadko można spotkać na allegro.

2pompony
11-07-2015, 16:56
To zależy w jakim stanie i z jakim pryzmatem. Na allegro był jeden za 400 chyba, ale się nei sprzedał przez pół roku i zniknął - może się pojawi znowu. Teraz są dwa - za 500 i 580, ale jak znam życie też się nei sprzedadzą. Co do ebaya - jest ich całkiem sporo, od góry poczynając od powiedzmy okolicy 500 USD z Japonii (to jakiś wariat chyba), a kończąc na okolicy 70 USD w sprzedanych.

Ale wartość takich aparatów bywa myląca - ja na przykład kupiłem całkiem ładnego A1 (samo body, bez tego malutkiego dokręcanego gripa i bez klapki na baterię, ale w pełni sprawny) za 0.99 funta, czyli na dzisiejsze pieniądze za jakieś 4 złote 60 groszy. Ktoś mógłby się oburzać, jakbym mu powiedział, że wartość takiego sprzętu to ponizej piątki - a jednak mnie się udało.

Jacek_Z
11-07-2015, 19:08
ja na przykład kupiłem całkiem ładnego A1 (samo body, bez tego malutkiego dokręcanego gripa i bez klapki na baterię, ale w pełni sprawny) za 0.99 funta, czyli na dzisiejsze pieniądze za jakieś 4 złote 60 groszy...:shock: To był pierwszy mój zachodni aparat. Kupiłem nowy, w Berlinie Zachodnim. Kosztował 2-letnią naszą pensję. To nie pomyłka - taki był przelicznik marki do złotówki.

Ligo
12-07-2015, 00:11
Zgadza się. Sam pojechałem autokarem w 1990 roku do Berlina specjalnie po Minoltę X-700, nówkę nieśmiganą za kupę kasy. No cóż. Dzisiaj...
Dzisiaj taki F1n, który jest doskonałym sprzętem, chodzi na Ebayu za około 150 dolarów. Czyli jeśli dasz za świetnie utrzymany egzemplarz równowartość nie więcej jak 200 dolców, powinieneś być happy. ;-)