PDA

Zobacz pełną wersję : wyzwalacz do lamp



leszek00
07-05-2015, 20:28
Szukam niedrogiego wyzwalacza do lamp. Kupiłem ostatnio statyw z parasolką i chciałbym pobawić się w zdjęcia z tym sprzętem. Myślę nad dwoma wyzwalaczami:
1) YONGNUO RF-603 II
2) Yongnuo RF-605N

Jaka jest różnica między nimi. Cenowo to około 50-60 zł

GonzoG
07-05-2015, 20:41
RF-605 ma możliwość podzielenia na grupy, a tym samym ich zdalnego włączania/wyłączania. Może pracować jako odbiornik YN-560-TX czy YN-560IV. Może wyzwalać RF-602 albo RF-603.

RF-603 nie ma żadnych ustawień. Wyzwala wszystko zgodne z nim będące na tym samym kanale.

leszek00
07-05-2015, 20:52
Słyszałem opinie, że RF-603 nie zawsze wyzwala. Czy w 605 jest lepiej ??

GonzoG
07-05-2015, 21:02
Mi RF-603 zawsze działały na 100%. Gorzej już jest z YN-560III, które nie zawsze się wyzwalają - może stąd opinia, że to wina wyzwalacza.

leszek00
07-05-2015, 21:05
Ja mam na razie sb 700 i nissina, niestety nissina nie wyzwolę. Myślałem właśnie o tej YongNuo YN-560 II Nikon

GonzoG
07-05-2015, 21:21
Nie ma YN-560 do Nikona, czy do I, II, III, IV czy nawet YN-560EX. Są to lampy uniwersalne.

Do wyzwalania YN-560II potrzebujesz zestawu 2 RF-603 lub RF-605. Kupując YN-560III nie potrzebujesz dodatkowego wyzwalacza, bo ta lampa ma wbudowany odbiornik RF-602 i RF-603.
Problem z wyzwalaniem YN-560III raczej występuje przy większych odległościach (a przynajmniej mnie przy odległościach do 10m nigdy nie zawiodły) - wygląda, że lampy mają gorszą antenę niż same RF-603.

leszek00
07-05-2015, 21:32
Czyli rozumiem, że jakbym kupił RF-605, to wyzwolę sb700 i YN-560 III ?? Nadajnik na sanki body, odbiornik do sb700 i YN-560III bez osbiornika

GonzoG
07-05-2015, 21:47
Czyli rozumiem, że jakbym kupił RF-605, to wyzwolę sb700 i YN-560 III ?? Nadajnik na sanki body, odbiornik do sb700 i YN-560III bez osbiornika

Dokładnie.

leszek00
07-05-2015, 21:49
Dziękuję za pomoc :)