PDA

Zobacz pełną wersję : Plecak na aparat. Przejażdżki rowerowe/wyprawy w góry.



sqizzy
03-05-2015, 20:35
Witam was, potrzebuję plecaka na body d5100 + dwa obiektywy. Często jeżdżę na rowerze, trafiam w miejsca w których miałbym możliwość zrobienia fajnych zdjęć. Ale nigdy nie biorę lustrzanki ponieważ jazda z torbą jest niemożliwa i byłbym się o uszkodzenie sprzętu. Kolejną rzeczą którą lubię robić to piesze wycieczki po górach i ogólnie przyrodzie. Torba mi przeszkadza, czuje się z tym "tobołkiem" mało komfortowo. Dlatego tez pomyślałem o zakupie plecaka. Do plecaka ma wejść sprzęt i ew. jakiś napój. Nie chcę dużego plecaka. Fajnie gdyby był nieprzemakalny i miał możliwość przypiecia do niego statywu w pokrowcu. Może bardziej doświadczeni użytkownicy mogliby pomoc mi w wyborze plecaka, chciałbym aby nie zjadł mnie również finansowo ☺

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

nikoniarz
03-05-2015, 20:57
Rzuć okiem na Lowepro Flipside Sport 10l AW (http://store.lowepro.com/flipside-sport-10l-aw). Ja na rower używam trochę większego 15l, ale też zabieram większy sprzęt. Super wyposażony plecak- pokrowiec przeciwdeszczowy, wyciągany wkład foto (plecak może służyć jako zwykły), niesamowicie wygodny i stabilny, ma miejsce na bukłak (butelka powinna też wejść), ogólnie wyjątkowo praktyczny sprzęt. Miejsce na statyw też jest.

Duca
03-05-2015, 21:11
Rozumiem problem, kiedys mialem to samo...
Probowalem roznych sposobow, kupilem plecak tamrac adventure 9 poniewaz mial jeszcze w miare przegrode na dodatkowe klamoty (kurtka, kanapki, bluza, termos) ale nie do konca bylem zadowolony poniewaz wygoda byla srednia, co prawda pomiescil sporo szkiel ale np statywu nie mialem jak wziasc.
Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem jakie znalazlem bylo kupno kabury na body + podpiety obiektyw. Znalazlem rozwiazanie Tamrac pro digital zoom 7 + dwie sakwy na obiektywy z seri tamrac M.A.S. Na rower mam wygodny plecak turystyczny ktory komfortowo sie uklada na plecach, moge wlozyc tam kabure z body + sakwe lub dwie z dodatkowymi obiektywami. Jesli wybieram sie w piesza dluzsza wycieczke, stosuje to samo rozwiazanie z tym ze mam wiekszy plecak turystytczny 25+5l do ktorego moge dodatkowo moge wlozyc stratyw. Polceam to rozwiazanie, mz jest tajbardziej uniwersalne. Mamy w ten sposob wygodny plecak turystyczny i sprzet zabezpieczony przed uszkodzeniami. Sama kabura jest tak skonstruowana ze moge do niej podpiac sakwy z jednej i z drugiej strony i mamy wtedy mala torbe na body + dwa szkla.

jerzu90
10-05-2015, 19:47
Podpinam się do tematu.
Do tej pory korzystałem z plecaka Camrock (nie pamiętam modelu). Ma trzy przegródki (na plecach - laptop, kieszeń z wyjmowanym koszyczkiem na aparat i obiektywy i górna częśc na różne pierdółki). Ostatnio zaopatrzyłem się w Nikkora 80-200 2.8 i NIESTETY ciężko jest mi teraz zmieścić cokolwiek w kieszeni na aparat. Właściwie mieści się w niej tylko body (D90) z wpiętym tele, plus gdzieś tam z boku upchany kitowy 18-70 (owinięty kamizelką odblaskową, żeby się o siebie nie obijały). Nic innego tam nie wejdzie. Myślę, że to dobra pora by pomyśleć o nowym plecaku.

Wymagania:
- Pojemność pozwalająca zmieścić w nim D90, 80-200 2.8, 18-70 i przynajmniej jedną stałkę 1.8
- Wygoda (częstoc chodzę po górach, więc chyba nie muszę wyjaśniać
- Solidność (Camrock ma już ze 4 lata, dosyć intensywnie używany we wszelakiego rodzaju podróżach, a nawet się trzyma)
- Cena (myślę, że 200-250 zł to chyba maks. moich możliwości)
- Możliwość mocowania statywu

fajnie by było, gdyby mieścił w sobie laptopa, ale nie jest to warunek konieczny

Macie jakieś sprawdzone propozycje?

Gerbil
12-05-2015, 20:06
fajne rozwiązanie jest tych plecakach http://ttfoto.pl/plecaki-mindshiftgear-o_c_257_1.html

nikoniarz
12-05-2015, 20:17
fajne rozwiązanie jest tych plecakach http://ttfoto.pl/plecaki-mindshiftgear-o_c_257_1.html

Szkoda, że cena się nie pokrywa z tym co autor chce wydać...

ocelot
12-05-2015, 23:27
Przez pewien czas borykałem się z podobnym problemem. Typowy plecak na aparat mi nie odpowiada, wszystko fajnie ale idąc w góry gdzie wrzucisz prowiant czy kurtkę? No i jeszcze w miarę rozsądna cena...
Oglądałem lowepro 200 aw, drogi i nie zmieścisz body z 80-200 nie mówiąc o podpiętym gripie.
W końcu kupiłem Deutera Futura 28 za niewiele ponad 300 pln. Plecak jest z siatką - nie przylega do pleców - posiada pas biodrowy i co ważne dwie komory (dno na suwak i można zrobić jedną komorę). Sprzęt mam w górnej w pokrowcach, pozostaje mi dolna komora oraz troki do kijów gdzie wieszam statyw.
Dobry plecak górski a nie fotograficzny... Gdzieś to jest na forum :)

Dopiero doczytałem przedział cenowy... Też swój podnosiłem, niestety nie jest to tanie hobby

Gerbil
12-05-2015, 23:49
Też dopiero doczytałem...ale tak czy siak fajny choć racja drogi. Z drugiej strony plecaki outdoorowe z miejscem na sprzęt foto np. z dakine to kwota ok 600-1000

esperal
12-05-2015, 23:56
Dobry plecak górski jest czasami lepszy niż ''dobry" plecak fotograficzny. Mam Benro Quicken 400 i to jest jakaś tragedia a nie plecak. System nośny jest źle wykonany. Pas biodrowy w tym plecaku nie jest pasem biodrowym tylko pasem brzusznym. Nie da się go obniżyć a co za tym idzie nie spełnia swojego zadania i cały ciężar nosimy na plecach a nie na biodrach. Z dodatkowym bocznym obciążeniem w postaci statywu skolioza murowana. Wytrzymałem siedem godzin z tym plecakiem i powiedziałem dość. Na Rajd Szwecji zabrałem już jeden z najlepszych plecaków turystycznych Osprey Kestrel 38 doładowany do 13 kilo sprzętem, odzieżą i żarciem. Zero bólu. Producenci pseudoplecaków fotograficznych muszą się jeszcze duźo nauczyć jak konstruować systemy nośne od takich tuzów jak Deuter lub Osprey.

nikoniarz
13-05-2015, 08:22
Przez pewien czas borykałem się z podobnym problemem. Typowy plecak na aparat mi nie odpowiada, wszystko fajnie ale idąc w góry gdzie wrzucisz prowiant czy kurtkę? No i jeszcze w miarę rozsądna cena...
Oglądałem lowepro 200 aw, drogi i nie zmieścisz body z 80-200 nie mówiąc o podpiętym gripie.
W końcu kupiłem Deutera Futura 28 za niewiele ponad 300 pln. Plecak jest z siatką - nie przylega do pleców - posiada pas biodrowy i co ważne dwie komory (dno na suwak i można zrobić jedną komorę). Sprzęt mam w górnej w pokrowcach, pozostaje mi dolna komora oraz troki do kijów gdzie wieszam statyw.
Dobry plecak górski a nie fotograficzny... Gdzieś to jest na forum :)

Dopiero doczytałem przedział cenowy... Też swój podnosiłem, niestety nie jest to tanie hobby


Dobry plecak górski jest czasami lepszy niż ''dobry" plecak fotograficzny. Mam Benro Quicken 400 i to jest jakaś tragedia a nie plecak. System nośny jest źle wykonany. Pas biodrowy w tym plecaku nie jest pasem biodrowym tylko pasem brzusznym. Nie da się go obniżyć a co za tym idzie nie spełnia swojego zadania i cały ciężar nosimy na plecach a nie na biodrach. Z dodatkowym bocznym obciążeniem w postaci statywu skolioza murowana. Wytrzymałem siedem godzin z tym plecakiem i powiedziałem dość. Na Rajd Szwecji zabrałem już jeden z najlepszych plecaków turystycznych Osprey Kestrel 38 doładowany do 13 kilo sprzętem, odzieżą i żarciem. Zero bólu. Producenci pseudoplecaków fotograficznych muszą się jeszcze duźo nauczyć jak konstruować systemy nośne od takich tuzów jak Deuter lub Osprey.



Też kiedyś korzystałem z takiego rozwiązania, czyli dobry turystyczny plecak a w nim sprzęt w dodatkowych pokrowcach. Ma to swoje plusy jak i niestety minusy. Plusem jest dodatkowa możliwość zabrania "niefotograficznych" klamotów, minusem dostęp do sprzętu- najpierw trzeba otworzyć plecak, później pokrowiec... Co do stwierdzenia, że lepszy dobry plecak górski niż foto to ja bym nie generalizował. Wszystko zależy od typu wyprawy.
Osobiście udało mi się połączyć zalety obu typów plecaków (turystycznego oraz foto) o czym już kiedyś w jakimś wątku pisałem.
Zakupiłem Lowepro Flipside Sport 15 AW którego użytkuję równolegle z Salewą Chamonix 33GPC. Gdy potrzebuję plecaka typowo foto- biorę Lowepro. Gdy potrzebuję zabrać sprzęt foto wraz z innymi "wyprawowymi" niezbędnikami- przekładam wkład foto do Salewy (pasuje idealnie) i do sprzętu foto mam dostęp od strony pleców, a do turystycznego od góry.
Ze swojej strony podpowiem jedno- im wyższą poprzeczkę stawiamy plecakowi tym więcej warto zainwestować. I co bardzo ważne- starajmy się plecak przymierzyć. Nie każdy plecak można dopasować do każdej sylwetki.

esperal
13-05-2015, 08:38
I co bardzo ważne- starajmy się plecak przymierzyć. Nie każdy plecak można dopasować do każdej sylwetki.
Trzeba przymierzyc i to koniecznie z obciazeniem. Brzmi moze glupio ale tylko tak mozemy zaoszczedzic nasze pieniadze i plecy nie kupujac bubla

jerzu90
16-05-2015, 19:43
Dziękuję za wszystkie propozycje. Też myślałem o noszeniu sprzętu w plecaku typowo górskim, jednak obawiam się o "wymieszanie" sprzętu z bardzo przyziemnymi rzeczami typu termos z herbatą i kanapki, dlatego myślę też o czym co ma dwie przegrody (sprawdzę przy najbliższej okazji). Jeśli zdecyduję się na zakup czegoś nowego, to wniosek jest prosty - zwiększyć budżet :(

Pozdrawiam

PiterM
18-05-2015, 09:34
Wymagania:
- Pojemność pozwalająca zmieścić w nim D90, 80-200 2.8, 18-70 i przynajmniej jedną stałkę 1.8
- Wygoda (częstoc chodzę po górach, więc chyba nie muszę wyjaśniać
- Solidność (Camrock ma już ze 4 lata, dosyć intensywnie używany we wszelakiego rodzaju podróżach, a nawet się trzyma)
- Cena (myślę, że 200-250 zł to chyba maks. moich możliwości)
- Możliwość mocowania statywu

fajnie by było, gdyby mieścił w sobie laptopa, ale nie jest to warunek konieczny


Czyli szukasz plecakowego Graala ale w cenie 200zł?

To powodzenia. Bo z opisu wynika mi, że szukasz F-Stop czy czegoś w tym stylu.

Ale pomyśl czy musi być to plecak foto? Może warto rozważyć po prostu dobry turystyczny/górski plecak za ok. 3 stówki? Model z dobrym dostępem do komory głównej a nie klasyczny górski top-loader. Ja przerzuciłem się z plecaków fotograficznych właśnie na modele nie-foto ale z dobrym dostępem. Deuter czy Mammut 25-30 litrów zmieszczą się w budżecie a dostaniesz w zamian świetny plecak z dostępem tzw. panelowym, czyli odpinany cały front.

Mój osobisty faworyt to Mystery Ranch (najczęściej latam z modelem ASAP 18 litrów, ale czasem też z 37-litrowym Dragon Slayer'em). Ale to jest akurat dalekie od budżetu 250zł dla tego wrzucam jedynie jako ciekawostkę.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/DSCF6308-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/tatry_2014_01/content/images/large/DSCF6308.jpg)

maniekk
18-05-2015, 15:32
Nie rozglądałem się jeszcze w temacie plecaków, marzy mi się taki który ma dwie komory, foto i na inne rzeczy. Foto miała by zmieścić body + 150-600, najlepiej spięte razem, plus dwa małe obiektywy, komora dodatkowa, kurtkę, wodę i parę drobiazgów. Najlepiej jakby całość nie wymagała nakładania pokrowca podczas niewielkiego deszczu. Czy moje marzenie jest realne? Czego ewentualnie szukać?

maniekk
18-05-2015, 20:09
najbardziej by mi pasowały dwie płaskie (jak wysokość body) komory, jedna z tyłu druga z przodu. Wyprodukowano coś takiego? :)

jares
22-07-2015, 09:12
Potrzebuje pomocy w dobraniu plecaka do zestawu Nikon D5200 + Tamron 150-600 + kilka mniejszych szkieł + statyw - kwota do 500 zł . Na ta chwile mam na oku Lowepro Flipside 400 AW - ktoś korzysta z tego plecaka i podpowie mi czy zmiesci sie body wraz z obiektywem i założonym tulipanem ?

burton
22-07-2015, 09:35
Potrzebuje pomocy w dobraniu plecaka do zestawu Nikon D5200 + Tamron 150-600 + kilka mniejszych szkieł + statyw - kwota do 500 zł . Na ta chwile mam na oku Lowepro Flipside 400 AW - ktoś korzysta z tego plecaka i podpowie mi czy zmiesci sie body wraz z obiektywem i założonym tulipanem ?
Swego czasu intensywnie używałem tego udanego modelu - spokojnie się zmieści.

Guciol
22-07-2015, 10:27
Na rower i w góry idealnie nadaje się plecak Plecak Lowepro Primus Minimus. Mieściłem w nim D300s z kilkoma szkłami. Używam go intensywnie od 3-4 lat i spisuje się bardzo dobrze. Przy równomiernym rozmieszczeniu zawartości jest mega wygodny.

N-kon
22-07-2015, 10:56
Na ta chwile mam na oku Lowepro Flipside 400 AW - ktoś korzysta z tego plecaka i podpowie mi czy zmiesci sie body wraz z obiektywem i założonym tulipanem ?

Nie zmieści się.

nikoniarz
22-07-2015, 11:03
Potrzebuje pomocy w dobraniu plecaka do zestawu Nikon D5200 + Tamron 150-600 + kilka mniejszych szkieł + statyw - kwota do 500 zł . Na ta chwile mam na oku Lowepro Flipside 400 AW - ktoś korzysta z tego plecaka i podpowie mi czy zmiesci sie body wraz z obiektywem i założonym tulipanem ?


Swego czasu intensywnie używałem tego udanego modelu - spokojnie się zmieści.


Nie zmieści się.

Więc jak to w końcu jest?

N-kon
22-07-2015, 11:06
Do plecaka Flipside 400 AW, Tamron 150-600 z założonym tulipanem - nie wejdzie!

emet_b
22-07-2015, 11:20
zależy jak kto zinterpretuje "założony" tulipan.

Z założonym tulipanem na T150-600 w pozycji spoczynkowej (odwróconej) wejdzie.
Z założonym tulipanem jako osłoną wychodzącą przed soczewkę nie wejdzie.

N-kon
22-07-2015, 11:42
Dokładnie tak.

jares
23-07-2015, 09:30
zależy jak kto zinterpretuje "założony" tulipan.

Z założonym tulipanem na T150-600 w pozycji spoczynkowej (odwróconej) wejdzie.
Z założonym tulipanem jako osłoną wychodzącą przed soczewkę nie wejdzie.
Wreszcie konkretna odpowiedz. Dzieki.

burton
24-07-2015, 09:26
Wreszcie konkretna odpowiedz. Dzieki.
Każda wcześniejsza odpowiedz była prawdziwa i konkretna. To Twoje pytanie było nie do końca konkretne - sprecyzowane :)

jares
24-07-2015, 09:42
Lowepro flipside 400AW juz na moim wyposażeniu . Nikon D5200 miesci sie bez problemu z Tamronem 150-600 , tulipan w wersji spoczynkowej -odwrócony .Wygospodarowałem też miejsce na drugie body , uchwyt statywowy do Tamrona 150-600 oraz 4 dodatkowych obiektywów. Ogólnie plecak super ale jest cos z czego nie jestem zadowolony - mocowanie do statywu . Praktycznie mozna do niego zamocowac jakis malutki i lekki statyw . Próbowałem podpiąc swego Slika PRO 500DX i niestety gabarytowo i wagowo stanowczo za duży do tego mocowania .

madebyzosiek
02-10-2015, 14:08
Odkopię trochę temat. Poszukuję plecaka pokroju Lowepro Flipside Sport 10l AW., małego, lekkiego i pakowanego od pleców. Kupiłbym chętnie wymieniony przeze mnie, ale w wersji niebieskiej jest nie do dostania (oprócz kilku sklepów, w których kosztuje absurdalnie dużo). Czy znacie może plecaki, pakowane od pleców bez dostępu tylnego, podobnej wielkości i jakości? Pozdrawiam!

nikoniarz
02-10-2015, 15:30
Wydaje mi sie, ze wszystkie Flipsajdy od Lowepro sa tego typu. Nie tylko wersja Sport. Takze może znajdziesz cos ciekawego. Ja od siebie dodam, ze wg. mnie Flipside Sport 10l AW jest wart obecnych cen. To naprawde super plecak.

koniksk
17-09-2019, 11:05
Odkopię temat :) Też szukam czegoś na plecy, na wyprawy w góry. Mam taki duży plecak foto i stwierdzam, że szkoda kręgosłupa, więc jednak coś górskiego by się przydało, z opcją wrzucenia sprzętu luzem, bądź w pokrowcach. Z reguły i tak mam aparat na szyi lub w torbie biodrowej i tylko podczas cięższych momentów chowam do plecaka. Szukam czegoś co ma dwie komory i przede wszystkim wygodnie się nosi. Cena tak do 300 zł ale jak będzie taniej, to też rozważę :) Potrzebuje tam wrzucić D600, 24-120, 80-200 i ew 50. Ponieważ moje wyprawy są raczej amatorskie, rzeczy "niefoto" nie noszę dużo. Poza tym wolę mieć kilka różnych toreb czy plecaków niż jeden do wszystkiego i na razie potrzebuję czegoś mniej profi, na spróbowanie. Dzięki :)

grocho
17-09-2019, 14:33
ja kupilem ostatni Genesis Denali, plecak jest dosyc pakowny, a na rzeczy foto masz jakby oddzielna skladana komore, ktora trzyma sie na rzepach w srodku (ale masz normalnie dostep do niej od zewnatrz), mam w niej to co w stopce plus dwa filtry i ladowarke i jeszcze jakas stalka by sie zmiescila. Scianki w tej komorze sa dosyc grube, wiec przypadkowo cos uszkodzic sie raczej nie da. Duzo paskow, regulacji itp, ma stelaz i jest wygodny. Te komore mozesz w kazdej chwili calkiem wyjac i masz zwykly plecak w gory. Kosztowal bodajze 230zl

tutaj masz recenzje tego plecaka

https://foto-tip.pl/pl/blog/recenzje/plecak-genesis-denali-recenzja

koniksk
17-09-2019, 15:09
Dokładnie o niego chciałem pytać :)

grocho
17-09-2019, 15:21
nie powiem Ci jak on sie bedzie jakosciowo zachowywal i czy wytrzyma np 2 lata, bo sam go mam od czerwca, ale poki co jest spoko, i w tej kasie nic lepszego (uniwersalnego) znalezc nie moglem

tbogdanowicz
17-09-2019, 15:42
A czy jest możliwość przymocowania statywu, w dodatku takiego trochę większego? Jak idę na zdjęcia kilka godzin, to zwykle ze statywem i nszenie go w ręku nie jest szczytem komfortu.

grocho
17-09-2019, 15:52
tak, albo na boku tak jak jest termos na zdjeciu w tej recenzji, albo od przodu tymi rozpinanymi paskami mozna scisnac, tyle ze trzeba go bedzie odpinac zeby sie dostac do przegrodki z aparatem

https://www.fotomaniak.pl/wp-content/uploads/fotomaniak/2017/07/genesis-denali-wielozadaniowy-plecak-fotograficzny-w-sprzedazy.png

tyle ze ja mam statyw taki zwykly Velbona, nie zagwarantuje ze wiekszy sie bedzie dobrze trzymal

tbogdanowicz
17-09-2019, 16:08
Takie coś nie bardzo zdaje egzamin. Statyw noszony poziomo potwornie przeszkadza podczas przemieszczania się wśród ludzi, między krzewami, czy w węższych miejscach w górach. Przerabiałem to.
Boczne kieszenie się nie nadają, bo są z siatki i zaraz się porwą.

madebyzosiek
17-09-2019, 17:25
Ja po kilku latach od odkopania tego wątku plecaków mam już kilka do różnych celów. Plecak górski - Lowepro Flipside Trek 450 lub mniejsze wersje (350, 250) jak dla kogoś jest za duży/drogi. Świetny, pakowany, bezpieczny dla sprzętu i wygodny. Polecam.

tbogdanowicz
17-09-2019, 17:49
Mam Lowepro Fastpack 350, ale ostatnio paskudnie przeciąłem go blachą blatu na którym go postawiłem.
Okazało się, że blat był uszkodzony i jak przesuwałem plecak, to rozciął materiał jak skalpel :-(. Ma to wpływ głównie na wodoodporność i estetykę, ale i tak ostatnio rozglądałem się za czymś z mocowaniem statywu i większą częścią na rzeczy niefotograficzne (kieszeni na laptopa nie potrzebuję). Teraz mam argument do przekonania żony że zakup jest konieczny :-).

koniksk
23-09-2019, 15:40
Mógłby mi ktoś podać jaka jest grubość (głębokość) tego plecaka na górze i na dole? Z opisu wynika, że max. to 27 cm, a to jest dość dużo. Ja mam Vanguard Up-Rise 48 i jak dla mnie on jest duży. Ten coś czuje, że nie jest dużo mniejszy, może chociaż będzie lżejszy i lepiej pas biodrowy zastosowany.

koniksk
27-09-2019, 10:56
A Naneu K3 nada się, zmieści z się aparat z podpiętym 80-200?

nimnull
27-09-2019, 15:21
Szczerze odradzam Naneu K3, miałem kiedyś podobny model od tego producenta - moim zdaniem bardzo źle rozłożony jest ciężar. Zamieniłem na Lowepro Flipside 400 - i to jest to.
Pozdrawiam Mirek

marti5
27-09-2019, 19:01
Zamieniłem na Lowepro Flipside 400 - i to jest to.

Potwierdzam, po długich tygodniowych dywagacjach zdecydowałem się na Lowepro Flipside 400AW II i jestem bardzo zadowolony :-)

koniksk
28-09-2019, 13:14
Ja wiem, że on jest fajny ale to plecak typowy na sprzęt i nic więcej chyba. A ja zastanawiam się też żeby mieć i na inne rzeczy, przydatne przy łażeniu po górach. Mierzyłem nawet jakiegoś Deutera w sklepie i bajka.

kwasniak
28-09-2019, 14:13
Czy może ktoś potwierdzić do plecaka Lowepro Fastpack 250 wejdzie D7500 z podpiętym N70-200 + S17-50 ? Czy celować w 350. Plecak na codzienne spacery 7-10km po lesie i obawiam się że 350 może być za duży.

Kojocisko
29-09-2019, 14:01
Już dawno nie mam Fastpacka, ale obstawiam 350tkę (miałem). I nie jest to bardzo wygodny plecak na 10km po lesie. Ma bardzo prościutki układ nośny. Choć z małym obciążeniem nie ma to może dużego znaczenia. Korpus z obiektywem będziesz mieć na pasku (polecam serdecznie Capture).

anj
02-10-2019, 09:57
Z reguły i tak mam aparat na szyi lub w torbie biodrowej i tylko podczas cięższych momentów chowam do plecaka. Szukam czegoś co ma dwie komory i przede wszystkim wygodnie się nosi.

Do takiej konfiguracji po wielu latach używania Lowepro Photo Sport 300 zmieniłem go na zwykły trekingowy Deuter Trail 30 i jestem bardzo zadowolony. Na obiektywy mam neoprenowe osłony i chowam je luzem. Wyjmowanie jest bardzo proste bo plecak ma komorę przednią otwieraną od dołu na zamek. Aparat w kaburze na klatce piersiowej tak jak u Ciebie rzadko ląduje w plecaku, zwykle jak mocno pada, albo na ferratach. Deuter ma system nośny lepszy niż plecaki fotograficzne a i miejsca na rzeczy nie foto jest zdecydowanie więcej. Można do niego zamocować czekan, zmieści raki, ma uchwyty na kask, więc na krótsze wypady zima tez się nada.

Umbra
02-10-2019, 10:33
Ja wiem, że on jest fajny ale to plecak typowy na sprzęt i nic więcej chyba. A ja zastanawiam się też żeby mieć i na inne rzeczy, przydatne przy łażeniu po górach. Mierzyłem nawet jakiegoś Deutera w sklepie i bajka.

Ja mam Whistlera 450 AW I i jest całkiem ok, choć to cały czas pewien kompromis. Najlepiej byłoby chyba dorwać jakiś kompakt i zwykły plecak trekingowy 30-35l.

nikoniarz
02-10-2019, 12:04
Whistler to za duży wór. Sam posiadam wersję 350AW. Na rower nie potrzebuję tyle sprzętu, więc chętniej sięgam po Photo Sport 200AW II. Co ciekawe, kiedyś woziłem w nim lustrzankę. W sumie nie tylko woziłem, bo poza rowerem zabieram go również na piesze wędrówki. Ale mimo wszystko ciągłe zdejmowanie plecaka by wyciągnąć aparat z komory foto jest upierdliwe. Problem w moim przypadku rozwiązałem idealnie- małe bezlustro i Lowepro Dashpoint przypięty do pasa naramiennego, lub jeśli komuś nie przeszkadza- do pasa biodrowego. Taki zestaw można połączyć chyba z każdym plecakiem jaki sobie wymyślimy. Wszystko jest pod ręką i zwyczajnie zachęca do używania https://www.qatarliving.com/items/cameras/brand-new-lowepro-dashpoint-20-camera-pouch-slate-gray

tomek293
22-01-2020, 14:18
mam lowepro Photo Sport 200AW za 230+kw do sprzedania/zdublowany prezent - nowy https://www.olx.pl/oferta/plecak-lowepro-photo-sport-200-aw-CID99-IDD3jvZ.html
- używam i sobie chwale