Zobacz pełną wersję : Leica M Monochrom Typ 246
http://us.leica-camera.com/Photography/Leica-M/LEICA-M-MONOCHROM2/
Sample:
http://us.leica-camera.com/Photography/Leica-M/LEICA-M-MONOCHROM2/Images
Kadry są ładne, ale czarnobiałość wygląda jakos jednolicie, nie podoba mi się to.
Nie jestem pewny, czy ten aparat będzie miał aż takie wzięcie wśród Nikoniarzy, żeby zasługiwał na osobny wątek zamiast przypięcia tej informacji w dotychczasowym o Leikach.
Natomiast tutaj link do - jak zwykle - merytorycznej i stojącej na wysokim poziomie dyskusji pomiędzy tymi, którzy kiedyś raz widzieli na własne oczy aparat L a tymi, którzy znają kogoś, kto aparat L miał:
http://www.optyczne.pl/8322-news-Leica_M_Monochrom_%28Typ_246%29.html#komentarz
cz4rnuch
01-05-2015, 08:06
Skoro własnego wątku dorobiła się nawet touchlessowa apka od Sony to właściwie czemu nie :)
...Natomiast tutaj link do - jak zwykle - merytorycznej i stojącej na wysokim poziomie dyskusji pomiędzy tymi, którzy kiedyś raz widzieli na własne oczy aparat L a tymi, którzy znają kogoś, kto aparat L miał:
http://www.optyczne.pl/8322-news-Leica_M_Monochrom_%28Typ_246%29.html#komentarz
Dzięki, rzeczywiście całkiem zabawna dyskusja :mrgreen:
Kadry są ładne, ale czarnobiałość wygląda jakos jednolicie, nie podoba mi się to.
Bo to jest...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/aNUJKn-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img911/3688/aNUJKn.jpg)
;)
A tak na powaznie to na optycznych jak zwykle jakas g*wnoburza o niczym... ;)
Leica M Monochrom Typ 246 osobny wątek?
"Nie wiem czy komukolwiek jest to potrzebne" :twisted:
Pozdr.
hostman22
01-05-2015, 13:05
ja bym poczekał na testy w stosunku do poprzednika. Produkt ciekawy, ale czysto rozsądkowo wolę ciułać na M-P i później bawić się suwakami ;).
ja bym poczekał na testy w stosunku do poprzednika. Produkt ciekawy, ale czysto rozsądkowo wolę ciułać na M-P i później bawić się suwakami ;).
Leica i rozsądek ?! Można ją kochać lub nie rozumieć ;) W najgorszym przypadku inwestować z wyrachowaniem w limitowane wersje :)
Tak poważnie to gdyby nie ceny tego sprzętu, zadowolonych użytkowników było by znacznie więcej. Moja M9 była aparatem, którym fotografowanie sprawiało mi najwięcej przyjemności w cyfrowych czasach.
Leica i rozsądek ?!
Wbrew pozorom to się nie musi wykluczać;-)
Tak poważnie to gdyby nie ceny tego sprzętu, zadowolonych użytkowników było by znacznie więcej.
Szczerze? Nie jestem przekonany. Bo ilu zrezygnowałoby z 15 klatek na sekundę, ISO powyżej 640 czy 800 (mówię o m9), autofocusa i pięćdziesięciu jego pól, baterii na której można zrobić półtora tysiąca zdjęć, ładnego wyświetlacza lcd, krótszych czasów, synchronizacji i tych wszystkich ważnych rzeczy, o których wszyscy na około piszą? I to w imię czego mieliby rezygnować? Wyśmiewanej, niemierzalnej "plastyki" zdjęć?
Wbrew pozorom to się nie musi wykluczać;-)
Szczerze? Nie jestem przekonany. Bo ilu zrezygnowałoby z 15 klatek na sekundę, ISO powyżej 640 czy 800 (mówię o m9), autofocusa i pięćdziesięciu jego pól, baterii na której można zrobić półtora tysiąca zdjęć, ładnego wyświetlacza lcd, krótszych czasów, synchronizacji i tych wszystkich ważnych rzeczy, o których wszyscy na około piszą? I to w imię czego mieliby rezygnować? Wyśmiewanej, niemierzalnej "plastyki" zdjęć?
Ja wiem, że było by nas więcej. Ludzi, którzy świadomie wybrali by taki sprzęt, którym nie straszne manualne ostrzenie dalmierzem i dla których większość wymienionych przez Ciebie "dobrodziejstw" to zbędne rzeczy. Natomiast dla tych, dla których Leica jest tylko pretekstem do wyładowywania swoich frustracji niech będą inne fotoaparaty, które spełniają ich potrzeby ;)
Gdyby nie ceny, ja bym miał juz od dawna.
I na pewno bym był zadowolony, bo do szczęścia w sumie niewiele potrzeba...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.