PDA

Zobacz pełną wersję : Logo



NegLTD
28-04-2015, 09:18
Ktoś z was się orientuje jak jest z zarejestrowaniem logo ze stoków jako znak towarowy (trade mark)?

rejestraja ma na celu licencjonowanie nazwy i loga na zasadzie franchize.

temat wydaje mi się trochę śliski. Autor nie powinien mieć pretensji bo za grafikę zapłaciłem, natomiast kolejne osoby kupując tą samą grafikę kupują mój znak towarowy.

Ktoś ma doświadczenie w tej kwestii?

RobertMiernik
28-04-2015, 09:25
musiałbyś ją raczej kupić do wyłącznego użytku, więc średnio

NegLTD
28-04-2015, 09:41
"The Stock Files may not be used, in part or in whole, as a trademark or service mark, nor may you claim any proprietary rights of any sort in the Stock Files, or any part thereof."

lipa :( będzie trzeba samemu logo zrobić :)

frostic
28-04-2015, 18:33
Tak na przyszłość:

T M chroni Twoje prawa w minimalnym stopniu. Jeśli chcesz mieć 100% pewności zrób R-kę.

R to w pełni chroniony prawem znak towarowy, wymagający wcześniejszej rejestracji - czyli moc takiego oznaczenia jest spora. Są koszty ale warto.
T M może koło logo postawić sobie każdy i jest to tylko takie ostrzeżenie, że właściciel będzie w razie naruszenia bronił swojego znaku. Może to robić zarówno na podstawie prawa autorskiego lub na podstawie przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Ciężki temat do wygrania...

NegLTD
28-04-2015, 21:19
Tak na przyszłość:

T M chroni Twoje prawa w minimalnym stopniu. Jeśli chcesz mieć 100% pewności zrób R-kę.

R to w pełni chroniony prawem znak towarowy, wymagający wcześniejszej rejestracji - czyli moc takiego oznaczenia jest spora. Są koszty ale warto.
T M może koło logo postawić sobie każdy i jest to tylko takie ostrzeżenie, że właściciel będzie w razie naruszenia bronił swojego znaku. Może to robić zarówno na podstawie prawa autorskiego lub na podstawie przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Ciężki temat do wygrania...

Koszty nie są duże w 500-1000 powinienem to zmieścić tylko jeszcze muszę się w ten temat wgłębić. O erkę i licencjonowanie loga mi chodzi bo to fajny sposób na przerzucanie kosztów pomiędzy spółkami, a docelowo franczyzzowanie biznesu- lepszy niż faktura na lewą usługę jak to niektórzy oszuści podatkowi robią :P

frostic
29-04-2015, 11:16
Koszty nie są duże w 500-1000 powinienem to zmieścić tylko jeszcze muszę się w ten temat wgłębić. O erkę i licencjonowanie loga mi chodzi bo to fajny sposób na przerzucanie kosztów pomiędzy spółkami, a docelowo franczyzzowanie biznesu- lepszy niż faktura na lewą usługę jak to niektórzy oszuści podatkowi robią :P

No to teraz wszystko jasne.
Wymądrzałem się bo pisałeś o T M a to nie było za bardzo dla Ciebie ;)

freefly
29-04-2015, 22:59
Koszty nie są duże w 500-1000 powinienem to zmieścić tylko jeszcze muszę się w ten temat wgłębić. O erkę i licencjonowanie loga mi chodzi bo to fajny sposób na przerzucanie kosztów pomiędzy spółkami, a docelowo franczyzzowanie biznesu- lepszy niż faktura na lewą usługę jak to niektórzy oszuści podatkowi robią :P

Koszty zgłoszenia zależą od ilości klas towarowych. Do trzech klas 400 PLN za każda następną 450. To tylko w procedurze krajowej. Wszystko zależy ile asortymentu znak ma chronić. Przy dziesięciu rodzaju towarów lub usług zapłacisz ponad 3500 PLN. Ale to pewnie wiesz.

NegLTD
30-04-2015, 10:11
Freefly- nie chodzi o towar tylko logo spółki.

freefly
30-04-2015, 10:54
Freefly- nie chodzi o towar tylko logo spółki.

Masz dwie możliwości zastrzec logo jako znak graficzny, co daje Ci tylko to, że sama forma graficzna będzie chroniona, bez odniesienie do nazwy lub uzyskać ochronę samego słowa/nazwy.
Na ochronę znaku graficznego w połączeniu z danym słowem stać tylko tych bogatszych, chociażby ze względuna to, o czym pisałem wcześniej. Nie wiem jaką ochronę chcesz uzyskać.