PDA

Zobacz pełną wersję : Filmowanie z SB-500



kosmitek
27-04-2015, 08:53
Witam
Myślę o doposażeniu drugiego aparatu D5100 w lampę. Przydała by się do niego lampa błyskowa jak i lampa do filmowania. Co powiecie o SB-500? Jest sensowna jako oświetlenie do filmowania np. wesel? Czy te trzy diody są wystarczająco mocne? Wiem, że używa się paneli z kilkudziesięcioma diodami ale może to rozwiązanie daje radę w jakimś sensownym stopniu. Ciekawy jestem ogólnie opinii na jej temat także tych związanych z jej możliwościami błyskowymi.

Maciek N
27-04-2015, 10:17
filmowania wesel? Napisz konkretnie co chcesz osiągnąć. Filmujesz zawodowo czy chcesz nagrać kilka ujęć znajomym?
Te ledy w lampie nadadzą się do lekkiego doświetlenia pierwszego planu pod warunkiem że przykleisz tam jakiś filtr który zmiękczy to światło. Od biedy mogą być nawet jakieś serwetki lub chusteczki higieniczne ale to tylko mało estetyczna proteza.
W 99% nie zastąpią profesjonalnych lamp które należy użyć przy takich produkcjach. Sale weselne w Polsce są zazwyczaj słabo oświetlone ponieważ wolimy bawić się w półmroku.
Cała sztuka polega na tym żeby rozstawić światło które nie popsuje klimatu a umożliwi filmowanie.
Temat rzeka. Chyba nie o to pytasz więc nie będę się produkował.