PDA

Zobacz pełną wersję : Samsung Nx 3000, Nx 300, Sony A 5000 jakie różnice



ramba
26-04-2015, 22:39
Który aparat wybrać do fotografii w dzień i w nocy i do kręcenia filmów tak żeby był uniwersalny.
Jak jest z stabilizacja obrazy
Byłem dziś w dwóch sklepach RTV ERO AGD to mrowiono mi że najlepszy jest samsung nx 3000 a sony jest fajnie wykonany ale kiepskie ma szkła
W Media Market tylko sony a5000
W Saturnie nx 3000 nie 300
Jak to jest

Miałem przez 3 miesiace Fuji x-s1 fajny apart lecz za wielki

Panerai
26-04-2015, 22:54
Ramba - wyciągając wnioski z treści Twojego wpisu ... to może napisz jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup ?!

ramba
26-04-2015, 23:12
do 1600zł

puch24
26-04-2015, 23:25
NX300 jest moim zdaniem sporo lepszym aparatem od NX3000, ale NX3000 jest sprzedawany z ciekawszym obiektywem.

ramba
26-04-2015, 23:28
Dlaczego nx 300 jest keprzy niz nx 3000 i co to za ciekawy obiektyw

Panerai
26-04-2015, 23:30
Ramba. Odezwij się jak wytrzeźwiejesz :)

ramba
26-04-2015, 23:32
Przepraszam za literowki , pisze z tabletu

puch24
26-04-2015, 23:45
Dużo by pisać. Lepszy ekran, ekran dotykowy, skuteczniejszy AF, więcej funkcji. Poszukaj w wątku NX300, tam są odpowiedzi. NX300 jest starszy, ale to wyższy model i lepiej wyposażony.
Za to NX3000 sprzedawany jest z nowszym obiektywem Power Zoom 16-50, który ma odczuwalnie szerszy kąt widzenia, jest mniejszy i lżejszy, wygodniejszy.
Proponuję, byś ściągnął instrukcje obsługi, przeczytał, dowiesz się wszystkiego o aparatach przed zakupem. Zawsze tak robię, potem nie ma niemiłych niespodzianek.

DarekK D5000
27-04-2015, 21:46
Jak byłeś w galerii katowickiej to zamiast do euro, mogłeś piętro niżej zapytać w fotojokerze. Mają większe pojęcie niż "punktciarze" z euro :)
Nx300 miło wspominam, używałem z 30mm f/2, ale głównie w dzień. Nie przekraczałem iso400. Na iso800 piersze oznaki "paćki", powyżej silne odszumianie. Taki typowy samsungowy obrazek - gładki i kolorowy. Nx3000 ma jeszcze silniejsze odszumianie. Jest modelem niższej klasy i powstał w czasie zapotrzebowania rynku aparat do selfi. Ogólnie z w/w nx300 i zbieraj na naleśnik.

ramba
27-04-2015, 22:09
Byłem własnie w fotojoker w silesi powiedziano mi że tylko sony a5000 jest najleprzy , bardzo dobrze robi fotografie w nocy . Sasung nx 3000 to bee a 300 fajny ale lubi sie psuć
W fotojoker galeria żę mam wybrać nx3000 jest duzo nowczesnijeszy
A w media market
Odradzano mi takie aparaty i powiedziano mi że mam wybrać
Aparat SAMSUNG GALAXY Camera 2 robi takie same fotki jak samsung 3000
NIKON 1 J4 + VR 10-30 MM lub ten aparat

puch24
27-04-2015, 23:12
Sprzedawcy często mają interes w polecaniu określonych aparatów i na ich radach nie zawsze można polegać. Czasem też niewiele wiedzą o sprzedawanym sprzęcie. Raczej ich nie słuchaj. Galaxy camera to raczej niewypały, nie pakuj się w to.

Panerai
28-04-2015, 00:42
Sprzedawcy w MM (chyba po układach) mają prowizję od wciskania "najlepszego" sprzętu. Nie słuchaj tych głupot w marketach. Niniejsze forum jest bardziej techniczne niż fotograficzne. Ludzie sympatyczni. Poczytaj i wyciągnij wnioski !

puch24
28-04-2015, 01:10
Nie wiem jak jest teraz, ale parę lat temu znajomy, pracujący w sklepie fot opowiadał mi o konkursie na najlepszego sprzedawcę, organizowanym przez jednego z wielkich japońskich producentów czy może ich polskiego dystrybutora. Sprzedawcy mieli wtedy oczywisty intetes w zachwalaniu owej marki. Jak w tym dowcipie o lekarzach:
- Panie doktorze, na co to lekarstwo?
- Na Bahamy. Jeszcze tylko 72 recepty. ;-)

d90
28-04-2015, 07:58
Byłem pare dni temu w sklepie foto.
Baba kupowała d750 i n24-70. Na wycieczki - tak usłyszałem z rozmowy.

Sprzedawca polecał jakis filtr do zabezpieczenia szklA.
Najlepiej - mówił - nakręcany polaryzacyjny połówkę...
Tak. Tak podsłuchałem...


I nie mam pytań :)

MiGo
28-04-2015, 11:08
Byłem pare dni temu w sklepie foto.
Baba kupowała d750 i n24-70. Na wycieczki - tak usłyszałem z rozmowy.

Sprzedawca polecał jakis filtr do zabezpieczenia szklA.
Najlepiej - mówił - nakręcany polaryzacyjny połówkę...
Tak. Tak podsłuchałem...


I nie mam pytań :)
A ja chciałbym mieć problem tej "Baby" :)

puch24
28-04-2015, 12:55
Kto bogatemu zabroni? Istotne jest to, by być zorientowanym konsumentem i nie polegać na nieobiektywnych radach osób, które w ich udzielaniu mają interes.

ramba
29-04-2015, 11:04
http://www.valuebasket.pl/pl_PL/mainproduct/view/17422-AA-BN?AF=SKAPL
http://www.valuebasket.pl/pl_PL/mainproduct/view/18606-AA-BK?AF=SKAPL
Witam znazlem takie samsungi nx 300 z 16x50 dzwonilem do Sasunga Polska i powiedziano mi żę od tego sprzedawacy ralizują gwarancje

puch24
29-04-2015, 13:12
Jeśli tak, to fajnie. Model 300M różni się od 300 tym, że ma ekran odchylany całkowicie do góry, do robienia selfies. Nie był do tej pory dostępny w Polsce, ale na Zachodzie można go kupić w zestawie z PZ 16-50, w odróżnieniu od 300. Jeśli realizują gwarancję, to dobrze. To byłby chyba niezły zakup.
Wszedł do sprzedaży nowy NX500, z wieloma ulepszeniami, ale kosztuje 3 tysie.

d90
29-04-2015, 22:46
To o sprzedawcach było, nie o babie :)
WidziAl kto polaryzator połówkę ? No bo ja nie :)

puch24
29-04-2015, 22:49
A faktycznie! Przeczytałem niestarannie i automatycznie pomyślałem o szarej połówce (ND). Polaryzatora połówki rzeczywiście nie widziałem. ;-)

pierote
24-06-2015, 16:00
O nikt nic ciekawego nie napisze o Sonym A5000 :(
Ciekawe jak ta pelna matryca. Testów na razie nie ma.