PDA

Zobacz pełną wersję : Kaspersky i firma KGB



fumio
24-04-2015, 13:04
Witam,

Czy macie u siebie w firmach antywirusa Kaspersy i czy nie obawiacie się, że może coś być
"schowane" w nim? Bloomberg opisuje, że Kasperky ma kontakty z KGB i że coś tam kombinują.
Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Pozdr.

ekonet
24-04-2015, 13:22
Wszędzie może coś być. Ale od Kaspersky'ego od dawna trzymam się z daleka. Nie ufam Ruskim. ;)

!AGresT
24-04-2015, 13:25
U mnie (instytut wojskowy) właśnie zmienili Kasperskiego, na inny :)

freefly
24-04-2015, 13:41
Witam,

Czy macie u siebie w firmach antywirusa Kaspersy i czy nie obawiacie się, że może coś być
"schowane" w nim? Bloomberg opisuje, że Kasperky ma kontakty z KGB i że coś tam kombinują.
Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Pozdr.

Prędzej przekupiony pracownik wyniesie dane z firmy lub zainstaluje świadomie szpiegujący program, niż zrobi ktoś przez szpiegowskie oprogramowanie ukryte w legalnym oprogramowaniu.
A dzisiaj w mediach można napisać wszystko. Nie takie sensacje. Wystarczy zlecić i zapłacić autorowi lub wydawnictwu.

Kurtz
24-04-2015, 14:54
Prędzej przekupiony pracownik wyniesie dane z firmy lub zainstaluje świadomie szpiegujący program, niż zrobi ktoś przez szpiegowskie oprogramowanie ukryte w legalnym oprogramowaniu.

Nie zgodzę się. Takie kraje jak Chiny, Rosja, USA szpiegują przy wykorzystaniu niezwykle szerokiego spektrum środków, szczególnie inne kraje w ich rejonie. Akurat my najbardziej możemy obawiać się właśnie Rosji, ze względu na przeciwstawne interesy, później Chin, a na końcu USA. Tak samo jak mówi się, że większość urządzeń na rynek USA/Europejski produkowane przez Huawei jest naszprycowane malware i celowymi błędami, tak powszechnie wiadomo o powiązaniach KGB i Kaspersky Lab i zamieszaniu w sprawy szpiegostwa nie tylko gospodarczego.

Z tego co pamiętam, swego czasu instalowanie oprogramowania z Kaspersky Lab było oficjalnie zabronione w instytucjach państwowych i niektórych ważnych strategicznie firmach.

shaolin
24-04-2015, 15:14
Problemy pierwszego swiata...

freefly
24-04-2015, 15:16
Nie zgodzę się. Takie kraje jak Chiny, Rosja, USA szpiegują przy wykorzystaniu niezwykle szerokiego spektrum środków, szczególnie inne kraje w ich rejonie. Akurat my najbardziej możemy obawiać się właśnie Rosji, ze względu na przeciwstawne interesy, później Chin, a na końcu USA. Tak samo jak mówi się, że większość urządzeń na rynek USA/Europejski produkowane przez Huawei jest naszprycowane malware i celowymi błędami, tak powszechnie wiadomo o powiązaniach KGB i Kaspersky Lab i zamieszaniu w sprawy szpiegostwa nie tylko gospodarczego.

Z tego co pamiętam, swego czasu instalowanie oprogramowania z Kaspersky Lab było oficjalnie zabronione w instytucjach państwowych i niektórych ważnych strategicznie firmach.

A co to za szpiegowanie, o którym wszyscy wiedzą. I do tego ogromne nakłady finansowe idące w setki milionów związanych z przetwarzaniem tych niby ważnych ukradzionych danych. Dobry sposób dla wielu rządowych instytucji, żeby uzasadniać politykom budżety.

Kurtz
24-04-2015, 16:13
Idące w miliardy dolarów na zautomatyzowane przetwarzanie i analizowanie ogromnych ilości danych. Nigdy nie wiesz kiedy te dane mogą się przydać i o ile do USA mam jakieś tam zaufanie ze względu na interesy, to w Rosji, szpiegostwo państwowe i gospodarcze to jedno i to samo, bo największe firmy są bezpośrednio powiązane z państwem i służbami. Czy jest się czego obawiać czy nie - na to pytanie nie ma definitywnej odpowiedzi.

freefly
24-04-2015, 16:28
Idące w miliardy dolarów na zautomatyzowane przetwarzanie i analizowanie ogromnych ilości danych. Nigdy nie wiesz kiedy te dane mogą się przydać i o ile do USA mam jakieś tam zaufanie ze względu na interesy, to w Rosji, szpiegostwo państwowe i gospodarcze to jedno i to samo, bo największe firmy są bezpośrednio powiązane z państwem i służbami. Czy jest się czego obawiać czy nie - na to pytanie nie ma definitywnej odpowiedzi.

Skutek jest tylko taki i będzie w przyszłości, że zwiększą się jedynie wydatki na przetwarzanie danych z których nic kompletnie nie wynika.
A cenne dane nadal będzie się zdobywało w tradycyjny sposób. Płacąc tym, którzy mają do nich dostęp.

stachmuszel
24-04-2015, 19:46
Ależ tworzycie teorie spiskowe Panowie.

akustyk
24-04-2015, 20:56
Ruscy zli!
Polacy cacy!

nic nowego pod sloncem ;)

z antywirusow mam Outposta. tez ruski, po prawdzie. dawniej chetnie grywalem w Tetrisa. radzieckiego. nie modlilem sie nad tym, czy nie robili go agenci KGB ;)

WoWo
25-04-2015, 22:41
Ale po co sie tym martwic koledzy rosjanie to taki
fajny narod i wodke pija no po co panikoawac, jak
Przyjda to bedziemy sie martwic .niemcy nas obronia
no w nato jestesmy nie...

Władca Pixeli
26-04-2015, 07:04
U mnie (instytut wojskowy) właśnie zmienili Kasperskiego, na inny :)
Jeżeli to nie tajemnica wojskowa to na jaki?

eskimos
26-04-2015, 17:48
Jeżeli to nie tajemnica wojskowa to na jaki?

Obstawiam DrWeb albo Baidu :wink:

!AGresT
27-04-2015, 08:03
jaki?

ESET Endpoint Security. Taka nazwa mi się wyświetla przy komunikatach.

elanek
28-04-2015, 11:45
Ależ tworzycie teorie spiskowe Panowie.

Taaak!
http://www.pcworld.pl/news/400940/Szpieg.w.firmwarze.twardych.dyskow.html

freefly
28-04-2015, 13:41
Taaak!
http://www.pcworld.pl/news/400940/Szpieg.w.firmwarze.twardych.dyskow.html



Taaa...
Cytat:
"Pragnący zachować anonimowość pracownik NSA powiedział agencji Reutera, że Kaspersky idzie dobrym tropem, natomiast sama Agencja odmówiła komentarzy w tej sprawie."

elanek
28-04-2015, 14:32
W wielu miejscach piszą o tym. A Ty wierz w co chcesz :)
http://di.com.pl/cyberszpiedzy-infekowali-firmware-twardych-dyskow-czy-to-znow-nsa-51535

freefly
28-04-2015, 14:46
W wielu miejscach piszą o tym. A Ty wierz w co chcesz :)
http://di.com.pl/cyberszpiedzy-infekowali-firmware-twardych-dyskow-czy-to-znow-nsa-51535

Muszą o czymś pisać.
Dawno poszedłbym z torbami, gdybym polegał na informacjach z netu.

elanek
29-04-2015, 09:29
Muszą o czymś pisać.
Prasa musi pisać, szpieg musi szpiegować :). Każdy jakoś wiąże koniec z końcem na tym świecie.
Rewelacje Snowdena zostały jakiś sposób potwierdzone, a naiwnością byłoby nie wierzyć w szpiegowskie gierki w Internecie.

Dawno poszedłbym z torbami, gdybym polegał na informacjach z netu.
Jak większość ludzi prowadzących swój biznes.