PDA

Zobacz pełną wersję : Plener modelkowy 11-14 czerwca, Zamek w Tucznie



Jacek_Z
24-04-2015, 00:03
Dość długo zwlekałem z założeniem wątku, ale to przez pewne perturbacje (plany były inne - Kołobrzeg, zmieniłem ośrodek w ostatniej chwili, nie będą się rozpisywał o problemach).

Zapraszam na kolejny plener, na którym to będzie można pofotografować piękne modelki, w równie pięknych okolicznościach przyrody :) (oraz w zamkowych wnętrzach). Przy około 20 uczestnikach modelek zaproszę pięć, w tym jedną pozującą do aktu. Oczywiście w ekipie znajdą sie też makjażystki dbające o to by dziewczyny były profesjonalnie przygotowanie do sesji (i zgodie z Waszymi sugestiami)
Każda grupa (4 lub 6 fotografów - będą 2 opcje) będzie miała przez pół dnia modelkę tylko dla siebie. Do obiadu jedną, po obiedzie wymiana modelek między grupami i fotografujemy drugą. Tak więc w piątek 2 modelki, w sobotę 2 modelki, w niedzielę do obiadu - ostatnia, piąta.
Ten plan pracy się sprawdza, plenerów było sporo, system jest dopracowany i chyba najsensowniejszy.
Tłumaczę to wszystko tym, którzy mają chęć przyjechać, a jeszcze nigdy na takim plenerze nie byli. Sporo osób już jednak było i chyba sobie to chwalą, bo niektórzy są po raz drugi, trzeci, czwarty ... rekordzista (Marek) był na siedmiu plenerach.
Jeśli to jeszcze nie wystarcza za reklamę to napiszę parę oczywistości :) - atmosfera jest fajna. Jest i humor i jest też praca z modelką. Są osoby doświadczone, ale i są początkujący. Nie ma jakichkolwiek barier. Pomagamy sobie wzajemnie, podpatrujemy się, uczymy się. Są na mojej www recenzje po poprzednich plenerach. www.jjstudio.pl/photos.php?id=33 to link do ostatniego pleneru w Ciechocinku, a w menu można wybrać i inne plenery. Zachęcam do dołączenia do naszej "paczki". Ogłoszenia o plenerze pojawią sie też na FB i wyślę w newsletterze do uczestników warsztatów z Kustrą. Myślę, że może tym razem być sporo wyjątkowo dużo świeżej krwi ;) OK, trzeba przejść do konkretów:

1. Termin. Połowa czerwca, tzn 11-14.06.2015. Od czwartku wieczorem (zjazd uczestników przed kolacją, zakwaterowanie, podział na grupy, przydzielenie modelek na poszczególne dni, rozeznanie terenu itd) do niedzieli do obiadu. Z bardzo pracowitym piątkiem, sobotą (i połową niedzieli). Ciężka harówka ;)

2. Miejsce. Zamek w Tucznie www.zamek-tuczno.pl Okolica bardzo ładna, parki, jeziora, sam zamek też ciekawy (dostajemy do dyspozycji (tzn do sesji) wszystkie wnętrza i wolne pokoje. Jak będą chętni rozstawimy studio.

3. Modelki. Będą ;). Jedna do aktów, cztery do zdjęć w ciuszkach. Mam kilka fotomodelek na oku, nowe dla Was, ale jak to zwykle bywa wolę z tak dużym wyprzedzeniem nie podawać kto konkretnie będzie. Bo to tylko dziewczyny (jak to kobiety - zmienne są) i bardzo często nawet na tydzień przed imprezą jeszcze zachodzą zmiany. Na modelkę będzie przypadało 4 ... albo około 6 fotografów. Tzn będzie tak jak ostatnio. Na wniosek części z Was dałem możliwość pracy w grupach mało licznych (4 fotografów na modelkę), ale to się wiąże z tym, że koszt modelki na głowę fotografa jest wyższy (1,5x) od tego jaki jest w grupach, gdzie jest 6 (około) fotografów na modelkę. O dziwo na ostatnim plenerze była tylko jednak grupa "6" i kilka grup "4", widzę, że wolicie zapłacić więcej, a mieć mniejszą konkurencję ;) Chcę by plener był przystępny cenowo dla większej grupy fotografów i dlatego utrzymam opcję 6 na modelkę. Może uzbiera się taka grupa.
Oczywiście będą makijażystki, jak zawsze.

4. Cena. Tradycyjnie rozbijam na 2 części - za swój pobyt, płatne na miejscu płaci każdy 380 zł brutto (FV potrzebującym kwitka wystawia zamek), to jest od czwartku do niedzieli. 3 noclegi i komplet posiłków (czyli nie tylko śniadania, ale też obiady i kolacje). Druga część - czyli na ekipę - modelki, ich pobyt, wynagrodzenie itd - 305 zł (brutto) w przypadku gdy chcecie być przypisani do grupy 6 osobowej, lub 457 zł jeśli będziecie w grupie 4 osoby na modelkę.
Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych. Jak ktoś chce jedynkę - da radę, za dopłatą.
Można wziąć osobę towarzyszącą, opłaca ona tylko swój pobyt.
Może przyjadą forumowicze chcący porobić krajobrazy i poznać nas? Nie mam nic przeciwko temu.
Nie robiąc modelek płaci sie tylko za pobyt - czyli 380 zł.

Zapisy zbieram do połowy maja. I do wtedy wpłata części drugiej (305 lub 457 zł).

Czekam na deklaracje i pytania.


Lista, stan na 8.06.2015 godzina 10.30
(wpłata - wytłuszczony nick)

Marie - Mariola - Gdynia - grupa 4 fot
Katrina - Kasia - okolice Trójmiasta, Gdyni - grupa 4 fot
leon_gd - Leszek - Gdańsk - grupa 6 foto (ale jak trzeba to może dopłacić do 4)
young - Adam - Trójmiasto - grupa 4 fot
pdawid - Paweł - Gdańsk - grupa 6 foto
Riki - Ryszard - Gdańsk - grupa 6 foto
karvajalka - Jurek - Gdańsk - grupa 6 foto
smokwaw - Arek - Trójmiasto - grupa 6 foto

nikonista02 - Marek - Bydgoszcz - grupa 4 fot
nickt - Tomek - Bydgoszcz - grupa 4 fot

anita_wlo - Anita - Wrocław - grupa 6 foto (jak trzeba to dopłaci do 4)
piotrkora - Piotr - Wrocław - grupa 6 foto lub 4 - tak jak Anita

gustaw79 - Marcin - Ostrów Wlkp - grupa 6 foto (jak trzeba to dopłaci do 4) - tak jak Anita

kopeniek - Irek - Rybnik - grupa 6 foto

oper - Piotr - Warszawa - grupa 4 fot
Rozalinda - Agnieszka - Warszawa - grupa 4 fot
kashpir - Paweł - Warszawa - grupa 4 fot
Robert Miernik - Robert - Warszawa - grupa 6 foto
UFI - Jacek - Dziekanów Leśny (koło Warszawy) - grupa 4 fot

Anyth - Grzegorz - Rzeszów +1 od Roberta - grupa 6 foto

elvis185 - Arek - Włocławek - grupa 4 fot (od środy)
+ Gosia, żona elvisa - towarzysko

arieloza - Ariel - Chojnice - grupa 4 foto

prfoto - Przemek - Poznań - grupa 4 foto

anihil - Sebastian - Białystok - grupa 6 foto


2KC - Jurek - Bydgoszcz - towarzysko, na 2 dni, (50%)
passer - Jacek - Bydgoszcz - jak liczna grupa? - decyzja w ostatniej chwili (20%)
.:Gerard:. - Gerard - Monachium
+1 od Gerarda - towarzysząca
pinokio - Marek - Warszawa - jak liczna grupa? - decyzja w ostatniej chwili (20%)
TOP67 - Tomek - Wrocław - towarzysko, bez grupy - raczej nie
Carlos_lo - Karol - W. Brytania, lot - siedzi cicho
photofun - Piotr - Gdańsk - odpuścił
hesja - Sławek - Warszawa - grupa 6 foto - wypadł
Wilk325 - Tadeusz - Bydgoszcz - grupa 6 foto - wypadł

uwaga
chciałbym poznać imiona (robię identyfikatory) tych osób, po nicku których mam kropeczki .......
proszę w ogóle mi pisać o osobach towarzyszących, bo muszę określić ilość miejsc noclegowych!

photofun
24-04-2015, 10:50
No, w końcu termin, który mi pasuje!

Pierwszy na liście :)

Katrina
24-04-2015, 11:07
Ja tez jade! Zaraz puszcze przelew :)

Jacek_Z
24-04-2015, 11:22
Pierwszy na liście :)
Drugi :) Pierwszy był Kuba (cube), ale na FB (tylko nie wiem czy to się liczy? ;) ).
Czyli impreza nie będzie smutna ;)

O PW z FB mogę zapomnieć, więc chyba będę wpisywał tu sobie tych z którymi piszę na FB.
Jest już kolejna chetna - z warsztatów Kustry - Marta z Sosnowca.
Na FB ruch 5x większy niż tutaj.

EDIT Sorry - widzę tu też cos się dzieje. Kasiu - cieszę się. Kuba też jedzie. Będzie dobrze ;)

Dopiszę tu sobie jeszcze Przemka - prfoto . Niezła ekipa się kroi :)

TOP67
24-04-2015, 12:26
Ja też się zapisuję. Towarzysko.

Jacek_Z
24-04-2015, 12:48
:) oczywiście.

Marie
24-04-2015, 13:03
Ja też:))

Jacek_Z
24-04-2015, 13:05
:) Dopisuję z FB oper, nikonista02 (czyli Piotr i Marek ) :)

Carlos_lo
24-04-2015, 13:19
jakie lotnisko jest najblizej i dojazd? bedzie sprzet oswietleniowy i modyfikatory?


Sent from my iPhone using Tapatalk

oper
24-04-2015, 13:35
:) Dopisuję z FB oper, nikonista02 (czyli Piotr i Marek ) :)

Dopisz też od razu Rozallindę, pewnie tez pojedzie :) My do grupy 4-osobowej.

elvis185
24-04-2015, 14:09
To mam już plany na urlop czerwcowy :) potwierdzam uczestnictwo.

anita_wlo
24-04-2015, 14:28
Ja tez chętnie się wybiorę :)

TOP67
24-04-2015, 14:31
jakie lotnisko jest najblizej i dojazd? bedzie sprzet oswietleniowy i modyfikatory?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Poznań, Berlin, Bydgoszcz.

gustaw79
24-04-2015, 14:49
Yyyyyyyy to ja tego no... też przyjadę. Jacek wciągaj mnie na listę :-)

hesja
24-04-2015, 15:11
Jacku będziesz też szkolić czy tylko/aż focenie?

jakieś szkolonko z PS przy okazji planujesz?

Jacek_Z
24-04-2015, 20:14
bedzie sprzet oswietleniowy i modyfikatory?

Co do lotniska odpisał Tomek. Z Trójmiasta będą ludzie, z Bydgoszczy też (ja mam do zabrania modelki i stylistki, ale chyba nie ja jedyny będę z Bydzi), z Poznania chyba też, z Warszawy - mozliwe że też. To się okaże, mogę cie sukcesywnie informować i kontaktować z ludźmi w sprawie podwiezienia.

Sprzęt błyskowy zawsze zabieram (ze 2-3 lampy, wyzwalanie radiowe, tła papierowe 2,7m, flashmeter, kilka modyfikatorów - beautydish, softboxy), ale w praktyce to jak jest dobra pogoda i fajne miejscówki to wszyscy pracuja na zewnątrz, a nawet jak robią we wnętrzach to na świetle zastanym.
Jeśli znajdzie się pasjonat studia, błyskania - to nie ma sprawy, ma możlwość błyskania.
Niektórzy wspomagają się błyskaniem w plenerze, niektórzy zabierają lampy SB900 z parasolkami, czasami ktoś zabiera nawet lampy studyjne (oprócz tych co zabieram ja).
Sprzęt jest, naczęśiej jest niewykorzystany (marnuje się :)). Możliwości są.


Jacku będziesz też szkolić czy tylko/aż focenie?

jakieś szkolonko z PS przy okazji planujesz?Wykładów jako takich nie przewiduję, najwyżej jakiś wstęp do błyskania lampami studyjnymi, o ile znajdzie się kilku zainteresowanych błyskaniem w zamkowych wnętrzach/studiu, a ich wiedza będzie skromna i będa chcieli takiego wprowadzenia. Mogę uczestniczyć w sesji, podpowiadać. Praktyka.
Uczestnicy sa podzieleni na grupy, wszyscy sie bezproblemowo dzielą wiedzą. Więc jak ktoś jest poczatkujący to sporo się nauczy podpatrując i pytając. Z tym, że generalnie fotografuje się wykorzystując ekrany, niektórzy dopalają błyskiem.

Co do obróbki/PS. To duży problem. Bardzo często po plenerze jest całkiem niewiele zdjęć. I wynika to w dużej mierze z tego, że ludzie nie mogą udźwignąć tematu obróbkowo.
Kilka lat temu postanowiłem więc wprowadzić szkolenie z PS (plener w Wiktorowie). Wieczorem, po kolacji, bo od rana do kolacji (20.00) są sesje zdjęciowe i ludzie się nie oderwą od modelek. Czwartek wieczór odpada - ludzie jeszcze nie mają materiałów z sesji, ale co istotniejsze - jest wtedy wieczorek zapoznawczy. Cola light i te sprawy ;)
Teoretycznie w piątek i w sobotę wieczorem da się to poprowadzić. Ale to zależy. Niektórzy wolą się integrować dalej, niektórzy robią sesje w pokojach. Może kilka osób przedłoży nad te przyjemności warsztaty z obróbki - trzeba właściwie rozeznać temat. Wtedy w Wiktorowie nawet polowa przyszła na wykład, ale się urywali gdy za ścianą słyszeli imprezę. Mało kto dotrwał do końca. W efekcie w następnych latach odpuściłem zajęcia po kolacji.

Takich warsztatów obróbkowych na pewno bym nie prowadził ja. Co prawda 4 dni słuchałem Kustry, a i załatwiając salę skinny500 miałem okazje posłuchac i jego. Ale ... Tomek (TOP67) ma o obróbce sporą wiedzę i kiedyś na ten temat (tzn prowadzenia wykładu) zamieniliśmy parę słów.
Mogę z nim porozmawiać i zorientować się czy on chce pouczyć i jak by to w praktyce zrobić. Tomek jedzie na nasz plener, deklarował się (post wyżej), jedzie towarzysko. Czyli będzie miał czas ;)

Tomku, jak to widzisz?

piotrkora
24-04-2015, 21:18
Jacku mnie też dopisz , będe jechał z wrocławia

anita_wlo
24-04-2015, 21:41
O to tym razem z Wrocławia będzie większa ekipa :)

piotrkora
24-04-2015, 22:15
Tak wrocław kontra reszta Polski

gustaw79
25-04-2015, 07:00
Ja też "prawie" że z Wrocławia ;-)

kashpir
25-04-2015, 10:07
Bardzo dobry termin - melduję się :)

leon_gd
26-04-2015, 12:27
Hej !

Tradycyjnie zapisz i mnie.

pozdrawiam Leszek

hesja
26-04-2015, 20:55
no to odpuszczam....

pokazy lotnicze w Poznaniu :P

Jacku dopisz mnie proszę
a mam nadzieję, że mnie i Tadzia
do grupy 4modelkowej :)

Rozalinda
26-04-2015, 23:17
Dopisz też od razu Rozallindę, pewnie tez pojedzie :) My do grupy 4-osobowej.

Potwierdzam. O ile nic nie stanie na przeszkodzie, chętnie pocykam jakiegoś modela lub modelinkę ;)

wilk325
27-04-2015, 08:48
Jacku dopisz mnie proszę
a mam nadzieję, że mnie i Tadzia
do grupy 4modelkowej :)

Jadeja :)
tak więc poproszę na listę :)

TOP67
27-04-2015, 08:58
To jeszcze Adaś i cola light ;)

wilk325
27-04-2015, 09:20
To jeszcze Adaś i cola light ;)

ColaL to i bez Adasia będzie grana ;)

hesja
27-04-2015, 09:41
Lubię to! :)

pdawid
27-04-2015, 09:50
Proszę o dopisanie mnie do listy :)

RobertMiernik
27-04-2015, 10:01
Będzie ciekawie. Też jadę jeśli mi kalendarz dopisze...

UFI
27-04-2015, 10:02
Ja także poproszę. Do grupy "czteromodelinowej" ;)

anita_wlo
27-04-2015, 10:47
Numer konta do przelewu to taki jak rok temu? Czy są jakieś zmiany?

arieloza
27-04-2015, 11:28
Witam.Oczywiście dopisz mnie też Jacku.

Jacek_Z
27-04-2015, 13:12
Bardzo się cieszę, nie myślałem że będzie taki popyt :)
Teraz to nawet mam obawy, czy nie będzie za wielu chętnych :)
Mozna zrobić więcej grup i zabrać więcej modelek. Ale wtedy grupa zdoła "obskoczyć" 5 modelek, każda z grup nie zdoła focić modelki nr 6 czy 7 (o ile byłoby tyle grup).
Można zrobić grupy bardziej liczne, ale sporo osób chce małych grup - więc to odpada. Ba, wcześniej nawet myslałem o wersji by dać opcje grup 3 osobowych (ale to by była cena grupy 6 osobowej x2, czyli 610 zł).


Numer konta do przelewu to taki jak rok temu? Czy są jakieś zmiany?To samo.
Jak sporządzę listę to wyślę na PW i na FB do wszystkich dokładne info o koncie itd. Myślę, że to zrobię przed weekendem majowym albo zaraz po.

RobertMiernik
27-04-2015, 13:21
Będzie ciekawie. Też jadę jeśli mi kalendarz dopisze...

Zapomniałem dopisać, żeby mnie liczyć +1. Będzie nas dwóch.

anihil
27-04-2015, 13:22
Jacek_Z mógłbyś mnie dopisać do grupy 4 albo 6 osobowej. Dołączę do dowolnej grupy, gdzie brakuje kompletu osób :)

Jacek_Z
27-04-2015, 13:57
Zapomniałem dopisać, żeby mnie liczyć +1. Będzie nas dwóch.Będziecie fotografować (obaj) czy jak TOP - towarzysko?

RobertMiernik
27-04-2015, 14:06
Nie wiem, ją to raczej towarzysko ale z sześć zdjęć bym zrobił, więc dla spokoju ducha jako zdjęciowo.
Moje plus jeden czyli Grzegorz zdecydowanie fotograficznie.
Może więcej plusów będę miał, do końca tygodnia sam znać, bo ostatnio ich było plus trzy.

anita_wlo
27-04-2015, 16:04
To ja mam jeszcze jedno pytanie :P Jacku coś tam wspomniałeś o stylistce. Czy stylistka będzie układać fryzurki i ma własne stylizacje czy stylizacje to już we własnym zakresie zabieramy?

Jacek_Z
27-04-2015, 18:37
Polegajcie na sobie (i na tym co zabiorą dziewczyny). Przyjadą dwie makijażystki (prawdopodobnie te które znacie z Ciechocinka).
Wiem, że niektóre osoby (to głównie sa panie) zabiorą własne rekwizyty, robią zakupy w lumpeksach itd. Ale to potem używaja do własnych sesji, a nie dla ogółu uczestników. Po prostu chcą by ich zdjęcia się odróżniały od innych także stylizacją.
Jesli będzie duża frekwencja to poza dwiema makijazystkami wezmę fryzjerkę/stylistkę.

gustaw79
30-04-2015, 06:07
Jacku, wiem że z modelek ma wolny termin Kamila Predko. Planujesz ją zabrać? Sporo osób by się pewnie ucieszyło.

Jacek_Z
30-04-2015, 09:52
Tak. Mam takie plany :)
Ktoś jedzie przez Częstochowę?

eSPARROW
01-05-2015, 11:46
A będą jakieś noworodki do fotografowania? ;)
Dopisuję się + (na 50%) 1 osoba na doczepkę

Fryzjerka - bardzo na tak, makijażystki z Ciechocinka - rewelacja :)
Z tymi fatałaszkami to nie do końca tak. Sporo idzie prosto z garderoby, nie dam na plażę z patykami, szyszkami sukni za 800.
Za tymi z lumpa (to sporadycznie), trzeba się naszukać, wyprać to w specjalnych dezynfekujących płynach (modelka ubrana w smród, nie oddycha ;)
Do tego dochodzi amba - w Łebie ginęły majty, bluzki, gorsety - nie wszystko odzyskane :( Piękne, wartościowe kapelusze połamane, właścicielka płacze do dziś...
Trzeba do tego jakiegoś klucza.
Może wcześniej dobrać fatałaszki do modelek, ich rozmiarów, preferencji uczestników, wystroju wnętrz.
Wstępnie proponuję wypożyczanie i kaucję, bo inaczej nikt nie będzie pamiętał że i komu oddać i ile to warte w razie zniszczenia.
Mogę przygotować część ciuszków do ogólnego obrotu, mogę coś przerobić, uszyć, mam jakieś pióra, biżuty, gorsety, tiule,...
buty tylko swoje, w rozmiarze 39,40
Jakieś propozycje?

Jacek_Z
01-05-2015, 20:27
A będą jakieś noworodki do fotografowania? ;)
Jeśli jesteś w zaawansowanej ciąży to może będzie ;)


Może wcześniej dobrać fatałaszki do modelek, ich rozmiarów, preferencji uczestników, wystroju wnętrz.
Wstępnie proponuję wypożyczanie i kaucję, bo inaczej nikt nie będzie pamiętał że i komu oddać i ile to warte w razie zniszczenia.
Ja jestem za, ale doskonale zdajemy sobie sprawę, że to będzie trudne. Bo każdy ma inne preferencje, bo będą miejscówki w róznym stylu itd. Tak się staram dobrac miejsca plenerów by można było w tym miejscu zrobić coś róznego - tak by każdy mógł zrobić to co lubi. Więc ciuchy też powinny być różne. I dużo ich.
Zgromadzenie, zorganizowanie, zakupy ciuchów to jedno, ich zniszczenie to kolejna rzecz. Same problemy.


Mam problem, dylemat w jaką stronę pójść z plenerami. Czy dobrze jest tak jak teraz (4 fotografów na modelkę, makijażystka na 2-3 modelki), 1 modelka do aktu, zakwaterowanie (z posiłkami) w okolicach 130-150 za dzień? To daje kalkulację taka jak teraz - powiedzmy 380 pobyt i 450 za ekipę = 830 za plener.
Mam olbrzymi kłopot ze znalezieniem dobrych miejscówek w tej cenie. Mielibyśmy dużo więcej możliwości i ciekawe miejsca gdyby przeznaczać na to nieco ponad 200, do 250 zł za dobę. Tylko to oznacza cenę własnego zakwaterowania o 200-300 zł wyższą niż teraz, oraz dodatkowe około 100 zł więcej bo się zrzucacie na cenę pobytu ekipy. Czyli kalkulacja robi się mniej - więcej taka - 700 pobyt, 550 za ekipę = 1250 zł za plener.
Miejscówki to dla mnie duży problem, na tyle duży, że o ile jesteście skłoni wysupłać dodatkowy grosz to ja go wydam właśnie tam. Bo ja juz nie wiem gdzie robić te imprezy.
Czasami "podrzucacie" mi pomysł na miejscówki - ale one kosztują właśnie po 200 zł za dzień i to bez wyżywienia!

Dodatkowe osoby w ekipie - fryzjerka, stylistka - fajnie, ale to kolejne osoby do opłacenia - ich zakwaterowanie, wyżywienie, przyjazd i wynagrodzenie, każda osoba więcej to dodatkowo około 80 zł na głowę (1 osoba na 5 modelek to za mało, muszą być co najmniej 2). No i stylizacje - tu mamy kłopocik, bo zakupy na 5 modelek to taki koszt nie do oszacowania, ze zwrotami ciuchów jest problem, bo często (jak pisała Ewa) sa one sfatygowane, przybrudzone, z wypożyczaniem jest problem. Najlepiej zakupy w ciuchlandzie, ale ile na to przeznaczyć? Dodatki, biżuteria, paski, woalki, materiały, kapelusze itd itd. Dla kilku modelek na 3 dni sesji tak z 1.000 zł (czyli 50 od uczestnika).
Fryzjerka, stylistka, ciuchy to 200 zł od uczestnika - właściwie to kwota do przełknięcia (tak sądzę). Ale tak sumując np do aktualnej ceny 380+450+200=1030 zł. Ponad tysiąc za plener (a macie tez koszt własnego dojazdu)
Ja nie mam problemu by to zorganizować. Wolałbym nawet (co oczywiste) by wszystko było perfekcyjnie, ale nie wiem ile jesteście w stanie znieść finansowo. Czy przy ponad 1 tys za plener z 3 dniami sesji zdjęciowych jest OK czy nie, czy się ludzie nie wykruszą? Bo wiem, że dla kilku osób ten tysiąc to nie problem, ale nie jest tak dla wszystkich. A jak powybieramy miejscówki po 200 zł za dobę, weźmiemy fryzjerki, kupimy ciuchy, to plener wskoczy na pułap 1500 zł.

Czasami się zastanawiam nad 2 wersjami plenerów - tanimi, masowymi (zakwaterowanie jak w Wiktorowie, modelki wyłącznie ciuchowe, 2 makijazystki) i drogimi - miejscówka ponad 200 zł/doba, może 2 modelki do aktu, 2 ciuchowe, 2 makijazystki, fryzjerka, stylistka, zorganizowane stylizacje, mniej fotografów - 16. Ale ktoś zapłaci prawie 2 tys za imprezę?
Mogę wszystko podopinać na ostatni guzik, ale to się odbije na cenie pleneru.

Jak macie chęć to może sie teraz oskładkować o kolejne 50 zł więcej i będzie 1000 zł na zakupy ciuchów, wypożyczenie sukien i gorsetów (takie jakie były w Dworze Luboradza, mam kontakt) itd?
Co wy na to?

PS - mamy 23 chętne osoby, więc można powiedzieć, że klamka zapadła, plener się odbędzie. Nawet jak kilka osób wypadnie, to kilka chyba dojdzie i będzie tyle, ile trzeba. Info o wpłatach rozeslę na PW 3 maja, bo i tak w dni wolne banki nie robią przelewów. Wpłaty do 10 maja.

Podyskutujmy może o tych zakupach ciuchów, stylistkach, fryzjerce, miejscówkach i kosztach z tym związanych. Tak ogólnie, bym wiedział na przyszłość.
Może zrobić ankietę w nowym watku? (ale powinni odezwać się tylko zainteresowani)
Zrobię ankietę (anonimową) na plenerze i zobaczę jakie sa preferencje uczestników plenerów.

anita_wlo
01-05-2015, 22:32
Jacku ja o stylizacje pytałam, gdyż od dłuższego czasu coś tam sobie gromadziłam i nie chciałabym tego nadaremnie wozić. Myślę że w grupie w której będę coś z tego wspólnymi siłami stworzymy. Niestety tym razem nie będę wypożyczać innym ciuchów bo jest dokładnie tak jak Ewa napisała. Ciuchy nie wracają i trzeba robić dochodzenie gdzie są. Tak wydaje mi się że będę je miała na oku i pod kontrolą ;).
Tutaj http://www.oycowazagroda.pl/ i filmik https://www.youtube.com/watch?v=NtlIEWWwwUA pewna grupa fotografów organizuje plener i wynegocjowali cenę za weekend z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje) 200 zł. Nie jest to zamek ale też ciekawie wygląda ;)

Jacek_Z
02-05-2015, 00:39
Dzięki za pomysł na miejscówkę.

Ja się wcale nie dziwię temu, że jak same skombinujecie ciuchy, to chcecie by była one wyłacznie do waszych sesji. Każdy chce mieć zdjęcia odmienne od innych uczestników i swoje ciuchy to jest jedna z metod na taką odmienność.
Panowie może poszliby za przykładem Pań i też przywieźli coś - rekwizyty, ciuchy (bo swoje przywiozą Mariola, Ewa, Anita - to już wiem).

hesja
02-05-2015, 00:48
ja się chętnie dołączę do "rekwizytowych" grup i dopłacę właścicielce rekwizytów coś jak będzie trza :)
i tak zdjęcia obrobię gdzieś za... (patrzę na kolejkę) za rok :)

Jacek_Z
02-05-2015, 11:02
:)
O standardzie miejscówek wypowiadacie się w ten sposób, że nie bardzo wiem gdzie iść.
O Kręglu i Wiktorowie nie dyskutuję, tam było tanio. Natomiast o Łebie, Willa Meander usłyszałem, że "może być", ale są lepsze pensjonaty. No i to mi podcięło trochę skrzydła, bo uważam, że tam było bardzo dobrze.
Jeśli ma być standard jeszcze wyższy, to ... mamy problem.
Mam nadzieję, że większość po prostu chce mieć gdzie spać i żeby było czysto, a ważniejsze jest ... towarzystwo :) . I tak prawie nie przebywamy w pokojach, na co nam luksusy?

TOP67
02-05-2015, 11:27
W Łebie standard pobytu był bardzo dobry. Nawet dało się tam zrobić jakieś zdjęcia. Gorzej było z pogodą na plaży.
Bardzo fajnie było w Ciechocinku. Duży ogród i ta ruina obok. Ale mnie bardziej interesowały leżaki ;)

gustaw79
02-05-2015, 11:52
Jacku jestem w większości, najważniejsze że deszcz nie leci na przysłowiowy łeb, i jest czysto. Luksusy zostawmy szejką ;-)

RobertMiernik
02-05-2015, 12:02
Trzeci raz piszę ten głupi komentarz, jedyny plus jest taki, że za każdym razem jest krótszy...

Cena.
Plenery forumowe zawsze były bardziej towarzyskie niż fotograficzne. Ta formuła ma dwa aspekty. Po pierwsze starsi organizują pracę grup, pomagają mniej doświadczonym, a po drugie mają okazję się na spotkanie ze znajomymi.
Organizacja plenerów w dwa razy wyższej cenie, nie sprowadza się do lepszych noclegów. Jeśli miało by to być tylko tyle, to jest spora szansa, że mniej fotograficzna ekipa się wykruszy a wtedy padnie też część fotograficzna, bo jedna osoba nie jest w stanie poprowadzić czterech czy pięciu grup a sami 'nowi' nie ogarną tematu.
Jeśli plener za taką kasę ma mieć sens, to oprócz miejscówki muszą być modelki (a nie tylko ładne dziewczyny), oprócz wizażu musi być stylista i tona gratów, przede wszystkim musi być bardzo szczegółowo przygotowana wizja i każda sesja. Ogólnie okazuje się, że za 2k ciężko to zorganizować na rozsądnym poziomie i przydało by się 2,5 a może i 3...

Ciuchy.
Zakupy to imo słaby pomysł, nie jesteśmy stowarzyszeniem jakimś, które później będzie się spotykało i korzystało z tych gratów. Wypożyczalnia jest fajnym patentem i te gorsety były super.
Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zabranie swoich sprzętów. Nie wierzę, że fotograf nie ma 'torby modelkowej', z różnymi dodatkami. To, że giną - cóż, muszą jak dwadzieścia osób korzysta z czegoś to zapamiętanie i dopilnowanie wszystkiego jest niemożliwe. Przez półtorej roku woziłem za chłopakami ich czarną firankę. Teraz brakuje dwóch moich, wiem że prędzej czy później się znajdą, więc luz.
Na szczęście, żaden z moich gratów nie kosztuje więcej niż 50 zł, więc strata nieduża, zresztą na pewno prędzej czy później do mnie znów trafi. Inaczej sprawa by wyglądała, jakbym miał fanty za 800 zł pewnie, ale nie wierzę, że nie da się ich upilnować, przecież to nie 100 rzeczy po 800 zł tylko jakaś sukienka czy inny 'znaczny' sprzęt. Jeśli ktoś miał z tym ostatnio problem, to trzeba zgłosić, pomożemy. Na ostatniej kolacji zrobimy inwentaryzację i gwarantuję, że wszystko znajdziemy.

"Wyjątkowość zdjęć"
To jest najbardziej irytujący kawałek. Już drugi raz gdzieś tam z boku dotarły do mnie takie głosy, że to moje nie fotografuj. "Na szczęście" tylko o tym słyszałem, zawsze 'z drugiej ręki'.
Ludzie, to jest plener, jest dwudziestu fotografów, cztery czy pięć grup, z definicji dużo ludzi będzie miało podobne a może i takie same zdjęcia. Na takie wyjazdy przyjeżdżają ludzie, którzy chcą liznąć fotografię, dodać sobie do portfolio kilka ciekawych zdjęć i dobrze się bawić a nie realizować prywatne, tajne, artystyczne projekty.
Jeśli chcesz mieć swoje zdjęcie, zaplanowane, zrealizowane i dopieszczone tylko dla siebie, to kurcze NIE jedź na zlot dwudziestu fotografów.

Umówmy się i powiedzmy to wprost, to są wyjazdy dla początkujących, którzy chcą zobaczyć jak robić fajne zdjęcia i dla starych, którzy chcą po pierwsze pokazać to początkującym a po drugie spotkać się i 'pogadać'. To nie jest wypad, ustawiony dla konkretnego fotografa, który załatwi sobie czterech pomagierów (swoją grupę), komplet dziewczyn i będzie przez weekend realizował 'prywatne projekty' od których innym wara...


Podsumowując.
Cena - Wiktorowo to był trochę hardkor, ale wcale nie trzeba dużo lepszych warunków, żeby było ok. Nie istotny też jest standard pokojów a raczej standard miejsc, w których możemy fotografować. O ile w pokoju będzie ciepło i sucho, bez robali i tego typu zjawisk. To wystarczy zwykłe łóżko, nie pamiętam czy mi się telewizor zdarzyło włączyć, poza wieczorami kiedy siedzieliśmy przy muzyce.
Ciuchy - Zabierajmy swoje, jeśli jest problem z pilnowaniem ich i zwrotami - ostatniego dnia na kolacji umawiamy się na inwentaryzację i zbieramy wszystko w jednym miejscu 'odnajdując' swoje.
Niepowtarzalne zdjęcia - tego już komentować drugi raz chyba nie trzeba...

anita_wlo
02-05-2015, 12:03
Ja również uważam ze standard w Łebie był bardzo dobry. Jacku chyba większość lubi fotografować w plenerze to fajnie jak jest duży ogród i coś się w nim dzieje. Luboradza była świetna. Jeśli brak pogody to pozostają wnętrza i tutaj to chyba część z nas zwróci uwagę na rekwizyty które można wykorzystać, na podłogę, ściany, okna, drzwi, schody, krzesła, sofy, stoliki, stoły, lampki, łóżka ha ha ha.
Jeśli chodzi o mnie to tak jak napisałeś ważne aby było gdzie spać i czysto :D.

Jeśli chodzi o stylizacje to zamierzam zabrać tiulowe spódnice (mam białe i czarne) do tego gorsety. Jak komuś takie troszkę niecodzienne stroje pasują to możemy stworzyć jedną grupę ;)

TOP67
02-05-2015, 12:13
A ja zabieram ekspres do kawy :)

anita_wlo
02-05-2015, 12:14
"Wyjątkowość zdjęć"
To jest najbardziej irytujący kawałek. Już drugi raz gdzieś tam z boku dotarły do mnie takie głosy, że to moje nie fotografuj. "Na szczęście" tylko o tym słyszałem, zawsze 'z drugiej ręki'.
Ludzie, to jest plener, jest dwudziestu fotografów, cztery czy pięć grup, z definicji dużo ludzi będzie miało podobne a może i takie same zdjęcia. Na takie wyjazdy przyjeżdżają ludzie, którzy chcą liznąć fotografię, dodać sobie do portfolio kilka ciekawych zdjęć i dobrze się bawić a nie realizować prywatne, tajne, artystyczne projekty.
Jeśli chcesz mieć swoje zdjęcie, zaplanowane, zrealizowane i dopieszczone tylko dla siebie, to kurcze NIE jedź na zlot dwudziestu fotografów.

Umówmy się i powiedzmy to wprost, to są wyjazdy dla początkujących, którzy chcą zobaczyć jak robić fajne zdjęcia i dla starych, którzy chcą po pierwsze pokazać to początkującym a po drugie spotkać się i 'pogadać'. To nie jest wypad, ustawiony dla konkretnego fotografa, który załatwi sobie czterech pomagierów (swoją grupę), komplet dziewczyn i będzie przez weekend realizował 'prywatne projekty' od których innym wara...


Niestety tak jest. W Łebie ciągle ktoś kogoś wyganiał. Bo to nie twoja grupa i nie twój pomysł więc nie życzymy sobie abyś pstrykał zdjęcia. Ja nikogo nigdy nie wygoniłam za to sama została pogoniona i to z piorunami w oczach. To w sumie jest kolejna kwestia do ustalenia i najlepiej chyba to wyjaśnić na samym początku. Wiadomo, jak jest jedna wizażystka i umalowana jest jedna modelka to dzieje się tak że większość z nas przyłączy się do tej grupy. To ja kto właściwie ma być?


A ja zabieram ekspres do kawy :) Myślisz że zmieści się do bagażnika? :P

Marie
02-05-2015, 12:18
A ja zabieram ekspres do kawy :)

Tomku, chciałam kliknąć "Lubię to", ale nie ma tej opcji:))

RobertMiernik
02-05-2015, 12:25
O ile opcję, "To nie Twoja grupa" jestem w stanie zrozumieć jeśli, ktoś zapłacił za 4 osobową a nagle się okazuje, że cały dzień grupa jest 12 osobowa.
Tak naprawdę, to jest to problem tylko przy błyskaniu. Inna sprawa jeśli ktoś sobie robi sesję w plenerze i gapowicze nie przeszkadzają (Gerard robi na 200mm, nikomu nie przeszkadza ;P).

hesja
02-05-2015, 14:11
Zaraz zaraz bo czegoś nie kumam. Bywało tak że ktoś kogoś przeganial z racji swoich priv pomysłów? Jak tak to to jest mega bez sensu i stawia pod znakiem zapytania mój przyjazd. Niepotrzebne ciśnienia. Generalnie wszystko co napisał Robert to ja się obiema podpisuję! :) dokładnie tak myślę też

TOP67
02-05-2015, 14:33
Do pewnego stopnia to rozumiem. Wyjazdy Jacka mają bardziej charakter pleneru niż warsztatów. Nie ma wykładów i prowadzącego, który ustawi modelkę i każdy pstryka. Jacek dostarcza miejsce i modela na pół dnia dla każdej grupy. Jak się grupa dogada, to ich sprawa. Każdy może wziąć modelkę na godzinę, albo mogą pstrykać razem. Niektórzy mają sprecyzowane pomysły, do których przywożą gadżety i płacą za mniejszą grupę, żeby je spokojnie zrealizować. A czasami jest więcej obserwatorów niż członków grupy. Zwłaszcza przy akcie jest to uciążliwe. Myślę, że nie chodzi o kopiowanie pomysłu, tylko po prostu fizyczne przeszkadzanie.


Co do samego pomysłu na plener, to chyba przydał by się wyraźniejszy podział na plener masowy i modelkowy.

Plener modelkowy w lokalizacji takiej jak teraz. 20 fotografów, 5 modelek, 1-2 wizażystki i stylistka. Wyższa cena, ale większy komfort i możliwość realizacji swoich pomysłów.
Plener masowy w lokalizacji typu Centrum molo. 30 fotografów na 5 modelek i 2 wizażystki. Ale z atrakcjami w okolicy i w terminie gwarantującym pogodę.

wilk325
02-05-2015, 15:00
Jak to się ludzie zmieniają :(. Kiedyś mój pomysł na "kota na drzewie" fotografowały wszystkie osoby obecne w Luboradzy - przynajmniej były fajne zdjęcia.
Ja to chyba bez aparatu tylko z zapasem ColiL przyjadę ;).

TOP67
02-05-2015, 15:11
Ja to chyba bez aparatu tylko z zapasem ColiL przyjadę ;).

To ja biorę lodówkę i Porto.

RobertMiernik
02-05-2015, 15:45
ZBywało tak że ktoś kogoś przeganial z racji swoich priv pomysłów? Jak tak to to jest mega bez sensu i stawia pod znakiem zapytania mój przyjazd.
Spoko loko, zawsze są grupy z bardziej (niż te z mniej) luźną gumą w gaciach i u nas spięcia nie ma ;)


Co do samego pomysłu na plener, to chyba przydał by się wyraźniejszy podział na plener masowy i modelkowy.

Plener modelkowy w lokalizacji takiej jak teraz. 20 fotografów, 5 modelek, 1-2 wizażystki i stylistka. Wyższa cena, ale większy komfort i możliwość realizacji swoich pomysłów.
Plener masowy w lokalizacji typu Centrum molo. 30 fotografów na 5 modelek i 2 wizażystki. Ale z atrakcjami w okolicy i w terminie gwarantującym pogodę.
Tak, tylko 20 a 30 fotografów to nie jest dalej plener, na którym robimy prywatne 'projekty'. Jeśli komuś przeszkadza obecność innych fotografów - to sorrki ale plenery nie są dla niego. Przecież to nic trudnego wziąć modelkę i zabrać ją 'w las', można to zrobić samemu bez tony przeszkadzaczy. Nie koniecznie na plenerze, który ze swojej definicji ma X fotografów na modelkę na raz...


Jak to się ludzie zmieniają :(. Kiedyś mój pomysł na "kota na drzewie" fotografowały wszystkie osoby obecne w Luboradzy - przynajmniej były fajne zdjęcia.
Ja to chyba bez aparatu tylko z zapasem ColiL przyjadę ;).
No i taki powinien być efekt pleneru - 'fajne zdjęcia' a nie spadaj bo to moje...

A aparat musisz wziąć koniecznie bo metronom ustawiony na 15Hz to jednak nie to samo co Twoja migawka za uchem ;)

anita_wlo
02-05-2015, 15:59
O ile opcję, "To nie Twoja grupa" jestem w stanie zrozumieć jeśli, ktoś zapłacił za 4 osobową a nagle się okazuje, że cały dzień grupa jest 12 osobowa.
Tak naprawdę, to jest to problem tylko przy błyskaniu. Inna sprawa jeśli ktoś sobie robi sesję w plenerze i gapowicze nie przeszkadzają (Gerard robi na 200mm, nikomu nie przeszkadza ;P).
Właściwie to nikt indywidualnie nie zabierał sobie modelki aby jej zrobić sesję według swojego niepowtarzalnego projektu. To z boku wygląda tak, że jedna grupa ma modelkę, ustawia ją w wybranym miejscu i pracują. Nagle podchodzi kilka osób nie z tej grupy i co prawda nikomu w kadry nie wchodząc fotografują z boku. I to niektórym bardzo przeszkadza.

Ja byłam na 2 plenerach i jest to pewna kwestia zrozumienia ludzi którzy przyjeżdżają z pewnymi pomysłami przygotowanymi pod ten plener. Dlatego też często większość chce wiedzieć jakie będą dziewczyny aby się jakoś do sesji przygotować i nastawić. Swoje pomysły przedstawia się grupie i coś wspólnie się wybiera. To jest praca grupowa i jak piszemy o niepowtarzalności kadrów to zapewne ma się na myśli że takie kadry ma tylko ta grupa czyli te 4-6 osób. Później jednak okazuje się ze podobne kadry ma 20 osób. Inna sprawa ile osób pstryka bo pstryka a ile to zdjęcie obrobi i opublikuje. Przeglądając Jacka galerię to tylko garstka osób publikuje zdjęcia po plenerze.

hesja
02-05-2015, 16:21
Ja mam tak,ale nie mówię tu o foto modelkowym, że często miewam różne pomysly foto i jak ktoś z nich skorzysta to tylko się cieszę :) smutno tylko jak ktoś skorzysta a później mówi że to jego pomysł :) ok też coś wezmę ze sobą zwłaszcza dla aktówki. Zobaczymy jak to zagra :)

gustaw79
02-05-2015, 16:25
Hesja do aktówki coś zabierasz? :-)

hesja
02-05-2015, 16:28
Tak bo samo gołe jest nudne ;) a w aktówce mojej będę miał co trzeba ;)) jak zwykle bo wiadomo publicznie że ja zawsze pijany :D

UFI
02-05-2015, 16:28
Aktówka pełna niespodzianek ;)

gustaw79
02-05-2015, 17:33
Ach ach jak dobrze że będe miał z kim szarpnąć coś z alkocholem;-) i pije tu do Hesji w tym momencie ;-)

hesja
02-05-2015, 18:02
Popracujemy nad wszystkim jak za dawnych czasów na forum :)

wilk325
02-05-2015, 18:56
Widzisz Sławek, pracowałem przez ponad 5 lat nad tym towarzystwem w myśl zasady NKP ;); i co - pamiętają tylko Ciebie ;) :)

hesja
02-05-2015, 21:06
Nie ma tak Tadex :) ja piję z Tobą i Twoje zdrowie a jak ktoś się dołączy do dinozaurów to.... miło :)

wilk325
02-05-2015, 21:19
Nie ma tak Tadex :) ja piję z Tobą i Twoje zdrowie a jak ktoś się dołączy do dinozaurów to.... miło :)

No :) to się wie,
ciekawe czy zrobią jakieś zdjęcia i czy modelki będą w formie ;)

pdawid
03-05-2015, 07:44
Umówmy się i powiedzmy to wprost, to są wyjazdy dla początkujących, którzy chcą zobaczyć jak robić fajne zdjęcia i dla starych, którzy chcą po pierwsze pokazać to początkującym a po drugie spotkać się i 'pogadać'. To nie jest wypad, ustawiony dla konkretnego fotografa, który załatwi sobie czterech pomagierów (swoją grupę), komplet dziewczyn i będzie przez weekend realizował 'prywatne projekty' od których innym wara...





Liczę ,że tak będzie :) , do zobaczenia na miejscu.

pm16v
03-05-2015, 10:28
Widzisz Sławek, pracowałem przez ponad 5 lat nad tym towarzystwem w myśl zasady NKP ;); i co - pamiętają tylko Ciebie ;) :)
oj pracowałeś pracowałeś solidnie nad towarzystwem wspomagany od czasu do czasu przez Hlynura. Ja to mogę zaświadczyć i myślę że Gerard też potwierdzi :smile: i pamię ć o tym nie zaginie !

hostman22
03-05-2015, 12:18
miał już ktoś przyjemność fotografować w tych wnętrzach?

Jacek_Z
03-05-2015, 15:40
Czas na wyjaśnienia, a ono jest proste :) jesteście bardzo różni w charakterach i przyjeżdżacie na plener z innym nastawieniem.
Są luzacy dla których nie ma problemu, gdy ktoś się przyłącza. A i sa ludzie bardziej zasadniczy, którym to nie pasuje.
Pamiętajmy, że jednym z postulatów części z Was było to, że jest wielu fotografów do modelki i nie bardzo można się "wyżyć". Chcieliście, by osób było mniej (to był częsty postulat - np po plenerach w Kręglu gdzie bywało i po 8 osób przy modelce) Jako, że staram się jak mogę spełniać wasze prośby to ostatnio wprowadziłem to, że możecie wybrać liczebność grupy. Teraz tez tak jest. Są grupy 4 osobowe i są 6 osobowe. Zakwaterowane Wasze kosztuje tyle samo, ale grupa 4 osobowa płaci "za ekipę" 1,5x więcej. Ba, okazało się ostatnio (Ciechocinek), że grupy 4 osobowe są 4 (16 osób) a 6-osobowa tylko jedna. Większość osób wołała zapłacić 450 zamiast 300, by focic we czterech. I to chyba wyczerpuje temat tego, jak chcecie (większość).
Część uczestników chce jednak przywieźć z pleneru dość "indywidualne" kadry. Wolą tak, nawet jak to kosztuje 1,5x więcej.

Część jedzie dość towarzysko, nie ma parcia na zdjęcia, większość czasu spędzają nie przy polowaniu na kadry, ale na rozmowach z innymi. Tomek już w ogóle nie foci modelek (pomijam backstage), Robert chce kilku ujęć, Tadziu (dawno go nie było) też pewnie nie każdą przypadająca mu modelkę będzie fotografował. Każdy z nas chętnie sie ponownie spotka ze "starymi" znajomymi. Ale jedni część towarzyską chcą mieć tylko po kolacji, a od śniadania do kolacji ciężko harować ;) nad zdjęciami, a inni mają mniejsze parcie na zdjęcia, traktują to niemal w kategoriach urlopu, wyrwania się z pracy na imprezę gdzie będą z innymi pasjonatami foto.

Co do tego jak było. Sporo zależy od miejsca. Jesli jakaś grupa fotografuje blisko wyjścia z obiektu, w którym nocujemy, a inna grupa czeka na to, aż ich modelka wyjdzie "zrobiona" tzn umalowana i ubrana, to siłą rzeczy może sie spodziewać, że nudzący się fotografowie podepną sie na chwilę i zrobią się 2 grupy przy modelce. Ale tak masowo to nie trwa długo, pojawia się druga modelka i robi się luźniej. Problemu nie ma w ogóle, gdy grupa zabiera swoją modelke i gdzieś z nią jedzie. Bardzo często się tak dzieje i często ja nie wiem, gdzie w ogóle sa ludzie. A przecież ja staram sie ogarniać wszystko i wiedzieć gdzie kto ma sesje, krążę, robię dokumentacje. I nieraz nie mogę znaleźć grupy, która się zakamuflowała.
Ciechocinek, Łeba - to były miejsca, gdzie dużo miejscówek było właściwie na terenie obiektu (Luboradza też, ale Luboradza to większy teren i 2 budynki). Stąd sesje robione pod nosem wszystkich i dużo obserwujących sesje i podczepiających się pod nią. Ale ... gdy pojechano z modelką nad Wisłę, do stajni, czy na plaże - to tam już grupa fotografowała jedynie w swoim składzie.
Część przywiezie swoje rekwizyty i chce ich uzyc do swoich sesji. Każdy tak może. Możecie pomyśleć o sesjach wcześniej (i np kupić coś w ciuchlandzie) albo bazować na tym, co będą miały modelki.
Myślę, że to kwestia wyczucia, czy grupa (albo ktoś w grupie) akceptuje to, że ktoś się podpina do fotografowania, czy nie. Dają to odczuć i wiadomo. Należy to uszanować Zresztą stali uczestnicy mniej-więcej wiedzą kto jest jaki i nie lubi gdy się mu powiela kadry. Jest tak, że chce się "podpiąć" do fotografowania, gdy się widzi coś oryginalnego. Chce się podpinać do grupy, która jest kreatywna, zorganizowała sobie interesujące rekwizyty itp. Ma maski, wstążki do krępowania rąk, tiule itp. Fotografujący modelki powinni trochę takich rekwizytów mieć, zakup na swoją sesje to koszt kilkudziesięciu zł. Osoby, które nie fotografują normalnie modelek, ten plener jest dla nich odskocznią od normy nie będą zwracały uwagi na takie niuanse, będą zadowolone z modelek i tego co one będą miały swojego (mam na myśli stroje).

Na plenerze musimy pogadać w jaka stronę iść. Jedni chcą sie uczyć i woleliby może wspólne fotografowanie, w większym gronie i z instruktażem. Natomiast ci zaawansowani chcą bardziej indywidualnych sesji. Ciężko to pogodzić. Na razie to są po prostu grupy 4 i 6 osobowe. Ja starałem się być najwięcej przy grupie 6-osobowej gdzie po prostu byli dość początkujący fotografowie i przekazywać im coś tam z wiedzy, podrzucać pomysły.
Podpatrywanie innych to nauka - i po to tam też jedziemy. Nawet jeśli nie fotografujemy, a widzimy co robia inni to też się uczymy. Niektórzy by chcieli pleneru takiego bardziej w formule warsztatów, gdzie ktos by uczył. Ale to jest do zrobienia przy większej grupie. Inni z kolei chcą realizować swoje sesje w maksymalnie małym gronie, a nauki juz nie potrzebują. To jest niemal nie do pogodzenia.

RobertMiernik
03-05-2015, 16:08
Inni z kolei chcą realizować swoje sesje w maksymalnie małym gronie, a nauki juz nie potrzebują. To jest niemal nie do pogodzenia.

Ale właśnie jest, bez najmniejszego problemu, modelek Ci u nas dostatek, wystarczy zadzwonić do kolegi czy innego qmpla, zgarnąć modelkę i jechać w długą. Plener jest od plenerowania, swoje sesje w małym gronie to nie plener tylko... swoje sesje w małym gronie
;)

pdawid
03-05-2015, 18:52
Ale właśnie jest, bez najmniejszego problemu, modelek Ci u nas dostatek, wystarczy zadzwonić do kolegi czy innego qmpla, zgarnąć modelkę i jechać w długą. Plener jest od plenerowania, swoje sesje w małym gronie to nie plener tylko... swoje sesje w małym gronie
;)

Też mi się wydawało, że plener organizowany w tak licznym gronie ma służyć przede wszystkim wymianie poglądów,uwag i nauce w fajnej atmosferze. Patrząc na Wasze prace chciałbym się czegoś od Was nauczyć a nie usłyszeć "stary" odejdź bo to mój gorset i moja wizja ! . Bynajmniej tak sobie to wyobrażałem jako laik. Prywatne sesje można stworzyć za podobną kasę sam na sam z modelką, których w tym kraju nie brakuje.

Jacek_Z
03-05-2015, 20:22
Też mi się wydawało, że plener organizowany w tak licznym gronie ma służyć przede wszystkim wymianie poglądów,uwag i nauce w fajnej atmosferze.O to się nie martw. Sprawa tu jest nieco rozdmuchiwana, w praktyce konfliktów nie ma - wiadomo kto jest w grupie. Wymiana poglądów, podpatrywanie innych oczywiście jest. Co innego patrzeć jak ktoś pracuje, a co innego stać obok fotografa i strzelać mu zza pleców, kopiując kadry, rozpraszając modelkę (albo powodując dyskomfort u modelki aktowej) itd. Wewnątrz grupy współpraca jest pełna. Grono jest liczne, 20 fotografów (około), ale chyba oczywiste, że nie będziemy przy wszystkich sesjach, przy wszystkich fotografach. To fizycznie niemożliwe, skoro w jednym momencie odbywa sie 5 sesji. Nie może być bałaganu i tłoku przy modelce aktowej, przy dziewczynie X siedmiu fotografów, a przy dziewczynie Y - trzech. Gdyby nie było podziału na grupy to 2 fotografów by kradło modelkę od stylistki i się gdzieś zaszywało. Tak bywało na pierwszych plenerach (np Kręgiel). W efekcie u jednej modelki było 10 focących, a inną robiło (nie wiadomo gdzie) dwóch. To przerabiałem, to się nie sprawdza! Sprawdzone jest też to, że wymiana modelek jest tylko przy obiedzie. Kiedyś robiłem (miejscowe, w Myślęcinku) jednodniowe plenery, gdzie zmiana modelki miała być co godzinę. No i klops, nikt się do tego nie stosował. Pewne rzeczy fajnie wyglądają gdy się o tym mówi, ale w praktyce się nie sprawdzają. Ja już to wiem.
Plenerów kilkudniowych zrobiłem kilkanaście, jednodniowych kilka, 2x zrobiłem warsztaty (i 2 fotowyprawy) i ta formułą, która jest teraz jest najlepsza. Mogę jedynie zrobić warsztaty - gdy ktoś chce jechać dla nauki, a nie dla kadrów (z prowadzącym), ale ... warsztatów jest całkiem sporo, będę robił je rzadko. To jest plener.
Właśnie zakończył się zlot nikoniarzy. Było mnóstwo wykładów - czytam, że niektóym brakowało fotografowania. Próbowałem dorzucić do pleneru szkolenie z PS. To bardzo ptrzebne, ale .. to się nie sprawdziło w praktyce!
Nie jest łatwo pogodzić różne formuły i zawrzeć je w jednej imprezie. Po prostu brak czasu, a każdy chce czego innego. Ktoś chce pogadać i się integrować, kto inny chce wyciągnąć max nauki, a kto inny przywieźć super fotki.
Ta formuła jakiej się dopracowaliśmy jest chyba optymalna, a modyfikują ją ostatnio już tylko bardzo nieznacznie (2 wielkości grup - kiedyś tego nie było, zresztą nadal mam do tego średnie przekonanie, ma to 2 wady).

Co do postaw uczestników. Nikt nie zmusi indywidualisty by się stał nauczycielem, A ja nie chcę zakazywać indywidualnościom przyjazdu na plener ;) Chcą robić "sami" - niech robią, mają prawo. W dodatku jest tak, że najbardziej chcecie sie podpinać pod sesje tych właśnie indywidualności. Bo mają oryginalne pomysły, mają rekwizyty itp. Nikt nie broni mieć własne spojrzenie na modelkę.
Tu chodzi o własne kadry. Nikt się nie kryje z wiedzą - tym się dzielimy bez ograniczeń.
Większość osób chce pracować w małych grupach. Takie są fakty.
Jest sporo osób, które były na kilku plenerach - wiedzą co się dzieje, jadą na następne. I widać jakie robią postępy z roku na rok. W tzw "międzyczasie" nie fotografują - praktykę nabywają tyko na plenerze.


Prywatne sesje można stworzyć za podobną kasę sam na sam z modelką, których w tym kraju nie brakuje.Oczywiście. Tylko nie wszyscy mają chęć (i czas oraz chęci) biegać za wszystkim, nie mają kontaktów, na modelkach z MM mozna się rozczarować itd itd. To podobna sprawa jak z wycieczkami za granicę. Jedni jadą z biura podróży, a inni kupują bilet tanich linii i jadą niemal w ciemno.
Na plenerach u mnie dostaje się wszystko na talerzu - tylko robić zdjęcia :) a ludziska się miło wspominają i chcą się spotykać na kolejnej imprezie. Tego nie ma gdy się robi swoją sesje.
Plener to fotografowanie, nauka, spotkanie. Każda z tych 3 rzeczy jest superważna.

pdawid
03-05-2015, 20:47
O to się nie martw. Sprawa tu jest nieco rozdmuchiwana, w praktyce konfliktów nie ma - wiadomo kto jest w grupie. Wymiana poglądów, podpatrywanie innych oczywiście jest.

Dziękuje Jacku za sprostowanie, wybaczcie ale wolę dopytać niż się rozczarować na miejscu :).
Jak by co mogę kogoś zabrać z Gdańska lub okolic :)

Paweł

RobertMiernik
03-05-2015, 21:11
Ta formuła jakiej się dopracowaliśmy jest chyba optymalna

Jest sporo osób, które były na kilku plenerach - wiedzą co się dzieje, jadą na następne.

Dokładnie ;)

(tak w skrócie, jakby się komuś czytać nie chciało...)

hesja
04-05-2015, 00:23
Pozostaje tylko sprawa podziału na grupy. Ja chętnie na przykład bym się widział z jakimś starym kreatywnym bywalcem. Chętnie się czegoś nauczę podpatrzę a i coś może od siebie dodam bo pomysły zawsze jakieś miewam i lubię się nimi dzielić. Dobrze by było tych najlepszych jakoś rozstawic by nie stworzyły się osobne grupy full profi i full laik bo to chyba nikomu nie będzie służyć. Mi na kadrze życia nie zależy. Te zrobię ze swoimi modelkami. Plener dla mnie to nauka i weekend towarzyski :)

gustaw79
04-05-2015, 05:41
Jacek zawsze stara się jakoś sensownie te grupy wymieszać, więc nie ma obaw.

hesja
04-05-2015, 09:54
no to nie mam więcej pytań :)

Katrina
06-05-2015, 21:38
Za duzo tu Waszych wywodów, by nadgonić czytanie. Mnie wiecej załapałam o czym rozmawiacie. Napewno w 100% zgadzam sie z wypowiedzial RobertaMiernika na temat zasady pleneru. Niestety gdybym miala dac wiecej niz 1000zł za plener to chyba bym musiala odpuscic. Ja tam nie tylko jade pofocic modeliny, ale pogadac, pośmiać się, wypić za zdrowie, czy pozbierać koźlaki z Tadziem ;p Niejednokrotnie odpuszczałam foty, by isc do innej grupy i wypić piwo ;p Wiec nie klade nacisku by miec super wnetrza i kupic ciuchy. Wystarczy mi ładna ( i nowa dla mnie) modelka troche chci, ciepłe łózko i jedzonko i bede szczesliwa.

Jacek_Z
07-05-2015, 18:58
OK. Długo i tak zwlekałem, ale czas zacząć zbiórkę kasy, bo za chcwię miesiąc do pleneru, a to wymaga przedpłaty za rezerwację za Zamek.
Jest nas zdecydowanych 21 osób (lista ma więcej osób, ale kilka osób jest tak 50/50), to zapewne będą 4 grupy 4 osobowe i jedna 6 osobowa.
Wysłałem wszystkim (oprócz trzech dziewczyn ;), które wpłaciły same bez pytania :)) PW z informacjami i danymi do wpłaty.
Proszę o pilną wpłatę (tzn dziś - jutro), a jeśli na koncie macie w tym momencie brak kasy, ale jedziecie - to proszę o zwrotne PW z informacją kiedy będzie wpłata.

W pierwszym poście, na samym dole pojawiła się lista uczestników z zaznaczeniem kto wpłacił.
tu link: http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3551780&postcount=1

Jak popatrzycie na listę to da się zauważyć przy kilku osobach brak imienia, przy wielu osobach nie mam deklaracji czy będzie się w grupie 4 czy 6 fotografujących. Napiszcie mi to.
Proszę o informację co do osób towarzyszących. Chcę poznać ich ilość i imiona (robię identyfikatory).
Przy osobach sa miejscowości - możecie się zgadać co do transportu. Jest mnóstwo osób z Trójmiasta i Warszawy, trochę z Wrocławia (i okolic).

Mogę chcieć dokwaterować wam do samochodów modelki.
Czy ktoś przypadkiem jedzie przez Częstochowę? Nie widzę nikogo z tamtego rejonu, ale może ...?
A z Sosnowca?

nikonista02
07-05-2015, 21:23
O! Nie widzę się na liście. A tak mi się zdawało, że zgłosiłem się na FB, więc proszę o dopisanie, jak kierowniczka, do grupy 4 os.

Jacek_Z
07-05-2015, 21:45
No tak, zapomniałem o tych z FB :) zaraz wysyłam ci standardowe PW, takie jak do wszystkich.

arieloza
08-05-2015, 09:42
Do 4 osobowej proszę mnie zapisać Jacku.

Jacek_Z
08-05-2015, 20:11
Mam 11 wpłat (sprawdźcie się na liście w pierwszym poście), kilka następnych przelewów podobno w drodze, ale ... kilka osób milczy, tzn wiem że chcą, ale nie piszą np w jak licznej grupie będą, a jak nie mam wpłaty (w konkretnej wysokości) to nie wiem. Piszcie mi PW.

Zapowiada się, że będzie nas ponad 20 i że będą 3 grupy 4-osobowe i 2 grupy 6-osobowe. A właściwie półtorej ;) takiej grupy. Może jeszcze poszukam na FB kilku uczestników. No chyba, że grupa 6 osobowa się skurczy do 4 (to możliwe, były takie deklaracje).

Riki
09-05-2015, 20:11
Jak jeszcze można, to poproszę do grupy 6 osobowej.
Pozdrawiam.

Jacek_Z
09-05-2015, 20:14
Można :) Poszła PW, sprawdź.
Umieściłem cie na liście.

10 osób z Trójmiasta. Prawie połowa uczestników pleneru :)

Jacek_Z
10-05-2015, 11:48
Mam mały problem z nadkompletem. Generalnie nie potrafię odmawiać, ale osobę dziś się zgłaszającą musiałem już dać na listę rezerwową.

Pamiętając, że nie wszyscy potem jednak wpłacają dopisywałem (do tej pory) wszystkich chętnych. Tym bardziej, że kilka osób chce jechać, kombinuja jak tu pojechać, ale wątpliwe, czy pojadą. Bo ja wiem, że np pinokio był na kilku plenerach, chce, ale ... To samo 2KC itd itd. To stali bywalcy można rzec, zgłosili się wczesnie - więc ich zapisałem. Ale wątpiąc czy pojadą zapisywałem kolejne osoby.
Teraz się boję co by było gdyby wszystkim wypaliło .... bo będzie nas za duzo.
Mamy 3 grupy 4 osobowe =12 oraz 2 grupy 6 osobowe = 12, czyli w sumie 24 osoby.
Na liście jest około 30 osób, ale tam sa też osoby towarzyszące oraz np TOP67 czyli też ktoś, kto jest bez przydziału do grupy, jedzie towarzysko, oraz właśnie ci, co raczej nie pojadą.

Zrobić szóstą grupę? To nie problem, gdyby nie to, że jest jedna modelka aktowa i tylko 5 grup zdąży ją fotografować. Jedna grupa by nie miała aktu.
Każda grupa by fotografowała pięć z sześciu modelek.

Jacek_Z
10-05-2015, 14:54
Jacku, jakieś info o modelkach. Płeć żeńska, wiek między 15 a 30 lat ;)


Czy chorowite, na ten przykład ;)Jeszcze ich nie badałem ;)

Konkretniejsze info podam ale tak ze 2 tygodnie przed plenerem. I moga to wtedy i tak nie być informacje kompletne. Modelka aktowa będzie super - dla nas nowa, a bardzo doświadczona. Brunetka.

Zgłosił się Gerard (który wcześniej napisał, że nie będzie mógł). No i niestety ląduje na liscie rezerwowej.

Ma ktos pomysł jak rozwiązac sprawę 6-tej grupy? Kolejna modelka to nie kłopot. Może wtedy weźmie się też stylistkę. Ale mamy 5 połówek dnia. Każda z grup nie zrobi jednej modelki. Losowo. Tylko któras grupa nie będzie miała sesji modelki aktowej.
Uskładać grupę, której nie zalezy na aktach? (obniżając opłatę za plener w tej grupie).
Wziąć skądś pół dnia? (skończyć plener w niedziele wieczorem? albo zacząc w czwartek od rana? - to nie zmieni kosztów noclegów bo ich będzie tyle samo).

photofun
10-05-2015, 15:05
Uskładać grupę, której nie zalezy na aktach? (obniżając opłatę za plener w tej grupie).
Wziąć skądś pół dnia? (skończyć plener w niedziele wieczorem? albo zacząc w czwartek od rana? - to nie zmieni kosztów noclegów bo ich będzie tyle samo).

Myślę, że najlepszą opcją jest właśnie ułożenie grupy bezaktowej - w razie gdyby nie udało się złożyć całej grupy to ostatecznie można wydłużyć plener o pół dnia (bo i tak będzie wystarczająca ilość modelek).

.:Gerard:.
10-05-2015, 15:11
Jacku przy mnie zaznacz z osoba towarzyszącą, niefotografującą,
liczba w grupie, dla mnie wszystko jedno.

TOP67
10-05-2015, 15:13
Też myślałem, żeby zrobić grupę bezaktową w trochę niższej cenie. Co zaradniejsi pewnie umówią się po kolacji na dodatkowe foty.

eSPARROW
10-05-2015, 15:38
Płeć żeńska, wiek między 15 a 30 lat ;)

Jeszcze ich nie badałem ;)

Konkretniejsze info podam ale tak ze 2 tygodnie przed plenerem. I moga to wtedy i tak nie być informacje kompletne.
Pytanie czy CKM czy nie? Jeśli, tak to trzeba zbadać, choćby przez sympatię dla Gerarda :)
Grupa nieaktowa - brzmi nieźle.

Jacek_Z
10-05-2015, 16:33
Aktowa - nie CKM.
CKM-owa (mowa o stylu) jest jedna ciuchowa, z Gdańska, ale nie mogę na nią liczyc w 100% (negocjacje z zazdrosnym facetem czy ja puści). Mam zagwozdkę czy na nią liczyć, bo tylko w tym problem. Sliczna, szczupła, wysoka, długonoga, perspektywiczna, 19 lat, ma mnóstwo ciuchów i bielizny i nie ma problemów w pozowaniu w niej. Ale .. jak nie przyjedzie to co nam po niej?

Członkowie grupy nieaktowej mieliby 50 zł taniej (tyle wynosi róznica w wynagrodzeniu aktowa-ciuchowa, podzielona na uczestników).

Kto nie "musi robić" aktów? Pytanie czy uzbiera się sensowna grupa.

RobertMiernik
10-05-2015, 16:44
Zgłosił się Gerard (który wcześniej napisał, że nie będzie mógł). No i niestety ląduje na liscie rezerwowej.

Ma ktos pomysł jak rozwiązac sprawę 6-tej grupy? Kolejna modelka to nie kłopot. Może wtedy weźmie się też stylistkę. Ale mamy 5 połówek dnia. Każda z grup nie zrobi jednej modelki. Losowo. Tylko któras grupa nie będzie miała sesji modelki aktowej.
Uskładać grupę, której nie zalezy na aktach? (obniżając opłatę za plener w tej grupie).
Wziąć skądś pół dnia? (skończyć plener w niedziele wieczorem? albo zacząc w czwartek od rana? - to nie zmieni kosztów noclegów bo ich będzie tyle samo).


Myślę, że najlepszą opcją jest właśnie ułożenie grupy bezaktowej - w razie gdyby nie udało się złożyć całej grupy to ostatecznie można wydłużyć plener o pół dnia (bo i tak będzie wystarczająca ilość modelek).

Co jeśli ludzie z grupy bezaktowej się zerwą na fotografowanie aktów? Będziesz ich pilnował i gonił ze sceny?
Przedłużenie pleneru to rozsądne wyjście chociaż z drugiej strony będzie pewnie sporo ludzi, którzy z racjo odległości nie będą mogli zostać, więc znowu, ktoś straci jedną połówkę/jedną modelkę.

Sprawa ciężka prawdę mówiąc, wydaje mi się, że wzięła się z problemu podziału grup na większe i mniejsze. Nie ma zdjęcia, które da się zrobić w 4 a nie da się w 5 czy 6 osób, więc to tylko dopłata do wygody, więc powinna zawierać podatek od wygody a nie tylko zwrot kosztów. Dając opcję 4 osobowych grup, pozwoliłeś zmniejszyć sobie ilość osób o połowę prawie i teraz właśnie trzeba by ograniczyć (drastycznie) ilość fotografów na plenerach, bo w opcji losowania modelki, której się nie fotografuje, zawsze będą mocno poszkodowani i co wtedy, zwrot 1/6 kosztu? - Bez sensu imo.

eSPARROW
10-05-2015, 17:39
Co jeśli ludzie z grupy bezaktowej się zerwą na fotografowanie aktów? Będziesz ich pilnował i gonił ze sceny?

Wystarczy im zaproponować dopłatę 50 zł do aktu.




Kto nie "musi robić" aktów? .
Ja nie muszę. Najlepsze akty są z nieaktowymi ;)

Jacek_Z
10-05-2015, 18:50
Sprawa ciężka prawdę mówiąc, wydaje mi się, że wzięła się z problemu podziału grup na większe i mniejsze.
Nie. Po prostu z ilości osób jakie biorą udział w plenerze.
Kiedyś plenery były w obsadzie blisko 30 osób (pomijam te pierwsze, gdzie było nas kiedyś prawie 50!)



Nie ma zdjęcia, które da się zrobić w 4 a nie da się w 5 czy 6 osób, więc to tylko dopłata do wygody, więc powinna zawierać podatek od wygody a nie tylko zwrot kosztów.
Płaca więcej by miec wygodniej. Jesli brałbym od grup 4 osobowych więcej niż 1,5x to po prostu bym na tym zarabiał (podatek od wygody brałbym do kieszeni - no bo skoro koszty uwzględnione?)


Dając opcję 4 osobowych grup, pozwoliłeś zmniejszyć sobie ilość osób o połowę prawie i teraz właśnie trzeba by ograniczyć (drastycznie) ilość fotografów na plenerach,.Tak, pozwoliłem przez to zmniejszyć ilość uczestników (o 1/3)
Tylko, że z frekwencją bywa róznie. Bywają takie plenery, że kandydatów jest na styk, a nawet za mało. Były juz plenery, gdzie były tylko cztery grupy a w niedzielę robiło się "powtórki".
A teraz chętnych jest na więcej niż 5 grup.
Gdyby grupy były 6 osobowe, to by mogło byc 30 fotografów. Finansowo wychodzi to dokładnie tak samo. Czy 20 osób (5x4) płacących 1,5 x więcej, czy 30 osób (5x6) - bilans ten sam. Sporo osób chce mniejszych grup. A ja nie wiem (zanim nie zacznę zbierać chętnych) czy chętnych będzie 18 czy 32. Robiąc kalkulacje muszę cos założyć.
Nawet mi pasuje "ruchoma" wielkośc grup, bo mam pole manewru gdy chętnych jest nieco ponad 20. Jak już jest 30 i mają byc małe grupy to mam problem.
Tzn mogę nie mieć problemu - mówić ludziom, że się nie załapali.
Teraz moge po 24 wpłatach (grupy 3x4 i 2x6) mówić, że lista zamknięta i gdyby pinokio, 2KC, Gerard, Bartman itd chcieli to po prostu przeprosić, ale .. brak miejsc. Sumienie miałbym czyste, bo ich deklaracje były albo warunkowe albo spóźnione. Więc problemu nie ma. Ale chcę by mogli przyjechać. Mam sentyment do stałych uczestników.
Po prostu jest okazja pogadać jak to organizacyjnie rozwiązać w przyszłości.

Kiedyś się mocno zastanawiałem nad zrobieniem "podwójnego" pleneru - tzn bardzo dużo małych grup, każdy fotografuje wręcz połowę modelek. Gdyby było 40 chętnych to to jest jedyna opcja rozwiązania problemu. 10 modelek.

Jacek_Z
11-05-2015, 17:20
Wpłat 17, ale mam kilka PW z dziś, a te wpłaty bank mi pokaże jutro.
Od kilku osób nie mam jednak ani wpłat, ani PW z informacjami (tzn z deklaracją kiedy będzie ta wpłata).

Dałem na FB ogłoszenia o naborze modelek na plener.
Modelek (kontaktów do nich) nigdy nie za wiele, więc choć mam swoje typy z dziewczyn, które znam to dałem ogłoszenie.
Dostałem z ... 40 ofert. Oczywiście część modelek nie jest specjalnie samokrytyczna ;) (mam na myśl ich urodę jak na fotomodelkę), ale kilka dziewczyn jest fajnych. I ze 2 takie superprofi, które ... zaczęły od pytania o wynagrodzenie.
Oferty nadal spływają. Za dzień czy raczej dwa dam tu linki i powiecie kogo chcecie. Tzn wyrazicie swoje opinie o nich
Są dziewczyny np z Przemyśla (ciut daleko - nie załatwię transportu), ale sa tez dziewczyny z Gdańska - fajnie, jest podwózka.
Co wcale nie znaczy że te dziewczyny będą. Pozwolę sobie zachować prawo do decyzji ostatecznej ;) a modelka aktowa jest dogadana (najwyżej rozpatrywac można je jako rezerwę). Pole manewru mamy w dziewczynach ciuchowych, choc i tu mam swoje preferencje z tych co znam (jestem ich pewniejszy niż dziewczyn obcych).

Jacek_Z
13-05-2015, 19:50
Martwiłem się co to będzie jak będzie za dużo, ale ... okazuje się, że nie pojedzie jednak X i Y, a i inne osoby od których nie mam wpłat nie sa pewne (na teraz) udziału.
Szacuję (mam nadzieje realistycznie), że będzie nas 22 (wpłat 19, ale 3 osoby wpłacą niedługo), a potrzeba 24, więc 2 osoby z listy rezerwowej już na niej nie są. Mogą jechać.

Katrina
15-05-2015, 19:46
Jacus, gdyby byla potrzeba to moge zabrac jakas modeline z Gdańska. Bo mam dosc puste auto.

hesja
17-05-2015, 23:05
Jacku a mam takie zapytanie do wszystkich. Bo ja chcę na zlot i pofocic i podpatrzec i poimprezowac ale nie wiem czy dojadę w czwartek czy dopiero w piątek wieczorem i w związku z tym że nie zamierzam zrobić zdjęcia życia i obiecuję że nie będę spięty i jakoś się narzucający to czy mogę zapłacić ile trzeba a może nawet jak będzie trza to letko więcej i być takim fotografem niezrzeszonym w żadnej grupie A bardziej walesajacym się tu i tam gdzie mnie poniesie ewentualnie siedzącym częściej przy barze? Plissss? :)

karvajalka
27-05-2015, 17:12
to jacek nie placi tobie, zebys przyjechal ? ;)

hesja
27-05-2015, 17:19
A czemu miałby? ;) Wasze zdrowie!

eSPARROW
27-05-2015, 17:44
Jacku, jednak odpadam z gry, nie pogodzę... Pozdrawiam, świetnej zabawy WSZYSTKIM ;)

RobertMiernik
27-05-2015, 19:58
szkoda, szkoda ;/

TOP67
27-05-2015, 22:52
a ja kulawy, ale będę.

eSPARROW
27-05-2015, 23:16
W sobotę chałturka, a na czwartek, piątek... niedosyt będzie jak po Ciechocinku...
No i z Hesją i tak się mijam... ;)
Do następnego pleneru, a jak ktoś bardzo chce, to 27-28 czerwca, nad morze zapraszam...

anita_wlo
28-05-2015, 08:33
Trafiłam na wypożyczalnię kostiumów z Warszawy. Podsyłam strony, bo kto wie może jednak się coś przyda ;) https://www.facebook.com/kostiumy.art.fashion/photos_stream i strona http://www.vision-of-art-fashion.pl/#!ofera/cee5 .

Jacek_Z
29-05-2015, 17:39
Nad morzem jest tak zimno, że się cieszę że nie mamy własnie teraz pleneru w Kołobrzegu. A pierwotnie miał byc termin 28-31.05 obok tego miasta. 10 -12 stopni i deszcz. Z tą Łebą i tak nieźle trafiliśmy :)

Jacek_Z
29-05-2015, 17:45
Wrocław - Tomek, Anita, Piotr i Gustaw. Jak jedziecie (tzn w ile samochodów)? Czy znajdzie się miejsce dla modelki z Sosnowca (ona by dojechała do Wrocławia)?

TOP67
29-05-2015, 17:45
Bo ja wiem? Byłem kilka dni temu i było 38 stopni ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/TP8_5929-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-B0wCmMJ2DTo/VWiJO-aqe_I/AAAAAAAFQnc/6xfKVG-O9CI/s800/TP8_5929.jpg)

Chociaż momentami nieźle wiało


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/TP8_4376-3.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-DPdY2XRA5VA/VWDIKaUH7iI/AAAAAAAFLeo/dTtIaU-AJCs/s800/TP8_4376.jpg)

Jacek_Z
29-05-2015, 18:20
WAŻNE:

Zamek chce mi podetknąć do podpisania zamówienie na konkretną liczbę osób. Muszę podać ilu nas będzie. Łącznie z modelkami, osobami towarzyszącymi itd, a nie tylko ilość samych fotografów.
Zamek nie ma restauracji, ma kuchnie, na której przygotuje zamówioną ilość posiłków, a wcześniej zakupi ściśle określoną ilość produktów. Z tego tytułu będzie mnie rozliczał wg zamówienia, a nie wg ilości faktycznie obecnych osób. Mam tu analogiczną sytuacje jak na imprezie w Paszkówce. Nawet jak dzień wcześniej podawałem, że na obiedzie czy kolacji będą 1-2 osoby mniej to i tak musiałem za te posiłki zapłacić. I poszło to z mojej kieszeni! bo wcześniej zbierałem pieniądze od ludzi tylko za to, z czego korzystali.

To mi się zdarza pierwszy raz. Ja zbierałem kase na ekipę (modelki itd), a za pobyt nie. Teraz mam problem, gdyby ktoś nie przyjechał, bo na modelki będę miał, ale ... będę miał zapłacić za pobyt kogoś, kto nie przyjedzie?

Jeśli ktoś się wycofuje to piszcie zaraz, to nie uwzględnie go w zamówieniu (wysyłam je w poniedziałek)
Jeśli ktoś będzie w mniejszym wymiarze (np hesja będzie od piątku wieczór) to niech mi to poda teraz, bo inaczej będzie płacił 380 zł nawet jak przyjedzie na jeden dzień. Jak dowiem się o krótszym udziale teraz to zmniejsze zamówienie i zapłaci się proporcjonalnie mniej (wspomniany hesja zapłaci za 2 noclegi a nie za 3, za mniej posiłków).

To jak - jeszcze ktoś będzie trochę krócej? (przyjedzie później, w piątek lub wyjedzie np w sobotę?)

hesja
29-05-2015, 18:23
Ja Ci już mówiłem. Będę w piątek wieczorem

Jacek_Z
29-05-2015, 18:35
Modelki.
1. Dopinam zestaw 5-ki modelek.
Zastanawiam się czy brać takie fotogeniczniejsze (piękne oczy, usta - mam taką Darię), ale z takim "felerem" że sa młodsze, mniej lub nawet mało doświadczone (ale perspektywiczne) czy starsze, bardziej doświadczone, ale takie co kariery nie zrobiły (i nie zrobią - wiek), bo są mniej fotogeniczne.
Jednym słowem - uroda (i młodość) kontra wiek i doświadczenie. Co wybieracie?

2. Hesja. To nie modelka :) ale on dopytywał (nie bez kozery) o to fotografowanie poza grupami, poza przydziałem. Rozmawialiśmy i sprawa mi się wyjaśniła czemu on o to tak tu ciśnie. Po prostu Sławek przyjedzie w piątek wieczorem i nie będzie fotografował dwóch modelek, które jego grupa w ten dzień będzie miała. Ma więc prośbę, by mógł przez kwadrans pofocić te modelki w sobotę czy niedzielę, gdy będą robione w innej grupie. Bez narzucania się (wspomniał, że może je focić z odległości 30 m teleobiektywem 500mm by nie przeszkadzać grupie ;)), bez burzenia czyjegoś planu zdjęciowego itd itd.
Myślę, że to nie problem? :)

Jacek_Z
29-05-2015, 18:36
Ja Ci już mówiłem. Będę w piątek wieczorem

Tak, tak, o tym tu pisałem i w pierwszym poście jest przy Tobie taka adnotacja (na czerwono).

Jacek_Z
29-05-2015, 18:59
Uf, ostatnie na dziś (chyba ;) ) ogłoszenie :)

Mamy komplet, 3 grupy po 4 osoby i 2 grupy po 6. A nawet ta ostatnia grupa to będzie chyba 7, a nie 6, z tym, że tam będą Wilk325, hesja, Robert, którzy się będą obijali co nieco, więc po części pozwoliłem sobie grupę 6 osobową powiększyć do 7 fotografów, bo .. często tam będzie fotografowało tylko czterech ;)

Jest sporo osób, które nie napisały co z nimi. Czekałem na decyzję, ale minęły okresy, które sami sobie wyznaczali na odpowiedź.
Sporo tzn:
karvajalka - Jurek - Gdańsk - grupa 6 foto (+ żona i dzieci 2 i 5 lat) - decyzja w ostatniej chwili
2KC - Jurek - Bydgoszcz - towarzysko, na 2 dni, (50%)
passer - Jacek - Bydgoszcz - decyzja w ostatniej chwili (20%)
.:Gerard:. - Gerard - Monachium i +1 od Gerarda - towarzysząca córka
pinokio - Marek - Warszawa - - decyzja w ostatniej chwili (20%)
Bartman - Bartek - Zielona Góra - grupa 6 foto - wątpliwe czy teraz da radę, raczej pojedzie na jesień
Carlos_lo - Karol - W. Brytania

Jeśli ktoś chce przyjechać towarzysko - nie ma problemu (2KC)
Jeśli także pofotografować - to jeśli pozytywnie odpowie kilku z was to jestem w stanie utworzyć szóstą grupę, raczej 4 fotografów, albo dwóch z was dołożyć do grupy 6 fotografów, dzieląc te grupę na dwie grupy 4 fotografów. Ale ... te deklaracje chcę do poniedziałku.

gustaw79
30-05-2015, 09:07
Jacek, ja jadę sam, tak więc grupa Wrocławska możliwe że jakieś miejsce wygospodaruje.

TOP67
30-05-2015, 09:11
Mamy dwa potencjalne samochody, jeszcze się dogadujemy. Ja mogę wyruszyć w czwartek ok 14, jazdy jest ok 4 h bez postojów.

anita_wlo
30-05-2015, 09:24
Jak coś to mogę ugościć modelkę z Sosnowca.
Tomku jak dojedziemy w 4 godziny to stawiam Ci torta :P

.:Gerard:.
30-05-2015, 12:27
Niestety ja odpadam, trzeba dać odpowiedz już a ja mam cienko z czasem.

wilk325
30-05-2015, 14:23
Niestety ja odpadam, trzeba dać odpowiedz już a ja mam cienko z czasem.

:(

.:Gerard:.
30-05-2015, 15:25
:(

No właśnie, a tak chcialem z Tobą rudą obrobić ;-), pracy mi dowaliło ze się nie wyrabiam,
nie miałem czasu kol na letnie zmienić bo nawet w soboty pracuje a trzeba termin zrobić żeby z magazynu przywieźli bo mi przechowują, akumulator tez trzeba termin zrobić ..., zobaczę jeszcze a jak się obrobię i będzie wolne miejsce dla mnie to przyjadę ;-) nie chce miejsca blokować dlatego Jacku mnie nie bierz pod uwagę.

Katrina
02-06-2015, 12:58
Jacek zmien w pierwszym poscie, ze wybralam grupe 6 osobowa.

A zmieniajac temat to mam jeszcze jedno wolne miesce w aucie, moge kogos zabrac z trójmiasta.

Jacek_Z
02-06-2015, 20:46
Jacek zmien w pierwszym poscie, ze wybralam grupe 6 osobowa. ?? wpłaciłaś 457, czyli jak na 4-osobową. Zapomniałaś czy się pomyliłaś? :)
Mamy teraz (z Tobą) 12 osób do grup 4-osobowych, więc pełne 3 grupy, idealnie. Kasia jak chcesz przejść do grupy 6-foto, to musisz się z kimś zamienić. Kilka osób zaznaczyło (przy wpłacie 305 na grupę 6-fot) że może dopłacić i przejść do grupy 4-foto. Ale są to Anita z Marcinem (czyli gustaw79), a oni chcą być w jednej grupie, więc tak się nie da, oraz Leszek, leon_gd - od Ciebie z Gdańska. Umów się z nim na piwo i go przekonaj ;) do zamiany.

Są wpłaty od 25 fotografów, a ma chęć jechać 26-ty i 27-my.
Odliczając 12 osób z grup 4-fot wychodzi, że mamy 13 osób na 2 grupy 6+. Ponieważ hesja, Wilk325 i RobertMiernik nie będą sie przepracowywali (jak sądzę) to oni z kilkoma innymi utworzą jedną grupę 7 - osobową. Druga grupa miała liczyć 6 osób, ale .. teraz potwierdza chęć przyjazdu Jurek (karvajalka - bez żony i dzieci). Nie gwarantowałem mu (w rozmowie tel) tego. Bierzemy go? Będą 2 grupy nie po 6, ale po 7 fotografów?

Może wstępnie porozkładajmy się po grupach? Kto z kim? Pewne pary i trójkąty ;) znam. Może po praz pierwszy rozkład na grupy nie odbędzie się na zebraniu organizacyjnym w czwartek wieczorem, ale wcześniej, tu na forum?

Ze smutkiem informuję, że raczej nie pojedzie Tomek (TOP67).
Modelkę z Sosnowca, Enigmę zabierze Irek (kopeniek).
Modelki/makijazystki będę miał też do zabrania z Bydgoszczy, więc Marek i Tadeusz (i ja) będą zaprzęgnięci do tej fuchy. Ja też oczywiście zabiorę kogoś, no chyba, że mam wieźć studio foto z dużymi statywami (autopola) i tłami kartonowymi - to wtedy nie dam rady wmieścić do samochodu już żadnej modelki czy stylistki.
Ale mam zamiar zabrać tylko 2-3 lampy ze statywami pod nie i materiałowe tło, do rozwieszenia na lince. Wystarczy? Papierowe tła (te 2,72 m) i stojaki zabieraja dużo miejsca (tzn idą przez cały samochód), a jak znam życie to nie będziemy ich używali. Mamy przecież wnętrza zamkowe jako tło, po co je zasłaniać papierem. Jak myślicie?

Mogę podać, że nasza modelką aktową będzie wspomniana enigma89, czyli Marta.
Na forum jest trochę jej zdjęć, często fotografuje ją Bartek (bartos, czyli ninoveron). Jej profil na MM http://www.maxmodels.pl/modelka-enigma89.html

Co do modelek ciuchowych - jak zwykle masakra, zawsze są zmiany. Modelka której jestem pewien - nie mam jak jej podać, piękne oczy, usta, bardzo fotogeniczna, ale nie ma profilu na MM, nie ma portfolio jako modelka.

RobertMiernik
02-06-2015, 21:42
Kasia jak chcesz przejść do grupy 6-foto, to musisz się z kimś zamienić.
Taki jeden jeszcze się zastanawiał nad mniejszą grupą, więc jeśli się nie rozmyśliłaś, to daj znać, ścignę go i się pewnie zamieni ;).


teraz potwierdza chęć przyjazdu Jurek (karvajalka - bez żony i dzieci). Nie gwarantowałem mu (w rozmowie tel) tego. Bierzemy go?
Im więcej tym weselej!


Może wstępnie porozkładajmy się po grupach? Kto z kim? Pewne pary i trójkąty ;) znam. Może po praz pierwszy rozkład na grupy nie odbędzie się na zebraniu organizacyjnym w czwartek wieczorem, ale wcześniej, tu na forum?
Na spotkaniu jest chyba ciekawiej, dodatkowo na spotkaniu losujemy kolejność modelek , więc na żywo emocje są większe ;)
Trzeba by tylko kule do losowania jak w FIFie zmajstrować - się tym zajmę! ;PP


Ze smutkiem informuję, że raczej nie pojedzie Tomek (TOP67).
Najpierw Gerard, teraz Tomek... a i ja się jakoś gorzej czuje... ech.


Modelki/makijazystki będę miał też do zabrania z Bydgoszczy, więc Marek i Tadeusz (i ja) będą zaprzęgnięci do tej fuchy.
Będziemy jechać przez Bydgoszcz, koło popołudnia czwartkowego, mamy dwa miejsca i odrobinę bagażnika.



Co do modelek ciuchowych - jak zwykle masakra, zawsze są zmiany. Modelka której jestem pewien - nie mam jak jej podać, piękne oczy, usta, bardzo fotogeniczna, ale nie ma profilu na MM, nie ma portfolio jako modelka.
To o niej bardzo dobrze świadczy zresztą ;)

Katrina
02-06-2015, 22:44
Robert, tak nadal chciałabym zamienić się. Poczatkowo chcialam 4 osobowa grupe, ale mimo wszystko wole byc w grupie z Photofun'em i Riki'm, a oni chca 6 osoba, wiec chce sie zamienić.
Jacus, przeciez do Ciebie kilkanascie dni temu i mowilam, ze chce isc jednak do 6 osobowej, mowiles, ze to nie problem....

Aaa mi osobiscie wystarcza modelki ciuchowe. Nie mam parcia na akty. Nie wiem jak Photofun czy Riki.

Jacek_Z
02-06-2015, 23:28
Robert, tak nadal chciałabym zamienić się. Poczatkowo chcialam 4 osobowa grupe, ale mimo wszystko wole byc w grupie z Photofun'em i Riki'm, a oni chca 6 osoba, wiec chce sie zamienić.
Jacus, przeciez do Ciebie kilkanascie dni temu i mowilam, ze chce isc jednak do 6 osobowej, mowiles, ze to nie problem....No i jak widać to nie problem ;) Niemożliwe załatwiamy od ręki.
tzn Robert - ty mylsisz o +1 czyli o Grzegorzu (Anyth), czy o kimś innym?

photofun
03-06-2015, 08:25
Odliczając 12 osób z grup 4-fot wychodzi, że mamy 13 osób na 2 grupy 6+. Ponieważ hesja, Wilk325 i RobertMiernik nie będą sie przepracowywali (jak sądzę) to oni z kilkoma innymi utworzą jedną grupę 7 - osobową. Druga grupa miała liczyć 6 osób, ale .. teraz potwierdza chęć przyjazdu Jurek (karvajalka - bez żony i dzieci). Nie gwarantowałem mu (w rozmowie tel) tego. Bierzemy go? Będą 2 grupy nie po 6, ale po 7 fotografów?


To może zrobimy w drugą stronę? Jest tam kilka chętnych na grupę 4-osobową, więc można taką utworzyć i do tego zamiast 6-osobowych, zrobić 5-osobowe? Czyli zamiast 14 osób na 2 x 7 zrobić 1 x 4 + 2 x 5.

Gdyby grupy były większe niż 6 osób to mocno rozważyłbym przejście do 4-osobowej.

Jacek_Z
03-06-2015, 10:15
Przejść do grupy 4 fot sie nie da, bo się zrobi grupa 5 fot ;) - no chyba, że zamiana (np z Katriną).

Teraz (w nocy) mi się zgłosił jeszcze Tomek (nickt), a w kolejce jest też smokwaw. Byłoby więc 16 osób, a to są 2 grupy 6 i jedna (kolejna) 4.
Tylko to oznacza w sumie 6 grup foto, czyli szósta modelka, większa kolejka do makijażu, problem jak modelka aktowa ma obejść w pięć połówek dnia 6 grup no i "zmuszenie" kilku osób by dopłacili do grupy 4, choć woleliby być w grupie 6.
Nie wiem co robić. Każde rozwiązanie ma minusy.

RobertMiernik
03-06-2015, 10:59
Nie wiem co robić. Każde rozwiązanie ma minusy.

Nie no, to jest najgorsze możliwe rozwiązanie. 6 grup w pięciu połówkach, zawsze się okazuje, że dosłownie KAŻDA grupa traci NAJFAJNIEJSZĄ modelkę ;P

Tak jak kiedyś przez telefon rozmawialiśmy, jeśli więcej osób to większe grupy... To jedyne rozsądne rozwiązanie.

wilk325
03-06-2015, 11:32
jeśli więcej osób to większe grupy... .

Zawsze ktoś zostanie z kim można się napić ;)

RobertMiernik
03-06-2015, 11:33
Zawsze ktoś zostanie z kim można się napić ;)

Kto jak kto ale Ty między wierszami umiesz czytać perfekcyjnie ;P

photofun
03-06-2015, 11:48
Nie wiem co robić. Każde rozwiązanie ma minusy.

Wydaje mi się, że jest to zależne od punktu widzenia.
Dla organizatora lepiej jest jak jedzie więcej osób - oczywista sprawa
Dla ludzi którzy chcą się tylko spotkać i coś łyknąć też im więcej osób tym lepiej

Ale... są zapewne też tacy ludzi którzy jadą tam robić zdjęcia - i moim zdaniem powinni otrzymać to za co wpłacali pieniądze - czyli to co było w pierwotnych ustaleniach. Dzielenie 5 modelek na 6 grup czy dodatkowe osoby w grupie dla takich ludzi na pewno nie będzie atutem.

Jeśli były napisane konkretne zasady i terminy to trzeba było się dostosować - tak jak pisałeś że nie będzie zwrotów pieniędzy za wycofanie, tak powinno działać też w drugą stronę - lista zamknięta, zapraszamy na kolejny plener.

Jacek_Z
03-06-2015, 12:56
Dzielenie 5 modelek na 6 grup czy dodatkowe osoby w grupie dla takich ludzi na pewno nie będzie atutem.Nie, nie. 6 modelek na 6 grup. Tylko, że jest pięć połówek dni, więc 5 sesji z 5-cioma modelkami. Każda z grup nie foci jednej modelki. Oczywiście czasami byłyby narzekania, że nasza grupa nie ma tej najładniejszej (ale to subiektywne), tym się nie przejmuję - ale przejmuję sie tym, że gdy jest jedna modelka aktowa, a jest 5 sesji to jedna grupa nie zaliczy tej aktowej. I to tu jest problem. Trzeba by było wydłużyć plener o pół dnia. Albo zacząć go w czwartek do południa, albo skończyć w niedzielny wieczór.
Ale to takie dywagacje na następny raz, bo teraz raczej odpuszczam powstanie szóstej grupy.
Co do liczebności w grupie. Może nie napisałem tego zbyt jasno, jak to ja. Grupy 4 foto - pilnuję, by były faktycznie 4 foto, jedynie hesja którego nie będzie w piątek na chwilkę podskoczy i nie narzucając się zrobi kilka kadrów tym 2 modelkom, które go ominą.

Natomiast grupa 6 foto - pisałem czasami około 6 fotografów. Można sprawdzić - nie edytowałem w tm względzie pierwszego czy innych postów. Może powinienem wytłumaczyć co przez to "około" rozumiem. Po prostu uczestników pleneru może być niedokładnie tyle, ile wychodzi z matematycznej układanki. Powody tego mogą być różne. Np ludzie zadeklarują chęć bycia w grupie 4, a takich ludzi będzie 14. To niepodzielne przez 4 - przesuwam ludzi. Grupy 4 fot mają być dokładnie 4 fot. Grupy 6 fot mają być takie, jak wyjdzie. Około 6. Gdyby teraz zgłosiło się 23 fotografów to by były 3 grupy 4 fot, jedna grupa 5 i jedna 6. Byłaby grupa 5 fotografów, mimo, że wpłacali by ci ludzie na grupę 6. Na wielu plenerach miałem o 1-2 a nawet 3 osoby za mało w stosunku do założeń (pierwotnej kalkulacji). Teraz mam zbyt wielu chętnych. To "około" może też oznaczać więcej niż 6 osób w grupie, ale oczywiście rozumiem, że nie może być przesady i nie będzie to 10 ;)
Teraz proszę was właśnie o opinie o to, czy mogą to być grupy 7 osobowe.
Kilka razy już o tym pisałem - Wilk325, hesja czy Robert gdy będą w grupie 7 to i tak ta grupa będzie miała lepiej, niż grupa druga, w której miało być 6 fotografów, dlatego nawet tego nie konsultowałem tutaj tylko przyjąłem na plener Irka - kopienka.
Jednak są chętni Jurek (do tej pory na 3 plenerach) i Tomek (do tej pory 4 plenery), oraz trzeci, byłby "nowy" na imprezie. Gdyby ich przyjąć to będzie grupa 8 i 7 foto. Robert czy hesja chcą więcej ludzi, więcej kontaktów z innymi itd.
Następnym razem napiszę, że grupa 6 foto może liczyć 5-8 osób i osoby, które nastawiają się głównie na własne focenie zapisywały by się do grup 4-foto. Choć, że to może być 7 a nie 6 to ja pisałem...., ale to może umknęło.

Niektórzy mi mówią, że za wiele się pytam i dyskutuję, powinienem zarządzać odgórnie - OK, to kończę więc takim postanowieniem. Wezmę Jurka lub Tomka, będą 3 grupy 4 foto i 2 grupy 7 foto. Może trójkę tych co się będą obijać ;) porozkładam (jak się zgodzą) na dwie grupy 7 osobowe.

Przypomnę pewne sformułowania, które były w PW o wpłacie za plener:
"Proszę wpłacić 305 zł (praca w grupie 6 do 7 osób)"
oraz
"Na tym etapie wycofanie się musi się wiązać z konsekwencjami finansowymi - te pieniądze traktuj jako zadatek nie podlegający zwrotowi w razie wycofania się.
Choć jeśli liczba fotografów będzie wynosiła ponad 20-tu, .... - to wtedy kasę odeślę."
Czyli podawałem, że to może być 7 osób w grupie, a opcja wycofania się (teraz) jest, bo jest ponad 20, czyli jest 5 pełnych grup i mi się kalkulacja nie zawali.

Cały czas proponuję (w trakcie pleneru) by nie fotografowali wszyscy naraz, tylko wewnątrz grupy podzielili czas między sobą. Niektórzy tak robią - i to ci w małych grupach. Natomiast ci co są w większych focą jednoczesnie - i to jest raczej błąd. Nie wiem skąd to wynika. Z mniejszego doświadczenia? Niech fotografują 1-2 osoby, kolejna pomaga, reszta idzie na piwo (wtedy nie kusi podłączenie się pod fotografowanie). Wtedy się zrobi "swoje" zdjęcia, modelka będzie skoncentrowana na pracy z danym fotografem. Bo jak widzę to często w dużych grupach wszyscy focąc w tym samym czasie mają niemal identyczne kadry, tylko modelka ma wzrok nie tam gdzie trzeba - tzn patrzy się na sąsiada. Duże grupy źle organizują sobie pracę. W Ciechocinku czasami udawało mi się przekonać ludzi do pracy w mniejszym gronie, gdy stałem obok przy tej liczniejszej grupy. Szczególnie ostatniego dnia, gdzie ludzie byli już nasyceni sesjami, modelkami itd.

RobertMiernik
03-06-2015, 15:51
Cały czas proponuję (w trakcie pleneru) by nie fotografowali wszyscy naraz, tylko wewnątrz grupy podzielili czas między sobą. Niektórzy tak robią - i to ci w małych grupach. Natomiast ci co są w większych focą jednoczesnie - i to jest raczej błąd. Nie wiem skąd to wynika. Z mniejszego doświadczenia? Niech fotografują 1-2 osoby, kolejna pomaga, reszta idzie na piwo (wtedy nie kusi podłączenie się pod fotografowanie). Wtedy się zrobi "swoje" zdjęcia, modelka będzie skoncentrowana na pracy z danym fotografem. Bo jak widzę to często w dużych grupach wszyscy focąc w tym samym czasie mają niemal identyczne kadry, tylko modelka ma wzrok nie tam gdzie trzeba - tzn patrzy się na sąsiada. Duże grupy źle organizują sobie pracę. W Ciechocinku czasami udawało mi się przekonać ludzi do pracy w mniejszym gronie, gdy stałem obok przy tej liczniejszej grupie. Szczególnie ostatniego dnia, gdzie ludzie byli już nasyceni sesjami, modelkami itd.

Bo widzisz to nie takie proste.
Jakby tak podsumować sesję to jest 10 min ustawiania światła, 15 min ustawiania modelki i 10 min robienia zdjęć. W takim przypadku na pół zdjęciowego dnia (5 godzin) wychodzi mniej więcej 10 różnych mniej lub bardziej udanych 'aranżacji'.
Jeśli to podzielimy na trzy, czyli zespoły dwuosobowe, to mamy nie pięć godzin tylko półtorej z kawałkiem, czyli czas na 3 dobrze przemyślane ujęcia.

O ile w ostatnim dniu robienia zdjęć - wszystkie miejscówki są 'znane' wszystkie modelki też są już 'obczajone' więc można sobie spokojnie pozwolić na przemyślenie tematu i dopiero działanie, to pierwszego dnia wszyscy są wygłodniali zapełniania kart pamięci i nabijania liczników lustra.
Żeby to zadziałało trzeba by przygotować sesje wcześniej, a żeby przygotować sesję wcześniej trzeba znać nie tylko modelki ale też lokalizację, o ile zdjęcia modelek można wrzucić to już z lokalizacjami jest ciężej, przecież hotele na stronie nie publikują zdjęć dla fotografów, tylko łazienki rybim okiem więc nam nic one nie dają, poza ogólnym jest OK albo jest paździerz.

W grupach zaawansowanych jak każdy przyjeżdża z wizją, tu lampa, tak stań, pstryk i dziękuję to się może udać, ale pchanie w tą stronę wszystkich to ślepa uliczka.

Jacek_Z
03-06-2015, 16:57
Czasu jest nawet mniej, bo około 4 godzin, ale za to raczej nie ma 10 min ustawiania lamp, 15 min ustawiania modelki itd.
Są rózne style w foceniu. Ty, Marek - pracujecie na średnim formacie i pracujecie przez to starannie (także focąc cyfrą). Mariola też nie szaleje z ilością zdjęć. Ale taką ilość zdjęć co ty robisz cały dzień to inni robią w kwadrans, góra pół godziny.
Ja właśnie proponuję by zamiast robić 400 zdjęć dziennie zrobili ich 100, ale by ustawili modelkę pod siebie, by pracowała z nim, a nie z szóstką ludzi. Ludzie przywożą z pleneru 1000 zdjęć (i raczej tu zaniżyłem liczbę, wiem że bywało i 1,5 - 2 tys). Ale tu ilość nie przechodzi w jakość. To nie reporterka, gdzie seria zdjęć może dać wyjątkowe ujęcie. Pomijając wyjątki - wirująca sukienka, rozrzucenie włosów itp.
Będziemy starali się to wpoić początkującym. Może zgromadzę chętnych początkujących i dam wytyczne jak pracować na plenerze, jak się fotografuje modelki, jak do nich podchodzić itd.

Prawdopodobnie będą małe rotacje, jedna osoba sobie odpuszcza, za to będzie karvajalka i chyba w takim razie także da radę się załapać nickt. Będą 2 grupy 7 osobowe.

RobertMiernik
03-06-2015, 17:32
Ja właśnie proponuję by zamiast robić 400 zdjęć dziennie zrobili ich 100, ale by ustawili modelkę pod siebie, by pracowała z nim, a nie z szóstką ludzi. Ludzie przywożą z pleneru 1000 zdjęć (i raczej tu zaniżyłem liczbę, wiem że bywało i 1,5 - 2 tys).

Ale tu ilość nie przechodzi w jakość.

Będziemy starali się to wpoić początkującym. Może zgromadzę chętnych początkujących i dam wytyczne jak pracować na plenerze, jak się fotografuje modelki, jak do nich podchodzić itd.


Nom, niby masz rację, ale na początku to raczej ciężko, ogarnąć. Jak komuś z sesji wychodzą trzy dobre zdjęcia na 500 przyniesionych to ciężko ograniczyć te 500 do 100 bo może nie będzie wśród nich tych trzech ;)

nickt
04-06-2015, 13:55
Dobra oficjalnie dołączam do zacnego grona plenerowiczow ;)

Jacek_Z
04-06-2015, 15:16
:)
Uwaga - mam modelkę z Gdyni. Kto ją weźmie do autka? Z Trójmiasta jest kilka osób.
Daria założyła sobie specjalnie konto na MM. Wieczorem dam linka. Bardzo fotogeniczna ale i bardzo bardzo bardzo skromna dziewczyna. Niedzisiejsza. Macie jej nie psuć :) Od tego będą inne modelki ;)
Zabieram też te rosjankę. Fajnie pozuje. Tak w stylu fashion. Szybko. Mam nadzieje ze nadążycie ją fotografować ;) No i ze sie z nia dogadacie. Studiuje tu rok wiec sporo rozumie po polsku. A mowi tez plynnie w angielskim. O polityce z 19 latką nie będziemy rozmawiali ? :)

Kamila (Predko) opuściła sobie plener (juz dawno temu). Odnoszę wrażenie ze brałaby udzial w naszych imprezach ale tylko wtedy gdy będą blisko jej domu.

Mam ciekawe modelki ale w Krakowie. Nie wiem co z tym fantem zrobic bo nie mają jak dojechać na plener. Chyba wezmę jako piątą jakąś swoją tzn tutejszą. Ktoś ma pomysł jak dotransportować modelkę stamtąd?

Martę zabiera kopieniek czyli Irek. Spotkają sie gdzieś na Śląsku :)

Zaprosilem na MM kilka ciekawych dziewczyn z Wałcza ale sie nie odzywają. Jako modelki nadprogramowe oczywiście.

pdawid
04-06-2015, 17:46
:)
Uwaga - mam modelkę z Gdyni. Kto ją weźmie do autka? Z Trójmiasta jest kilka osób.
Daria założyła sobie specjalnie konto na MM. Wieczorem dam linka. Bardzo fotogeniczna ale i bardzo bardzo bardzo skromna dziewczyna. .

Mogę ją zabrać , Mam już na pokładzie Leona_gd "coś" ładniejszego umili Nam podróż . Bo my tacy jacyś niewyraźni :)

Katrina
05-06-2015, 11:05
W takim razie zostaje w grupie 4 osobowej, nie bede robic juz zamieszania.

Jacek_Z
06-06-2015, 00:08
jeśli jest to kwestia zamienienia się z kimś innym co ma ochotę na przejście w drugą stronę to to żadne zamieszanie.

Aha - linki do dziewczyn

Marta - Enigma89 (do aktów - co widać) - http://www.maxmodels.pl/modelka-enigma89.html
Kamila - http://www.maxmodels.pl/modelka-maamba.html - jak widać dość śmiała, ale u nas w charakterze modelki ciuchowej
Daria - bardzo fotogeniczna, profil załozyła 2 dni temu specjalnie dla was http://www.maxmodels.pl/modelka-dariabronsart.html - ona z kolei nie będzie do rozbierania w najmniejszym stopniu. Bardzo fajna, a ma zasady. Cenię to sobie. Macie zakaz psucia jej :)
Waleria - rosjanka (a nie ukrainka, to nie ta Waleria z Ciechocinka) - http://www.maxmodels.pl/modelka-waleriya.html - patrzcie na strony 2,3 itd jej pf. na pierwszej stronie ma najsłabsze foty
piąta modelka - sprawa nadal otwarta
kombinujcie ciuchy/rekwizyty dla nich
makijaże - te same co w Ciechocinku, Grażyna i Natalia

gustaw79
06-06-2015, 12:32
Ależ ta Daria ma oczęta... Gdzie tu ten przycisk "Lubię to" ;-)

UFI
06-06-2015, 13:35
Chcaiłbym uprzejmie spostrzec, że Daria na czwartym zdjęciu swojego portfolio prawie odsłoniła pępek! Żebyś później Jacek nie mówił, że to my ja psujemy... :D

anita_wlo
07-06-2015, 08:28
Jacku, a ta Klaudia Czapla z Nowej Soli? http://www.maxmodels.pl/modelka-klaudiaczapla.html

nickt
07-06-2015, 11:20
Jacek, nie zastanawiaj się niepotrzebnie, weź jedną z tych o których rozmawialiśmy. Wszystkie są rewelacyjne i wyjdą świetnie na zdjęciach. Ja preferuję tę z imieniem na A więc nadal masz wybór :)

Jacek_Z
08-06-2015, 20:32
Transport -
Kto zabierze modelkę z Warszawy??? Kamila teoretycznie jest z Gdyni, ale ma robotę w Warszawie i ona będzie startowała ze stolicy.
To kto chętny na to by ją zabrać?
Martę z Sosnowca zabiera Irek z Rybnika.
3 modelki z Bydgoszczy trzeba prozmieszczać po autkach.
Tadziu zabiera Adama i ...
Marek zabiera Tomka i .....
Ja zabieram ...
Jedna stylistka zabiera drugą, obie mieszkają w tej samej dzielnicy.

Hesja wypadł. :( Photofun też odpuścił (jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie). Mamy w tej sytuacji idealnie 3 grupy 4 osobowe i 2 grupy 6 fot. Nie będzie żadnej 7-ki.

jeśli chodzi o modelki to będzie ktoś nowy.
Oprócz Marty z Sosnowca będą 2 modelki które pozowały do zdjęć nago. tzn Kamila i do tej pory tu nie linkowana Natalia http://www.megamodels.pl/natalia1001.html bardzo lubi pozować.
Jak was znam to będziecie nakłaniali dziewczyny do złego ;) - jak już to te dwie. Darie nie ! :) a co do rosjanki - nie wiem jaka ona jest jeśli chodzi o charakter. Widziałem jak pozuje.

Macie powyżej komplet linków do profili dziewczyn. Pomyślcie (tu głównie uwaga do panów fotografów, bo panie fotografki się jak wiem przygotowały) czy coś na nie zorganizować. Rekwizyty, ciuchy, dodatki, materiały itp.

oper
08-06-2015, 20:53
Miejsce dla Kamili się zawsze znajdzie :-)

RobertMiernik
08-06-2015, 21:46
A propos miejsca - jadę z Warszawy tak, żeby na miejsce dojechać koło 16:00, na tą chwilę mam dwa miejsca w aucie - ktoś się chce dołączyć?

Jacek_Z
08-06-2015, 21:54
Miejsce dla Kamili się zawsze znajdzie :-)A ty o której wyjedziesz?
Z Warszawy jedzie jeszcze (oprócz Roberta) kashpir.
może on che się z kimś zgrać.

oper
08-06-2015, 21:57
A ty o której wyjedziesz?
Nie wcześniej niż 16.00 niestety.

wilk325
09-06-2015, 09:01
Jacek, jak mówiłem: jedną modelkę z jej szafą spokojnie zmieszczę.
Którą, gdzie i o której zabrać?

arieloza
09-06-2015, 09:58
"nickt" zabierz moją bluzę szarą z napisem zielonym "CELTIC" :-)

Jacek_Z
09-06-2015, 14:15
Tomek ją cały czas nosi i już się nawet napis sprał ;)

Masakra - Tadziu nie jedzie. :(
Nawet grupy 6 foto nie będą pełne. Będzie 3x4, 5 i 6.

nickt
09-06-2015, 14:42
Nosi nosi, etam nosi od razu, służyła mi przez ten czas do wycierania podłogi w kotłowni, ale będzie jak nowa ;)

Katrina
10-06-2015, 15:40
Szkoda Tadziu ze nie mozesz jechac ;(

Rozalinda
10-06-2015, 16:24
A ty o której wyjedziesz?
Z Warszawy jedzie jeszcze (oprócz Roberta) kashpir.
może on che się z kimś zgrać.
Przy dobrych wiatrach o 16... Jedziemy z Operem razem. Z modelką byłby trójkącik ;).

Jacek_Z
10-06-2015, 16:35
Modelkę zabiera niejaki RobertM ;)
Bo on startuje koło południa.
Dzięki za chęć :)

RobertMiernik
10-06-2015, 16:39
Właśnie zdjęcia modelki widziałem, nie ważne ile płacicie i tak nie oddam! ;P

Jacek_Z
10-06-2015, 17:22
I co ty z nią zrobisz? Podobno masz jeszcze dwóch facetów w samochodzie :)
Zastanawiam sie teraz czy ci jej nie odebrac ;)

Rozalinda
10-06-2015, 17:43
I co ty z nią zrobisz? Podobno masz jeszcze dwóch facetów w samochodzie :)


Strach się bać ;). Trzech facetów i ona.

elvis185
10-06-2015, 19:56
meldujemy się na miejscu :) Z ważniejszych informacji : Sklepów w pobliżu jest kilka (ok. 8 min spacerem), najbliższy czynny do 22:00. Na zamku w recepcji można kupić piwo, herbatę, kawę, napoje. Jednak prowiant pitny proponuję zabrać ze sobą :)

pdawid
10-06-2015, 20:22
meldujemy się na miejscu :) Z ważniejszych informacji : Sklepów w pobliżu jest kilka (ok. 8 min spacerem), najbliższy czynny do 22:00. Na zamku w recepcji można kupić piwo, herbatę, kawę, napoje. Jednak prowiant pitny proponuję zabrać ze sobą :)

Można coś zjeść w okolicy ?? :)

elvis185
10-06-2015, 20:27
Można coś zjeść w okolicy ?? :)

Jest pizzeria niedaleko. Nastawcie się, że to raczej zaciszne ale urokliwe miejsce. Ale jak by ktoś szukał sklepu zoologicznego to też się znajdzie :)

Jacek_Z
10-06-2015, 20:28
A jak wyposażenie pokoi? Marta pytała czy tam sa jakieś czajniki, szklanki bo ona chce sobie robić kawę :)

Szukamy urokliwych odosobnionych miejsc. Po co nam kibice. Wolimy spokój na sesjach :)

elvis185
10-06-2015, 20:31
Jedzenie mamy zamówione :)
A jak wyposażenie pokoi? Marta pytała czy tam sa jakieś czajniki, szklanki bo ona chce sobie robić kawę :)

właśnie się orientuje, zaraz napisze i do Ciebie też zadzwonie.

elvis185
10-06-2015, 22:20
A jak wyposażenie pokoi? Marta pytała czy tam sa jakieś czajniki, szklanki bo ona chce sobie robić kawę :)


Szklanki można bez problemu dostać na recepcji, czajników w pokojach nie ma. Dowiedziałem się, że niedaleko jest stadnina koni i bunkry. Wokół zamku natomiast jest teren zielony (pozostawiony praktycznie w stanie naturalnym) i jezioro. Przybywajcie ;)

Jacek_Z
10-06-2015, 22:40
Arek mi napisał - ręczniki tam są, ale nie ma żelów pod prysznic ani szamponów, więc trzeba brać swoje.

gustaw79
14-06-2015, 23:00
Ja już ponownie zdążyłem się wspaniale z alkocholizować w miejscu zamieszkania a na forum żadnego odzewu.
Jestem zdegustowany waszą postawą ;-)Mam nadzieję że wszyscy dotarli szczęśliwie do swych domostw i żarażają pozytywną energią swych bliskich :-). Dziękuje uczestniką za super klimat!

elvis185
14-06-2015, 23:14
Przyjęliśmy nagane i już się poprawiamy :) . My też już dotarliśmy do domu i kontynuujemy dobre zamkowe tradycje wieczorów z piwkiem ręku. Dziękuję za fajny plener. Akumulatory zostały naladowane :) Pozdrawiam.

Katrina
14-06-2015, 23:28
Ja również melduję, że dotarłam do domu cała i zdrowa. Także wspomagam sie napojem bogów (Perełką). Chciałam serdecznie podziękowac: Jackowi za organizację pleneru, modelkom i wizażystkom za świetną współpracę, Markowi, Marioli, Adamowi, Tomkowi, Przemkowi za niezapomniane wieczory przy muzyce, Arkowi za cierpliwosc przy blendowaniu ;p, oraz całej reszcie za mile towarzystwo. Mam nadzieje, że zobaczymy się najpóźniej na wrześniowym plenerze. Jutro, bo dzisiaj to chyba przytule już podusie i odpłynę, postaram sie wrzucic foty z backstage'y, które udało mi się wyłapać, choć Topa 67 napewno nie przebije ;p Jeszcze raz dzieki za super atmosfere :)

Rozalinda
15-06-2015, 00:10
Melduję, że razem z Operem i Kamilą również szczęśliwie dotarliśmy do domu. Dzięki Wszystkim za świetny plener :) i mam nadzieję do zobaczenia we wrześniu.

nikonista02
15-06-2015, 13:04
Dziękuję wszystkim za wspaniały plener, atmosferę i zdjęcia które zrobiliśmy, Jackowi za organizację, modelkom i współuczestnikom :)

UFI
15-06-2015, 13:31
My z Kaszpirem także dojechaliśmy bez przygód.

arieloza
15-06-2015, 14:49
Dojechałem,dzięki za wspaniały plener,organizację i cenne doświadczenia :-)Jeden kleszcz w boku,już usunięty.Polecam się obejrzeć dokładnie tym co po krzakach skakali. :-)

Katrina
15-06-2015, 16:19
Kilka fot backstage'owych ;p https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1035290976483827.1073741873.290613594284906&type=3&uploaded=20

Jacek_Z
15-06-2015, 17:31
Mam nadzieję, ze wszyscy dotarli cali i prawie zdrowi ;) ;)
Dziękuję również wszystkim uczestnikom no i Natalii, Grażynie i modelkom :)
Mam nadzieję (a dziewczyny tym bardziej) że zobaczymy z tego pleneru sporo zdjęć. One na to liczą.

Wieczorkiem (tzn w nocy zapewne ;)) wrzucę przydatne wam info (np którego dnia kto malował kogo) - do oznaczania na FB.
W galerii lądują juz pierwsze zdjęcia http://www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=43 - na razie w podkategorii backstage
Grupa na facebooku nie ma statusu tajna. Sa tam wszyscy oprócz ... RobertMernik, leon_gd i smokwaw - jak dodacie mnie do znajomych to was dodam do grupy.

anihil
15-06-2015, 18:30
Jacku mógłbyś wstawić rozpiskę, która wizażystka zajmowała się jaką modelką na plenerze?

Jacek_Z
15-06-2015, 19:41
Tak. Zrobie to za pare godzin. Teraz jestem poza domem i pisze z telefonu.

Jacek_Z
16-06-2015, 00:10
Podaje linka do grupy na FB. Tam wkleiłem tabelkę z makijażami. https://www.facebook.com/groups/834291679980851/

smokwaw
16-06-2015, 09:08
FB to "zuo" ;)

1. http://jpghost.pl/DSC-1899_1434439195/

2. http://jpghost.pl/DSC-2055_1434440934/

3. http://jpghost.pl/DSC-2206_1434441185/

4. http://jpghost.pl/DSC-2646_1434441337/

5. http://jpghost.pl/DSC-3184_1434441631/

Na szybko wrzucam po jednym ujęciu każdej modelki.

Bartek - NinoVeron
16-06-2015, 12:23
Na szybko wrzucam po jednym ujęciu każdej modelki.

a może zamiast "na szybko" to lepiej zrobić to wolniej a przyłożyć się do obróbki
bo bardzo słabo to wygląda :( włoski na twarzy, cienie pod oczami, blizny...
kadrowanie fatalne...
niestety każdy z tych zdjęć co najwyżej do prywatnego albumu :(

smokwaw
16-06-2015, 12:44
Ależ to jest do prywatnego albumu. :) Obróbki zero, zero kadrowania programem, pomniejszone tylko.

Katrina
18-06-2015, 21:28
Zgadzam sie z Bartosem...

smokwaw
19-06-2015, 13:50
Ja też się zgadzam ;P Uznajmy to za reporterską surówkę ;).
Powiedzmy, że kiedyś jak już obrobię i będę zadowolony, to wrzucę w kategorii portret w odpowiednim temacie na forum.

Jacek_Z
03-07-2015, 01:53
Cisza tu, wszystko jest na FB
Ale wrzucą tu temat pod dyskusję - kolejny plener.
Rezerwujcie sobie termin 10-13 września. Miejsca mamy do wyboru trzy.

Opcja 1: Jura Krakowsko - Częstochowska, szlak Orlich gniazd, pensjonat 7 km od zamku w Ogrodzieńcu, tanio.

Opcja 2: http://www.villanatura.pl - cenowo tak jak 2 ostatnie plenery. To jest pod Poznaniem (na stronie jest mapka) był tam i mi polecał Paweł - pm16v, niedaleko jest dworek, ci sami właściciele.

Opcja 3 - blisko Warszawy, http://www.palaclochow.pl - tam jest z kolei najdrożej, o 30 zł dziennie więcej niż bywało ostatnio, co się przełoży na ponad 100 więcej za plener (bo płacimy za modelki itd). na stronach internetowych pałacu i dworku sa galerie, możecie zobaczyć jak to wygląda.

Opcja 1, 2, 3 - co chcecie? Ja bym spróbował te Jurę, wcale nie przez cenę, ale po prostu mamy tam sporo możliwości - plener, skałki, zamki (kilka w okolicy) z zewnątrz, w środku.

fafniak
03-07-2015, 08:36
Jacku - wstępnie proszę o wpisanie na listę na ten wrześniowy plener

TOP67
03-07-2015, 09:00
Mam ślub znajomego 12.09, ale mnie Mariola ubije jak nie przyjadę :)

clusca
03-07-2015, 09:04
Jacku, tym razem i mnie proszę wpisać na listę potencjalnych chętnych.
Co do miejscówki, to zdaję się na Ciebie - głosuję na opcję nr 1 :)

anita_wlo
03-07-2015, 09:37
Ja się też wstępnie deklaruję i też głosuję za Jurą :D

Jacek_Z
03-07-2015, 09:42
To jeszcze nie wątek z zapisami :)
kogo widzę - clusca :) - kopa lat, ciszę się :)

Pod Bydgoszczą jest fajna miejscówka, mielibyśmy pełno "dochodzacych" dziewczyn. 2 pałace, park, nad samą Wisłą, w pałacu sala z fortepianami, cena normalna - tylko wszystkie weekendy w majach, czerwcach i wrześniach pozajmowane w 2016. Możemy rezerwować na 2017 !!! :)
Ale zastanawiam się nad plenerkiem aktowym 2-3 dni w środku tygodnia (poniedziałek-czwartek) i to może teraz w sierpniu? W bardzo małej obsadzie - tak to chyba wyjdzie.

Jacek_Z
03-07-2015, 10:16
Aha - co do pleneru w Tucznie.
Zdjęcie grupowe jest na FB, na grupie i na mojej galerii.
Zdjęcia umieszczamy "dla potomności" tutaj http://www.galeria.jjstudio.pl/index.php (rozszerzenie jpg musi być pisane małymi literami, inaczej serwer nie przyjmie zdjęć, max 1024 piksele, nie trzeba wpisywać captcha).
Olbrzymie podziękowania kieruję w stronę Marioli, która sama o tym pamięta i wrzuca dużo zdjęć i to takie przepiękne.
Chciałbym komentarze poplenerowe na stronie http://www.jjstudio.pl/photos.php?id=35 na razie nie wpisał się NIKT. Cięzko mi już zmuszać stałych bywalców, którzy wpisywali się pod poprzednimi imprezami. Ale może nowi się wpiszą? (co nie znaczy, że nie chcę wpisów od bywalców :))

Marie
04-07-2015, 18:09
Bardzo dziękuję Jacku za tak miłe słowa:))

Katrina
04-07-2015, 18:30
Ja tez jestem chetna wstepnie na wrzesien, Ale Jura, dla mnie to prawie cała Polska do przejechania....

clusca
04-07-2015, 22:50
kogo widzę - clusca :) - kopa lat, ciszę się :)

Praca, praca, praca... ale tym razem nie zamierzam odpuścić :)



Ja tez jestem chetna wstepnie na wrzesien, Ale Jura, dla mnie to prawie cała Polska do przejechania....

Spoko spoko, przecież nie jesteś tutaj sama :)

Jacek_Z
04-07-2015, 23:00
Autostrada A1. Wsiadasz do autka younga i za 2 godziny jestes na miejscu ;)

A tak serio. Wiem ze tym razem jest mocniej na poludniu. Ale niech oni tam tez maja kiedys jakoś ciut blizej.

zbyszekD7000
05-07-2015, 00:08
No właśnie :)
Może bym się skusił jako obserwator ;) i może bym się co nauczył :)

clusca
05-07-2015, 00:18
No właśnie :)
Może bym się skusił jako obserwator ;) i może bym się co nauczył :)

Z tym nauczeniem , to nie wiem, ale chyba nie będziesz tylko obserwował jak inni piją "colę light" *...


* z tego co pamiętam, to cola : trunek wysokoprocentowy w stosunku 1:5 ;)

zbyszekD7000
05-07-2015, 00:23
A ja myślałem że Wy tam zdjęcia robicie ;)

clusca
05-07-2015, 00:33
A ja myślałem że Wy tam zdjęcia robicie ;)

Też... jakbyś do domu bez zdjęć wrócił, to ciężko by się było wytłumaczyć ;)

A tak serio, to zdecydowanie polecam - byłem na kilku plenerach i zdecydowanie uważam, że warto.

Jacek_Z
05-07-2015, 00:45
@ Zbyszek - czasami. :)A to nie wiesz ze najlepsze wizje ma sie po wypiciu troche absyntu? Tylko my zamieniamy go na co innego, ale to szczegół.

Tak w ogole skoro fajna jest integracja to ja sie zastanawiam nad takim plenerem 2 w 1. Tzn plener modelkowy oraz plener krajobrazowy w tym samym miejscu i terminie. Krajobrazowcom bym nie wykupil obiadu bo caly dzien by byli w terenie. Widzielibysmy sie przy sniadaniu i potem na kolacji (i po niej :)) Krajobrazowcy szli by sobie gdzies tam samodzielnie w teren. Czasami o swicie czy na zachod itd. Bedziemy w fajnym miejscu. Oni by nam raczej nie przeszkadzali w sesjach modelkowych.
Co o tym sądzicie?
Ja pamietam duze zloty. Ludzie jezdzili sie poznac z forumowymi "guru". Bylo bardzo fajnie.
Nam potrzeba świeżej krwi ;) Bo jak sie kilka osob wykruszy to plenery stana pod znakiem zapytania. Ponizej 20 uczestnikow kalkulcja bedzie nieciekawa. A jak cena wzrosnie to z frekwencja bedzie jeszcze gorzej i plenery znikną.

I co myslicie o malym plenerku aktowym pod Bydgoszcza? 2 grupy (po 3 fotografow) i ze 4 modelki (bo lokalne dlatego kazdego dnia moga byc 2 inne modelki - brak kosztow zakwaterowa ich, mnie i stylistek spowoduje ze cena nie bedzie kosmiczna). Jedni fotografuja w palacu w Ostromecku we wnetrzach i tam tez wszyscy fotografujacy mieszkaja. Druga grupa moze isc w plener lub jechac do mnie do studia do miasta (to pol godziny drogi od palacu). Czyli byloby duzo swojego fotografowania. Bylyby piekne wnetrza, plener i studio i duzo modelek. Moge zalatwic suknie i gorsety retro. Tylko impreza nie moze zaczepiac terminem o weekend bo wtedy palac jest zajety na 2 lata do przodu.

anihil
05-07-2015, 09:07
plener 2 w 1 oraz plener aktowy byłby w tym samym miesiącu?

fafniak
05-07-2015, 09:09
na taki pelener aktowy bym się ew pisał
kwestia terminu i kosztów

zbyszekD7000
05-07-2015, 09:56
W każdym bądź razie jak będzie Jura to i ja może dołączę :)

Jacek_Z
05-07-2015, 10:10
Plener aktowy w sierpniu. Ma byc troche oddalony w czasie od plenerku we wrzesniu. Ja bym osiwial ze stresu ;) gdybym mial miec 2 imprezy zaraz po sobie. Ma byc cieplo by bezproblemowo robic akty w plenerze. Ktore dni sierpnia? - tu mamy pole manewru. Dostosuje termin do Waszych mozliwosci. Ale to musza byc dni z zakresu poniedzialek- czwartek. Niestety. Bo domyslam sie ze byscie woleli weekend bo urlopu nie trzeba tyle brac.

anihil
05-07-2015, 10:24
Te terminy mam wolne: 3-6.08, 10-13.08, 24-27.08, czyli prawie cały sierpień.

Katrina
05-07-2015, 11:37
Nawet Young nie ogarnie takiej trasy w 2 godz. Z Gdyni to jakies 550km drogi...

Jacek_Z
05-07-2015, 15:47
No dobra. 3 godziny ;)
Kasia ale Anita i inni z Wroclawia czy Pawel Krakowa mieli do tej pory zawsze dalej. Z Krakowa do Łeby to ile bylo? Zrobmy im dobrze ;) ;)

pm16v
06-07-2015, 19:39
... Zrobmy im dobrze ;) ;)

Normalnie strach się bać :shock:

Jacek_Z
06-07-2015, 20:46
Raz na 100 lat chce byc dowcipny i nikt tego nie wylapuje ;)
Przyjedziesz? To ty wlasnie miales miec dobrze ;) - tzn bys mial blisko do modelek ;)
Twoja miejscowka tez byla brana pod uwage. Ale cisza - nikt nie komentuje tych miejsc.

Marie
06-07-2015, 20:49
Jacku - zaklep miejsce, termin i zapisuj.

.:Gerard:.
06-07-2015, 23:11
Jacku miejsce gdzieś na Bawarii, pleneru w górach jeszcze nie było :-)

Jacek_Z
06-07-2015, 23:21
:) Rozeznaj okolice. ;)
Wezmiemy niemieckie modelki? ;)

A znowu serio. Przez kilka lat chodzily mi po glowie rozne opcje plenerow modelkowych zagramicznych. Chorwacja a potem .. Malediwy, a co. Ostatnio myslalem o plenerze na Kubie. Kumpel tam byl (on tylko foci krajobrazy). Spotkal na miejscu polke ktora siedzi tam od wielu lat. Pomogla mu w wielu sprawach. Mial mi dac na nia namiary i ... jakos ich nie daje choc pare razy prosilem. Mozna wziac lokalne modelki. Ale takie prawdziwe bo na przypadek nie chce liczyc. Nie w tej cenie pleneru.
W miare przystepnie cenowo wychodzi wyjazd na Zanzibar. Bylo tam kilka imprez.M.in prowadzone przez Kydrynskiego :) (krajobrazowy) ale te w akurat byly drogie. Mozna tez pojechac gdzies do Azji i wziac lokalne modelki. Tajlandia itd.
Myslalem tez nad fotowyprawa (krajobrazowa a nie modelkowa) do jednego z najbiedniejszych panstw afryki - Malawi. Tam nie ma wojen i islamskich fanatykow. Bezpieczna wyprawa. Chcialbym by kazdy uczestnik sie opodatkowal na 100 USD i bysmy pomogli tubylcom w czyms istotnym. Na kopanie studni nie starczy ale sa tez inne potrzeby w tych krajach. Szkoly itp. Duzy temat.

elvis185
09-07-2015, 19:12
nie było mnie trochę na forum i ile nowości? deklaruje się od razu na plener aktowy w środku tygodnia w sierpniu .

davi4
12-07-2015, 12:17
Jeśli we wrześniu będzie Jura to i ja się piszę :-) Może taka lokalizacja uruchomi więcej osób z południa, bo do tej pory zawsze było daleko na plenery ;-)

Jacek_Z
12-07-2015, 13:13
Tak. Decyzja zapadła. Będzie Jura. Od 10 do 13 września. Rezerwujcie sobie termin.
Pensjonat jest tani w porownaniu do poprzednich imprez. Próbuje jednak zalatwic fryzjerke dla modelek. I tu mam klopot - zadna nie może. Nie dają mi szansy ze je szefowa pusci na urlop. Masakra. Szukam dalej. A moze wy znacie dobrą i szybką fryzjerkę?
To powod dla ktorego nie ma info o plenerze. Nie moge zrobic kalkulacji jak nie wiem czy będzie ta fryzjerka i za ile.
Chyba dam ceny takie jak na poprzednich 2 plenerach. A jesli nie załatwię fryzjerki to obnize cenę. Zawsze to lepiej zrobić taniej niz nagle podnosic cene.
Facet z pensjonatu chce przedpłaty do konca lipca. Musze szybko napisać jednak ten temat o plenerze bo inaczej grupa sie nie zdąży zebrać. Teraz jestem na dzialce. Moze wieczorem napisze.

.:Gerard:.
12-07-2015, 13:21
A gdzie ta Jura leży ?

Jacek_Z
12-07-2015, 14:18
Między Krakowem a Częstochową.
www.darjury.pl tam jest mapka (zakładka kontakt).
Bardzo ładna okolica.

hostman22
12-07-2015, 16:41
będą modelki aktowe?

Jacek_Z
12-07-2015, 17:22
Ja będę. ;)
Modelki też będą. Do aktu też. Jedna.

Witosz
13-07-2015, 19:40
Witam Jacku możesz mnie wstępnie wpisać. Z Katowic na Jurę to tylko myk i już jestem!

Marie
14-07-2015, 23:01
Jacku pytałeś Grażynkę o namiar na Marlenę?

Jacek_Z
14-07-2015, 23:46
Rozmawiałem z Marleną. Nie ma już urlopu. I raczej nie dostanie dodatkowego.
Czyli - szukam fryzjerki. Ale mam (mamy) większy problem.
Jak widać nie zakładam wątku o plenerze. Nie bez powodu. nie wiem co robić z Jurą.
Teraz facet przysłał mi wykaz pokoi. No i nie będziesz zadowolona - nie tylko ty.
Na stronie pisze, że sa pokoje 2, 3, 4 osobowe. Myślę sobie - OK, ktoś pośpi w dwójce, zapłaci jak za jedynkę. Tylko okazuje się, że on ma jeden pokój 2 - osobowy, reszta to trójki i czwórki. I w ogóle pokoi ma tak na styk, co znacz że musimy zapełnić te pokoje. Będziemy spali w trójkach i czwórkach.
Nastawiłem się na te Jurę. Chciałem wziąć krakowskie modelki i Kamilę Predko, dzieki niskiej cenie pensjonatu można było (wydając sumarycznie tyle samo co poprzednio) miec na plenerze fryzjerkę (albo plener bez fryzjerki byłby tańszy).

Zmieniać miejscówkę?
Jest opcja tu: http://www.villanatura.pl (mam nadzieję,że nadal mają miejsca) - ceny jak w Ciechocinku. To tak bardziej pod Poznaniem (jest mapka w dziale kontakt na ich www)
Odpiszcie szybko co o tym myślicie?
Tu by nie było fryzjerki (o chyba, że składka na plener by wzrosła w stosunku do poprzednich)
Nie wiem co robić. Nie mam z km pogadać. Nie uczestniczycie w rozmowach o planach na przyszłość, nie podrzucacie miejscówek. (parę osób jest tu wyjątkiem - Jurek czy Paweł)

Marie
15-07-2015, 08:32
Jacku, na ostatnim plenerze sporo osób chciało jedynki. Nie ma innego pensjonatu w pobliżu?

RobertMiernik
15-07-2015, 08:36
Mogą być i czwórki, byle pozwolili ich używać jako jedynek bez dopłaty *3...
Jeśli się w ilości pokoi zmieścimy używając ich jako dwójek to rezerwując cały pensjonat, nie powinni nam robić problemów chyba?

.:Gerard:.
15-07-2015, 10:18
Jestem za zmiana miejsca i poproszę pokój dla dwóch osób.

Jacek_Z
15-07-2015, 11:19
Mogą być i czwórki, byle pozwolili ich używać jako jedynek bez dopłaty *3...
Jeśli się w ilości pokoi zmieścimy używając ich jako dwójek to rezerwując cały pensjonat, nie powinni nam robić problemów chyba?
Nie.
Podesłał mi specyfikację pokoi:

nr 1 - 4 os;
nr 2 - 3 os;
nr 3 - 3 os;
nr 4 - 3 os;
nr 5 - 3 os;
nr 6 - 4 os;
nr 7 - 4 os;
nr 8 - 3 os;
nr 9 - 2 os;

nr 10 - 3 os;
nr 11 - 4 os;

Pokoje nr 10-11 posiadają wspólną łazienkę oraz położone są w drugiej części budynku (osobne wejście).

Jak podliczymy to wszystkie miejsca to on ich ma 36, a nas na ostatnim plenerze było: 24 fotografów, 2 osoby towarzyszące, 8 osób "ekipy" czyli 34. Przy identycznej frekwencji to w całym pensjonacie zostaną wolne 2 łóżka.
Czyli nawet gdyby ktoś miał fantazje płacić za pokój czwórkę i spać sam to nie ma takiej opcji, bo zabraknie miejsc dla uczestników.
Albo zapakujemy cały pensjonat pod sufit ;) albo zmieniamy miejsce.
Decyzja musi być pilna, bo facet chce zadatek do końca lipca (inaczej nie będzie trzymał dla nas miejsc), a więc zaraz musimy ruszyć ze zbieraniem wpłat.
Z innymi lokalizacjami też nie musi być wcale łatwo.

Marie
15-07-2015, 11:36
Jacku, lokalizacja dowolna. Co zrobisz i tak będzie super. Choć wolałabym mieć jedynkę z łazienką, bo jedna dla 7 osób, to prawie obóz:)) Nie jest ważna lokalizacja, tylko ludzie i modelki.

RobertMiernik
15-07-2015, 12:26
Wprawdzie nie wiem czy się ogarnę z czasem na wyjazd, ale w takim ujęciu jestem za zmianą miejsca. Nie jest to luwr, żebyśmy u nich mieszkając zyskiwali tyle, że byłoby warto...

davi4
15-07-2015, 12:39
A może nie skreślać jeszcze tej Jury? Może dałoby radę znaleźć inną miejscówkę na nocleg w okolicy Ogrodzieńca?

zbyszekD7000
15-07-2015, 12:41
namioty :)

a tak poważnie to zależy czego chcecie być blisko, jak sądzę chodzi o możliwość pofocenia przy typowych dla Jury skałkach, czy zamek, czy coś innego

.:Gerard:.
15-07-2015, 12:54
Chyba raczej o dojazd, ja mam zawsze mw. 1000km i chcialbym sie wyspac, a jak trzeba to piargnac na glos

Jacek_Z
15-07-2015, 16:21
Willa Natura ma termin nadal wolny.
Niedaleko jest podobno fajny dworek.
Ale to miejsce ma minus - jak większość - w weekendy mają wesela. Dlatego jest taki kłopot z ośrodkami na plenery.

W ten weekend o którym była mowa mają ... 2 wesela. W piątek i w sobotę. Ośrodek jest duży, ale będziemy to słyszeli i ze spaniem może być róznie.
Z drugiej strony my też często urzędujemy do późna.
No i z sesjami na terenie może być różnie - moga być "kibice", tzn goście weselni - rano skacowani, po południu - po prosty tacy, co na chwile opuszczą zabawę.
Jeśli będziemy z sesjami wychodzili poza teren - to spoko.
Paweł mi polecał te miejscókę, ale nie wiem za bardzo jak wygląda teren dalej od Villa Natura.

Przenosic tam imprezę, czy zostaje Jura?

Jacek_Z
15-07-2015, 17:36
Aha. Pani jeszcze zadzwonila. My bedziemy w innym budynku. Najblizej wody. Tam jest 5 pokoi 1 osobowych i 10 dwuosobowych.

Witosz
15-07-2015, 21:16
A może nie skreślać jeszcze tej Jury? Może dałoby radę znaleźć inną miejscówkę na nocleg w okolicy Ogrodzieńca?

Też bym się skłaniał do poszukania czegoś na Jurze (skałki to fajne miejscówki)

Jacek_Z
15-07-2015, 21:34
Szukajcie też.
Agroturystyki są generalnie za małe (przepisy) choć niektórzy to obchodzą mając 2 budynki obok siebie.
Zamek jest (do zamieszkania) jeden, ale drogi - Bobolice, pensjonat pod zamkiem też drogi.
Trzeba popatrzeć na inne pensjonaty itp.
Ewentualnie Hotele ***, one mają szanse mieć akceptowalne ceny. Choć hotel Ostaniec - 3 gwiazdki (pieknie tam, wg galerii) to 115 zł noc na głowę, bez posiłków. Hotele ** - tam z kolei standard może być już ciut niski. Ale ..
Pokoje gościnne, agroturystyki itp nie mają 35 miejsc noclegowych.
Szukajcie też

anita_wlo
16-07-2015, 17:03
Tak przeglądnęłam kilka hoteli w okolicach Jury ale ceny to ponad 100 zł od osoby bez wyżywienia. Trafiłam na taki hotel http://hoteljura.pl i mają drugi budynek co się zwie stacja jura i tutaj cena za osobę 65 zł. No nie wiem zerknijcie może jak jest to coś warte to może dobry negocjator zbił by jeszcze te ceny ;)

Jacek_Z
16-07-2015, 20:12
Widziałem.
Masz na myśli stacja turystyczna jurajska - pokoje sa bez łazienek, łazienki ogólnodostępne na korytarzach. Są nastawieni raczej na wycieczki szkolne itp.

Googlując znalazłem dwa możliwe miejsca (o ile to co na www to prawda), niby Jura, ale oba miejsca są właściwie przyklejone do Krakowa, czyli daleko od centrum Jury - zresztą podając lokalizacje podają jako zaletę odległość do centrum Krakowa 10 km. Dla nas to raczej wada.

jaś
17-07-2015, 14:43
Może coś w samym Ojcowie lub na granicy OPNu
Zosia? ale to raczej schronisko jest, Skalny Dwór? na plener trzeba zjechać do Ojcowa niby blisko ale to piękne serpentyny są, może w samym Ojcowie szukać trzech lub czterech chat obok siebie, sam Ojców na plener ciekawy, oprócz skałek czy lasu można próbować zorganizować coś w którymś ze starych młynów.

Jacek_Z
07-04-2016, 17:19
Plener "modelkowy" wiosenny, czerwiec 2016 - sporo osób pyta to informuję, bo pytają głównie uczestnicy poprzednich plenerów :)
Mam nadzieję na spotkanie :)
piszcie tam:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=271345