PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr B+W 77mm POL-CIR MRC KSM XS-Pro nano Digital



czupacabra
22-04-2015, 14:32
Czy ktoś wie czy na pełnej klatce i obiektywie 20mm nie będzie winietowania ?

biegly
24-04-2015, 21:19
A my wróżki?
Obiektywów 20mm jest kilka, do tego na FX czy DX?
Filtr slim, czy nie?

buma2
24-04-2015, 21:42
Z opisu filtra wynika, ze jest to "slim". Natomiast z tego: "czy na pełnej klatce" wynika, ze chodzi o FX...

Malikus
19-05-2015, 10:22
czupacabra kupiłeś może ten filtr ? Bo chciałbym poznać opinie na jego temat gdyż sam się do niego przymierzam.

masita
24-05-2015, 21:36
Ktos juz posiada wyzej wymieniony filter polaryzacyjny i sie nim bawil?

Malikus
24-05-2015, 21:37
Ja go w końcu kupiłem, ale nie miałem okazji jeszcze go sprawdzić.

masita
24-05-2015, 23:35
W takim razie czekam na opinie,poniewaz rozwazam zakup miedzy ww filtrem polaryzacyjnym a Cokin Pure Harmonie.
A jaka grubosc posiada filter polaryzacyjny tego watku?

skot
11-06-2015, 12:14
To czy filtr na danej ogniskowej będzie winietował czy nie zależy również od samego obiektywu. Zastanawiałem się kiedyś nad tym filtrem bo mam odpowiednik UV. W ostateczności kupiłem Marumi DHG Super, który polecam. Jest cienki, ale poręczny, trudno się brudzi, łatwo się czyści i nie winietuje na 18mm (18-35/3.5-4.5G).

czupacabra
15-06-2015, 00:23
kupiłem ten filtr i jest super. nie winietuje na FX 20/1.8 (tzn. nie wprowadza dodatkowej winiety niż ta, którą posiada obiektyw) . jest cienki i można założyć dekielek od obiektywu.
według producenta (bo w końcu odpowiedział mi na maila) nie winietuje na FXie od 17 mm.

masita
15-06-2015, 23:55
Czupacabra a jaka grubosc ma filter?
i czy masz porownanie,jezeli chodzi o jakosc obrazka lub polaryzacji z poprzednimi polarami?-jezeli uzywales.

czupacabra
19-06-2015, 00:09
Dokumentacja nie podaje tego, zmierzyłem linijką i ma 4 mm. Używałem tiffena ale ten winietował bo nie był slim i go sprzedałem. Natomiast plastyka i kolorystyka obrazu jest porównywalna do B+W , którego kupiłem. Generalnie z filtrów tiffena jestem bardzo zadowolony.

masita
22-06-2015, 21:40
Dzieki za informacje,bo wlasnie tez nie potrafilem znalezc jakiej grubosci jest filter.