PDA

Zobacz pełną wersję : Gwarancja. Oryginał czy wystarczy ksero?



andrzejek
17-04-2015, 08:53
Z tego co wiem, to by slorzystac z ewentualnej gwarancji potrzebna jest karta gwarancyjna i dowod zakupu (paragon etc.).Ale jesli ktos np. kupil zestaw aparat plus obiektyw i sprzedaje tylko korpus lub obiektyw, to w tym przypadku jedna osoba zostaje z oryginalnymi :gwarancja plus paragon...a druga moze miec tylkjo ewentualnie ksero tych papierow.Czy ksero paragonu i kartry gwarancyjnej jest honorowane, jak to wyglada w praktyce?

zgera
17-04-2015, 09:17
Do serwisu wystarczy ksero dowodu zakupu, karta gwarancyjna musi być oryginalna, ksero karty dla serwisu nie wystarczy.

Maciej90
17-04-2015, 15:56
Do serwisu wystarczy ksero dowodu zakupu, karta gwarancyjna musi być oryginalna, ksero karty dla serwisu nie wystarczy.
Zgadza się. Dodatkowo, jeśli reklamacja miałaby zostać zgłoszona w sklepie gdzie sprzęt został nabyty to i tam ksero paragonu/FV może nie wystarczyć. Zazwyczaj jest tak, że w sklepie przedstawia się oryginał dowodu zakupu, z którego dopiero na miejscu robi się kopie.

Jarkod
17-04-2015, 16:02
Z tego co wiem, to by slorzystac z ewentualnej gwarancji potrzebna jest karta gwarancyjna i dowod zakupu (paragon etc.).Ale jesli ktos np. kupil zestaw aparat plus obiektyw i sprzedaje tylko korpus lub obiektyw, to w tym przypadku jedna osoba zostaje z oryginalnymi :gwarancja plus paragon...a druga moze miec tylkjo ewentualnie ksero tych papierow.Czy ksero paragonu i kartry gwarancyjnej jest honorowane, jak to wyglada w praktyce?

A co jest napisane w gwarancji?