PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kartą SD SDXC SanDisk ULTRA 64GB 40MB/s



Beson
08-04-2015, 16:20
Witam, kupiłem dzisiaj dwie karty takie jak w tytule. Wszystko niby jest ok, robię zdjęcia, te lądują na karcie...

Problem zaczyna się gdy podłączam kartę pod kompa (Mac).

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/82277445/Zrzut%20ekranu%202015-04-08%20o%2014.40.05%20kopia.jpg)

Ktoś wie w czym jest problem?

Pod windowsem od razu każe mi je formatować, po formatowaniu okazuje się, że karta ma 1MB.
Potem jak sformatuję kartę w aparacie to karta ponownie ma 59,4GB...

Taki problem mam z obiema kartami. Karty na bank oryginalne bo kupione w znanym stacjonarnym sklepie.

TOP67
08-04-2015, 17:23
A masz inne karty SDXC? Może to problem czytnika?
Sprawdź czy da się je zapisać w całości. Nagraj film w max bitrate i sprawdź czy się da oglądać w aparacie. Po zapełnieniu co najmniej połowy karty, zrób zdjęcia.
Spróbuj skopiować przez kabelek z aparatu.

Beson
08-04-2015, 23:31
Mam jakąś starą TDK 8GB, na której jest niby napisane SDXC, zgrywa bez problemu.
Te Sandiski były testowane w dwóch czytnikach i na czterech kompach.
Na Macu pokazuje to co wyżej a na windowsie, za każdym razem, że trzeba formatować.
I w obu przypadkach karty mają po 1MB, jedynie w aparacie po formacie pokazuje 59,4GB.
Po podłączeniu aparatu przez kabel mogę zgrywać zdjęcia bez problemu...

TOP67
08-04-2015, 23:37
8GB to raczej SDHC.

Jeśli w aparacie da się poprawnie odczytać zdjęcia, to jednak stawiam na problem z czytnikiem. Najlepiej podejdź do sklepu, w którym je kupiłeś i niech spróbują coś dobrać (czytniki pewnie też mają).